XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Raleen »

Ernest von Lauenburg pisze: wtorek, 24 września 2019, 10:13
Raleen pisze: wtorek, 24 września 2019, 09:30 Jędrzeju, tam zawsze z zamieszczaniem planów, programów i innych informacji nie szło to tak dobrze i sprawnie jak by mogło z różnych powodów. Pierwszy jest taki, że impreza spoczywa na barkach wąskiego grona osób, a w znacznym stopniu tak naprawdę na barkach głównego organizatora, a impreza jest naprawdę duża, samych stałych uczestników do 1000, a gości przewijających się kilka do kilkunastu tysięcy. Drugi powód jest taki, że wiele grup i różnych ekip robiących prezentacje i realizujących różne punkty programu zgłasza się późno, często w ostatniej chwili. Dlatego program też pojawia się dość późno i często nie ma komu do końca zadbać o pewne sprawy, bo nagle tuż przed imprezą jest bardzo wiele do zrobienia i wszyscy są przeładowani różnymi zadaniami. Ale od lat jakoś to działa, trochę spontanicznie. Wiem, bo długo sam uczestniczyłem w organizacji na najwyższym szczeblu. Stąd powiedziałbym, że impreza jest lepsza niż wygląda w internecie (najczęściej w przypadku różnych imprez jest na odwrót, ale to osobny temat...).

Poza naszą forumową ekipą mam nadzieję, że zawitają do nas choćby uczestnicy konferencji naukowej, która z tego co obserwuję z roku na rok się rozrasta. Rok temu spotkałem m.in. Arkadiusza Bożejewicza. Może i w tym roku będzie (lepiej się znacie to pewnie się orientujesz czy się wybrał w tym roku na konferencję).
Ależ ja nie mam żadnych pretensji, po prostu chciałem się upewnić, bowiem nigdy jeszcze tam nie byłem.
Ja tylko w ramach wyjaśnienia piszę, bo najczęściej programy są publikowane wcześniej i takie nieraz są oczekiwania. Nie odebrałem Twojego wpisu absolutnie jako jakieś pretensje.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
longinus78
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 24 września 2019, 10:51
Been thanked: 1 time

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: longinus78 »

Wracam do hobby po latach. Ostatnio grywam w figurki glownie ale chcialem spróbować ponownie zagrac w cos planszowego. Można do was tak przyjsc po prostu i zagrac czy trzeba sie gdzies rejestrowac?

Kiedys grywalem w gry Dragona, zdarzylo mi sie tez grac w coś z TiS, ale niewiele.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Raleen »

Zapraszamy jak najbardziej, będzie można zobaczyć, a zagrać pewnie też. Część graczy umawia się na rozgrywki, ale jak to zwykle bywa na takich imprezach, jest element spontaniczności.

Generalnie staramy się być jak najbardziej otwarci na nowych graczy, w tym wracających do hobby po latach. Po sąsiedzku są też figurkowcy, którzy do nas zwykle zaglądają wieczorami, więc zawsze jest wymiana doświadczeń :). Co do gier także staramy się być maksymalnie otwarci.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Raleen »

Wiadomości organizacyjne

W piątek można grać od godz. 12.00 (być może sale będą dostępne nawet wcześniej, ale od tej godziny działa biuro imprezy).

Parkowanie: parking zamkowy jest cały zarezerwowany, niedostępne będą też do parkowania ulice Spółdzielcza (biegnie przed zespołem szkół im. Jana Pawła II, koło MCDS i wzdłuż hipodromu) i Parkowa (biegnie między rynkiem a parkiem koło zamku. Dobre miejsce do parkowania jest za zespołem szkół im. Jana Pawła II, w rejonie gdzie wydawane są zwykle posiłki (koło szkoły podstawowej nr 1). Dobra miejsce do parkowania są też przy kościele.

Podczas imprezy będą kręcone krótkie filmiki promujące różne części imprezy w tym planszówki. Będę więc potrzebował kilku chętnych, którzy opowiedzą do kamery o naszym hobby (do kilku spośród Was napiszę, ale gdyby ktoś sam był chętny, to też proszę pisać do mnie do czwartku). Filmiki maksymalnie na 10 minut i ma się wypowiadać kilka osób, więc zakładam, że jedna osoba będzie mówiła maksymalnie 2 do 3 minut.

Czajnik musimy sobie zorganizować sami.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Leyas »

Raleen pisze: wtorek, 24 września 2019, 19:59 Wiadomości organizacyjne


Czajnik musimy sobie zorganizować sami.
W takim razie apel do miejscowych kolegów lub zmotoryzowanych w sprawie czajnika.
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Raleen »

Wiadomości organizacyjne c.d.

Salę do spania będziemy mieć w tym roku dwukrotnie większą tylko dla ekipy planszówkowej i figurkowców, którzy są z nami (w tym roku w śladowych ilościach, bo są jako odrębne grupy).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Raleen »

Z innych rzeczy, co do popularnych gier może warto się umówić kto co weźmie, żeby była chociaż jedna "Zimna wojna", "Hannibal" i co tam jeszcze. "Sukcesorów" ma wziąć Leliwa. "Virgin Queen" rozumiem, że weźmie Ernest von Lauenburg. Kristo będzie miał na pewno "Napoleon's Triumph". Może stary "Grunwald 1410" warto zabrać, bo niektórym się przypomina jak jest taka impreza. Jakąś karciankę np. "Kaiser's Pirates".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Samuel »

Nie do końca wiem, ile zmieszczę w walizce, zamierzam na pewno wziąć "Time of Crisis", "Europe in Turmoil", QG 1914, "Pax Rennaissance", co do kolejnych tytułów to trochę opcjonalnie VQ lub HIS, UKC, "The Gothic Invasion"... jeśli są jakieś specjalne życzenia, to proszę do wieczora, bo od jutra jestem już w Niepołomicach (konferencja, moje "Pola Chwały" zaczynają się w czwartek).
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Wally »

Mam niepotrzebny, ale działający czajnik w pracy, mogę go przekazać ku chwale konwentu.
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Raleen »

Samuel pisze: środa, 25 września 2019, 10:18 Nie do końca wiem, ile zmieszczę w walizce, zamierzam na pewno wziąć "Time of Crisis", "Europe in Turmoil", QG 1914, "Pax Rennaissance", co do kolejnych tytułów to trochę opcjonalnie VQ lub HIS, UKC, "The Gothic Invasion"... jeśli są jakieś specjalne życzenia, to proszę do wieczora, bo od jutra jestem już w Niepołomicach (konferencja, moje "Pola Chwały" zaczynają się w czwartek).
To ja jak bym mógł prosić "Europe in Turmoil" i HIS zawsze może się przydać.
Wally pisze:Mam niepotrzebny, ale działający czajnik w pracy, mogę go przekazać ku chwale konwentu.
To weź ze sobą ku chwale konwentu, a na koniec imprezy zabierzesz z powrotem i będzie na następny rok. Bo jak się impreza skończy jest kwestia kto by miał go przechowywać do następnego roku. Robert tuż przed imprezą jest dosłownie zawalony różnymi sprawami, więc zawracanie mu głowy czajnikiem, nie jest zbyt rozsądne. Ja na dziś dzień nie jestem zmotoryzowany, więc musiałbym go taszczyć ze sobą do Warszawy, a zwykle mam trochę różnych rzeczy do zabrania. Samuel też zwykle ma różne tobołki, sam nie jest zmotoryzowany i ze względów zdrowotnych dokładanie mu bagażu to też nie jest dobry pomysł. Tak, że to jest od razu kwestia, żeby ktoś taki czajnik potem wziął ze sobą, przechował, i przywiózł za rok. Najlepiej gdyby to była osoba zmotoryzowana, bo wtedy włożenie go do bagażnika to żaden problem (tylko trzeba o nim pamiętać).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Raleen »

Wiadomości organizacyjne c.d.

Z nowych rzeczy to w związku z tym, że od kilku osób usłyszałem opinie, że w salach bywa za głośno i że niektórzy uczestnicy mają w zwyczaju zbyt głośno rozprawiać nad grami, a niekiedy wręcz wykrzykiwać podczas gry różne rzeczy, w tym roku jako, że mamy dwie sale, jedna będzie dla tych, którzy preferują trochę cichszą atmosferę, i druga dla tych, którym nie przeszkadza jak jest trochę głośniej albo wręcz to lubią. Sądzę, że tych pierwszych będzie jednak więcej (nie ukrywam, że sam także się do nich zaliczam), tak że ulokują się w sali Jagiellońskiej, a druga grupa w sali Freskowej.

Oczywiście jeśli ktoś oczekuje idealnej ciszy i spokoju, to na konwencie raczej ich nie znajdzie. Taka już natura tego rodzaju spotkań.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Monthion »

U mnie zmiana planów co do soboty, rano bym chętnie dołączył w tej sytuacji do Rozbicia dzielnicowego, po południu KoH (nie Maria). Jeśli jednak odpalicie rano Virgin Queen to ja zasiądę jednak do KoH.
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Leyas »

Raleen pisze: środa, 25 września 2019, 19:40
Samuel pisze: środa, 25 września 2019, 10:18 Nie do końca wiem, ile zmieszczę w walizce, zamierzam na pewno wziąć "Time of Crisis", "Europe in Turmoil", QG 1914, "Pax Rennaissance", co do kolejnych tytułów to trochę opcjonalnie VQ lub HIS, UKC, "The Gothic Invasion"... jeśli są jakieś specjalne życzenia, to proszę do wieczora, bo od jutra jestem już w Niepołomicach (konferencja, moje "Pola Chwały" zaczynają się w czwartek).
To ja jak bym mógł prosić "Europe in Turmoil" i HIS zawsze może się przydać.
Wolę HIS niż VQ ;)

Samuelu jak już wcześniej pisałem mogę być chętny na ToC. Z chęcią również poznam QC 1914 jak i Pax R. jeśli będzie okazja i nie będzie to kolidować z innymi rozgrywkami.
Ave Caesar... Fame & Glory
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Samuel »

W porządku, spakowałem HIS i inne wymienione z wyjątkiem VQ.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: XIV Pola Chwały (27-29.IX.2019)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Hmm, to jak tak, to może nie brać VQ? Czy też starczy nam miejsca i ludzi na oba?
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”