XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Khamul »

Na PCh wybieram się, mam zamiar z Namkiem jak zwykle rozpocząć imprezę koło południa ;).
Pytanie do organizatorów - "czy będzie dostępny wrzątek", aby można sobie zrobić kawę lub herbatę?
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Raleen »

Bardzo dobre pytanie. Rozejrzę się w ciągu kilku najbliższych dni, swoją drogą już dawno mówiłem, że warto by zakupić na fundację dodatkowy czajnik albo dwa.
W końcu przez te kilkanaście lat byśmy się czegoś dorobili ;).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: dbj »

Witajcie,
wybieram się. Dotrę albo w piątek ok. 22-23 albo w sobotę rano. Zabieram prototyp Trinacrii RyTo. Trochę miejsca w bagażniku mam, więc jakby ktoś chciał, to coś jeszcze mogę wziąć.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Namek »

Ja będę w piątek od południa do prawdopodobnie końca imprezy w niedzielę. Generalnie jestem już w większości poumawiany ale wychodzi że chyba będę miał okienko w sobotę między 10:00 a 16:00. Jeśli by to czasowo odpowiadało to mógłbym w tym czasie zagrać w proponowane Vea Victis albo scenariusz Pax Romana.
Ewentualnie w coś niedługiego np. Zimną Wojnę albo mogę ze sobą zabrać bloczkowego Crusader Rex.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Ja może przypomnę, że tak na sobotę jak i niedziele czekam na śmiałków tak do Virgin Queen jak i do mojego prototypowego Rozbicia Dzielnicowego (na 4 graczy). Póki co do obu nie zapisał się nikt...
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Khamul »

Raleen pisze: piątek, 13 września 2019, 21:10 Bardzo dobre pytanie. Rozejrzę się w ciągu kilku najbliższych dni, swoją drogą już dawno mówiłem, że warto by zakupić na fundację dodatkowy czajnik albo dwa.
W końcu przez te kilkanaście lat byśmy się czegoś dorobili ;).
Wydaje mi się, że obowiązkowa zrzuta od każdego uczestnika po 1zł i czajnik by się pojawił...
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Raleen »

Pola Chwały - zapowiedź imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Raleen »

Okazało się, że wczoraj zamieściłem okrojoną wersję plakatu. Dziś zamieniłem ją na właściwą.
Przepraszam za drobne zamieszanie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: duc de Fort »

Tradycyjnie wybieram się na Pola Chwały w tym roku. Umówiony jestem na razie na Pragmatic War.
Na pewno zabiorę coś jeszcze, np. C&C Medieval, Brazen Chariots (MMP BCS), TYW.

Gdyby przypadkiem ktoś miał do odstąpienia dwa miejsca w hotelu zamkowym, to ja z kolegą bardzo chętnie.

Konrad
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
kret1975
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: wtorek, 27 sierpnia 2019, 19:57
Lokalizacja: Poznań okolice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: kret1975 »

Wybieram się również. Będę w sobotę ok.11.00 do niedzieli do popołudnia. Nie jestem z nikim umówiony, ale chciałbym zagrać w Virgin Queen albo Sukcesorów. (nie grałem w te gry).
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Namek »

Ernest von Lauenburg pisze: sobota, 14 września 2019, 19:59 Ja może przypomnę, że tak na sobotę jak i niedziele czekam na śmiałków tak do Virgin Queen jak i do mojego prototypowego Rozbicia Dzielnicowego (na 4 graczy). Póki co do obu nie zapisał się nikt...
Mógłbym zagrać w Rozbicie Dzielnicowe w sobotę. Ale jak wspominałem jestem ograniczony czasowo od 10:00 do 16:00.

Swoją drogą gdyby ktoś był zainteresowany czymś z mojego wątku handlowego to mogę zabrać na PCh
viewtopic.php?f=119&t=11341
kret1975
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: wtorek, 27 sierpnia 2019, 19:57
Lokalizacja: Poznań okolice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: kret1975 »

Ernest von Lauenburg pisze: sobota, 14 września 2019, 19:59 Ja może przypomnę, że tak na sobotę jak i niedziele czekam na śmiałków tak do Virgin Queen jak i do mojego prototypowego Rozbicia Dzielnicowego (na 4 graczy). Póki co do obu nie zapisał się nikt...
Jak mogę się zapisać na sobotę to chętnie ale po 11.00 będzie dobrze? Poczytam zasady . To co wpisać się na listę?
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Cóż, najwyżej nie dokończymy. Dobrze, jeszcze jeden i możemy grać ;)
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Raleen »

Na pewno będzie na imprezie Leyas, tylko teraz jest na urlopie i ostatnio nie ma dostępu do internetu. Myślę, że jego, także z racji zainteresowań zawodowych, spokojnie możecie liczyć do rozgrywki w "Rozbicie Dzielnicowe", także "Sukcesorami" na pewno nie pogardzi, więc minimalny skład macie (do "Sukcesorów" przyda się jeszcze jedna osoba, ale tyle sądzę, że będzie).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Blaskowitz
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2018, 12:49

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Blaskowitz »

W Sukcesorów czy Pax Romana też z chęcią zagram! ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”