XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Magnum-KR »

MichaelLando, zabiorę HotS ze sobą i jak się nam uda dopasować terminy to zagramy. Jestem już umówiony z Namkiem na kilkuosobowe Napoleonic Wars lub 1 na 1 Star Wars Rebellion. Poza tym, jak wspominałem powyżej, będę chyba z młodzieżą. Ale będę miał ze sobą HotS i jak na siebie wpadniemy i obydwaj będziemy akurat wolni to zagramy.
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Trampon »

A czy można zrobić jakąś listę gier dostępnych podczas Pól? Wtedy łatwiej byłoby się umawiać.

Ja chętnie zagrałbym w Quartermaster General 1914. Zaplanowałbym też coś dla juniora.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43339
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raleen »

Będzie tradycyjnie to co przywiozą gracze. Myślę, że zwłaszcza koledzy z Krakowa powinni napisać co nieco, bo mają najbliżej.
Ja żadnego tabunu gier z Warszawy raczej taszczyć nie będę, tym bardziej, że nie jestem zmotoryzowany.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Samuel »

Sorki, ale byłem trzy dni w swojej "górskiej posiadłości" i nie miałem możliwości pełniejszej odpowiedzi. A zatem: Leliwo - w lipcu z Zygfrydem umawialiśmy się właśnie na partię w "Peryklesa" z Brendanem i kimś jeszcze, jeśli coś się zmieniło od tego czasu, nie wiedziałem. Tak czy inaczej będę musiał być bardzo plastyczny, jeśli chodzi o plany. Na pewno przywożę Grzesia i Jasia, być może też na sobotę/niedzielę brata, a ponadto zaprosiłem ósemkę dzieci z Twoich okolic, które mogą chcieć też pograć, choć ogólnie to zobaczymy, co im się spodoba, i - być może - także jeden 6-osobowy zastęp harcerski, który na pewno bardziej celowałby w nasze planszówki. No i jeśli do obowiązków wobec zaproszonej młodzieży doliczyć wszystko, co w trakcie PCh może spotkać jednego z 2 zastępców Roberta, boję się, że zobowiązywanie się do czegokolwiek jest poza zasięgiem nawet najbardziej rozciągliwego zakresu znaczeniowego słowa "może". :(
Przywiozę na pewno "Peryklesa", QG 1914, "Sekigaharę", "Krecie Wojny" - czy są jeszcze jakieś życzenia? Doradzałbym, żeby QG 1914 przywiózł ktoś jeszcze, ta gra cieszy się na tyle dużą popularnością, że dwa lub trzy egzemplarze rozgrywane przy różnych stolikach jak najbardziej dają się wyobrazić. :)
Magnum-KR pisze:Jednak wczoraj oraz w niedzielę przed tygodniem miałem już w domu "Młodzieżowy Dom Kultury" - graliśmy w 6 osób w planszową Grę o Tron (ja, córka, jej chłopak i 3 innych chłopaków z ich klasy). Wydaje się, że wsiąkli w planszówki. Chyba na Pola Chwały w tym roku przyjadę w większej grupie - z młodzieżą. Będę teraz takim Samuelem Bis ;-) z zacięciem pedagogicznym i opiekunem młodzieży.... Sama męska mi się ta młodzież trafiła... ;-) Może kiedyś się wciągnie jakaś inteligentna blondynka o dużych... zdolnościach w zakresie planowania strategicznego.
Jako Samuel Pierwowzór chcę pogratulować, ale i zapytać z nutą pretensji, czemu chowasz się ze swoim Domem Kultury w okolicach, które Podgórzem mogą być nazwane tylko przez dalekie skojarzenie. Chłopcy z nas atrakcyjni, prawda, ale przyszłego zięcia raczej Ci nie odbijemy. :evil: A tak, łatwiej byłoby zebrać szóstkę do HISa, zwłaszcza w obliczu nadchodzącego jubileuszowego wydania... :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 września 2017, 23:12 przez Samuel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Leliwa »

Samuel pisze:Sorki, ale byłem trzy dni w swojej "górskiej posiadłości" i nie miałem możliwości pełniejszej odpowiedzi. A zatem: Leliwo - w lipcu z Zygfrydem umawialiśmy się właśnie na partię w "Peryklesa" z Brendanem i kimś jeszcze, jeśli coś się zmieniło od tego czasu, nie wiedziałem. Tak czy inaczej będę musiał być bardzo plastyczny, jeśli chodzi o plany. Na pewno przywożę Grzesia i Jasia, być może też na sobotę/niedzielę brata, Mikołaja a ponadto zaprosiłem ósemkę dzieci z Twoich okolic, które mogą chcieć też pograć, choć ogólnie to zobaczymy, co im się spodoba, i - być może - także jeden 6-osobowy zastęp harcerski, który na pewno bardziej celowałby w nasze planszówki. No i jeśli do obowiązków wobec zaproszonej młodzieży doliczyć wszystko, co w trakcie PCh może spotkać jednego z 2 zastępców Roberta, boję się, że zobowiązywanie się do czegokolwiek jest poza zasięgiem nawet najbardziej rozciągliwego zakresu znaczeniowego słowa "może". :(
Przywiozę na pewno "Peryklesa", QG 1914, "Sekigaharę", "Krecie Wojny" - czy są jeszcze jakieś życzenia? Doradzałbym, żeby QG 1914 przywiózł ktoś jeszcze, ta gra cieszy się na tyle dużą popularnością, że dwa lub trzy egzemplarze rozgrywane przy różnych stolikach jak najbardziej dają się wyobrazić. :)
Nie wiedziałem, że Zygfryd się z Tobą umawiał, przepraszam, mi nic o tym nie mówił. Pewnie uznał mówienie o tym za niepotrzebne. A może ktoś weźmie Kwatermistrza Greckiego? Jakoś w Brańszczyku nikt w to nie zagrał. Wobec najazdu młodych barbarzyńców wezmę obydwie wersje Command and Colors i zgadywankę historyczno-patriotyczną. Może też Ora i Labora. Nadchodząca 500-rocznica Młotkowania nastraja do gorących uczuć. Np. można by ją uczcić przez rytualne spalenie starych egzemplarzy Here I Stand by dać wyraz wewnętrznemu ogniowi wzbudzonemu przez tą pozycję :twisted: Tak jak kiedyś palono w Wielka Sobotę stare palmy sprzed roku, gdy nowe były już poświęcone.
Trampon pisze:A czy można zrobić jakąś listę gier dostępnych podczas Pól? Wtedy łatwiej byłoby się umawiać.
Ja chętnie zagrałbym w Quartermaster General 1914. Zaplanowałbym też coś dla juniora.
Juniorów postaram się zebrać ja.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Samuel »

To było prawie dwa miesiące temu i od tego czasu mogli już dawno z Brendanem zmienić plany. Spoko, jak pisałem, będę się starał dostosować do okoliczności. ;)
I bardzo dziękuję za gotowość pomocy w obsłudze spragnionej wejścia w świat gier strategicznych młodzieży. :)
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Master Yoda »

W sobotę wezmę ze sobą Pax Romana, gdyby ktoś jeszcze nie miał planów, to zapraszam. Scenariusze są zróżnicowane, od krótkich 2-osobowych (np. Wojny Punickie lub Sukcesorzy) po pełną kampanię 4-osobową. Jak więc widać, wystarczy, że ktoś jeden / jedna nie będzie miała co robić, wtedy proszę rozważyć moją propozycję. Jeżeli nie będzie chętnych, to sam będę szukał dla siebie miejsca. A po obiedzie / wieczorem liczę, że wezmę udział w grze w C&C.
May The Force be with You
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Leliwa »

Master Yoda pisze:W sobotę wezmę ze sobą Pax Romana, gdyby ktoś jeszcze nie miał planów, to zapraszam. Scenariusze są zróżnicowane, od krótkich 2-osobowych (np. Wojny Punickie lub Sukcesorzy) po pełną kampanię 4-osobową. Jak więc widać, wystarczy, że ktoś jeden / jedna nie będzie miała co robić, wtedy proszę rozważyć moją propozycję. Jeżeli nie będzie chętnych, to sam będę szukał dla siebie miejsca. A po obiedzie / wieczorem liczę, że wezmę udział w grze w C&C.
Pax Romana. Kiedyś próbowano i jednak uznano że jest "too much time-consuming and too fiddly".
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
hamilkar1978
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2017, 19:41
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: hamilkar1978 »

Pax Romana. A wieczorem C&C.
...Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro

J.W. Goethe "Faust"
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Samuel »

leliwa pisze:
Master Yoda pisze:W sobotę wezmę ze sobą Pax Romana, gdyby ktoś jeszcze nie miał planów, to zapraszam. Scenariusze są zróżnicowane, od krótkich 2-osobowych (np. Wojny Punickie lub Sukcesorzy) po pełną kampanię 4-osobową. Jak więc widać, wystarczy, że ktoś jeden / jedna nie będzie miała co robić, wtedy proszę rozważyć moją propozycję. Jeżeli nie będzie chętnych, to sam będę szukał dla siebie miejsca. A po obiedzie / wieczorem liczę, że wezmę udział w grze w C&C.
Pax Romana. Kiedyś próbowano i jednak uznano że jest "too much time-consuming and too fiddly".
Zmusiłeś mnie do sięgnięcia do słownika. :oops: Po rozważeniu za i przeciw konstatuję, że przynajmniej "too fiddly" nie brzmi dla mnie zniechęcająco. No, ale ja toleruję nawet "Peryklesa". :twisted:
Master Yoda - z "Pax Romana" jest ten problem, że dwaj krakowscy gracze będący entuzjastami tytułu wyemigrowali, jeden do Kalifornii, drugi do Limanowej, przy czym szansa na ściągnięcie do Krakowa jest nieporównanie większa w pierwszym wypadku. O ile pamiętam, poznałeś też jednego człowieka, który z nimi w "Pax" grywał. Ja sam natomiast chętnie bym spróbował się nauczyć, jeśli tylko czasu starczy, ale jednak na pewno nie zacząłbym od rozgrywki na konwencie, na którym ciążą na mnie obowiązki współgospodarza. :(
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Master Yoda »

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, bo nie mam porównania, ale mam drugą edycję tej gry i z tego co się orientuję, to do zasad z pierwszej edycji była dość pokaźna errata, natomiast zasady w drugiej edycji wszystkie zmiany i wyjaśnienia zawarte w erracie już mają od razu w sobie. Może zatem warto dać tej grze jeszcze jedną szansę? :) Tym bardziej, że gra jest (moim zdaniem) świetnie wydana. Cieszę się Hamilkar, że jesteś gotowy spróbować, porównasz sobie ze swoim Hannibalem.
May The Force be with You
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Samuel »

Pamiętam opinię RyTo, że grę zabijała nieco tendencja graczy, by grywać jedynie w mega-scenariusz dla 4 osób, który rzeczywiście był niemożebnie długi (to znaczy podobno ze dwa razy dłuższy niż partia HISa), natomiast on za bardzo wartościową uważał wojny punickie czy inne krótsze scenariusze. Myślę, że ja chętnie zacząłbym od któregoś z nich, choć absolutnie nie wykluczam dużego, jak już nauczymy się zasad i nie będziemy dodatkowo wydłużać gry ciągłym zaglądaniem do rulebooka. Ale oczywiście kierować się będę opinią także pozostałych Weteranów. ;)
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Anders »

Hm. Ja jestem umówiony na FitS, ale jest nadzieja, że dam radę zagrać w coś więcej ;)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Torgill »

Rozpoczynamy zapisy na MP! Wszystkie informacje oraz szablony rozpisek znajdują się na blogu - proszę kliknąć na link.

https://bogowiewojny.wordpress.com/2017 ... ki-w-bw-n/

Obrazek
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Leliwa »

Sprawa się powoli wyjaśnia jeśli chodzi o mój program
1) Simple GBOH z Łukaszem - piątek od początku do końca może jeszcze jakiś poranek sobotni.
2) Perykles (Samuel, Brendan, Adam, Ja) - do 16.00, granica czasowa nakreślona przez program Adama.
3) Command and Colors Napoleonics Epic (Ja, Hamilcar, Majster Yoda, może Łukasz, mlodzież, miejsc jest 8 do gry) - sobota wieczór choć w moim przypadku może być od zakończenia Peryklesa. Zapewne zejdzie nam do końca dnia, choć może skończy się szybciej. Jeśliby młodzieży było więcej, to mogę rozłożyć tez równolegle i dawać instrukcje do C&C: Ancients Epic.
4) W niedzielę kolega Łukasza chciałby zapoznać się z Commands and Colors Napoleonics około 12.00.
5) Jak się zdarzy, to w niedzielę można tez zaimprowizować starcie w Wielki Bitwy Małych Oddziałów - Czarna Brygada Rzeszów i Łańcut. Adam przywiezie mi grę. Będę maił ładną talię Piatnika z żołnierzami i plakatami z Wielkiej Wojny.
Zapewne przywiozę coś Jour de Gloire i Au fil de L'epee. Zapewne przywiozę też Sukcesorów, choć nie szykuje się na razie żadna partia w nich.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”