XI Pola Chwały

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Samuel »

Andersie,
ja ze swojej strony mogę też doradzić kontakt z nowymi graczami krakowskimi z naszych spotkań w "Wanilii", takimi jak Master Yoda - Monthion w razie czego Was sobie przedstawi. To osoby otwarte na nowe tytuły i jeśli chciałbyś kogoś "wciągnąć" w jakiś temat, to masz okazję. Ponadto, na spotkaniu nie będzie zapewne RyTo, ale jego Koledzy Zygfryd i Brendan (przepraszam, jeśli przekręciłem imię) owszem, więc okazja do zagrania w tytuły "Ryśkowe" z doświadczonymi graczami też się pojawia.
Ja ze swojej strony nawet jeśli będę, to raczej nie mogę się deklarować jako partner do gry - z jednej strony jestem organizatorem całości Pól, z drugiej - moje dolegliwości wykluczają dłuższe posiedzenia. Tak to się niestety złożyło tej jesieni - dosłownie nazajutrz po PCh czeka mnie operacja, a potem, w optymistycznej wersji, miesiąc zakazu siedzenia. Tak więc organizacja zarówno PCh, jak i Krakowskich Manewrów jest niezagrożona, jednak w obu wypadkach czuje się trochę jak diabetyk organizujący zjazd cukierników. :(
Do zobaczenia zatem - my zresztą, mam nadzieję, zobaczymy się już w poniedziałek... :)
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Magnum-KR »

Samuel pisze: jednak w obu wypadkach czuje się trochę jak diabetyk organizujący zjazd cukierników. :(
Uwielbiam poczucie humoru i autoironii, dystans Samuela ;-)

Co do samych Niepołomic to pewnie żona podbije przepustkę tylko na jeden dzień (chyba, że się wykosztuję na kolczyki z diamentami jak grochy) - szykuję się na TNW ale jeszcze w coś drugiego, krótszego mógłbym zagrać - może ktoś chętny np. na Sekigaharę?
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Leliwa »

Magnum-KR pisze:
Samuel pisze: jednak w obu wypadkach czuje się trochę jak diabetyk organizujący zjazd cukierników. :(
Uwielbiam poczucie humoru i autoironii, dystans Samuela ;-)

Co do samych Niepołomic to pewnie żona podbije przepustkę tylko na jeden dzień (chyba, że się wykosztuję na kolczyki z diamentami jak grochy) - szykuję się na TNW ale jeszcze w coś drugiego, krótszego mógłbym zagrać - może ktoś chętny np. na Sekigaharę?
Sukcesorzy, C&C Ancients Epic (jak będą chętni, jak nie będzie to zwykłe).
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Namek »

Magnum-KR pisze: Cześć, Namek. Dopiero teraz zauważyłem, że mnie "macałeś" ;-). Wybieram się do Niepołomic i chętnie się dołączę do TNW, jeśli jeszcze będziecie mieli miejsce przy stoliku.
Dajmiech pisze:Jak zwykle wybieram się, mam jeszcze wolne sobotnie popołudnie/wieczór, choć nie jestem w stanie określić od której godziny (zależy od wcześniejszych rozrgywek). Najchętniej zagrałbym w Wilderness War, gdyby znalazł się ktoś chętny. Alternatywnie mogę dołączyć do jakiejś wieloosobówki, np. do wspomnianych Napoleonic Wars.
NW planujemy zagrać w niedzielę rano, pasowało by wam? Ewentualnie jeśli koledzy skończyliby Smutę wcześniej to jest szansa na rozgrywkę w sobotni wieczór ale to póki co takie pisanie kijem na wodzie ;).

Generalnie sobotę mam wolną, jeśli zebrała by się ekipa do Republic of Rome proponowanego przez Andersa to z wielką ochotą zagram :), natomiast w temacie dwuosobówek to mógłbym sobie odświeżyć Wilderness War z Dajmiechem.
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Petru Rares »

Jeśli ktoś z kolegów chętnych na wieloosobówki nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na sobotę to zapraszam do rozgrywki w Smutę z Monthionem i mną. Mamy 3 wolne miejsca. Raleen wybadasz w tym kierunku Jednorożca? Chyba rzadko zagląda na forum.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Raleen »

Wybadam i postaram się jednocześnie zgrać to jakoś z rozgrywką w NW, które też lubi.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
mp_stilgar
Appointé
Posty: 42
Rejestracja: czwartek, 25 czerwca 2015, 20:36
Lokalizacja: Kraków

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: mp_stilgar »

Witam! Planuję wpaść na tegoroczne Pola Chwały, niestety dopiero od sobotniego wieczora. Myślę że w sobotę dotrę około 18:00 - 19:00.

Co mam i w co bym zagrał lub mogę dostarczyć:
- C&C: podstawka, epic i pierwsze 3 dodatki
- Fires of Midway
- Battle for Stalingrad (DVG)
- Fading Glory
- Genesis Berga (długie wieloosobowe, ale w 2-3 osoby można nawet rozegrać krótszy scenariusz w 2h)
- No retreat! Russian front
- Hellenes: campaigns of peloponnesian war

Z wieloosobówek znam mniej więcej zasady Napoleonic Wars, na pewno jestem chętny do C&C:Epic.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Herman »

Będę miał Hands in the Sea.
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Anders »

Super, pisałbym się na Hands in the sea.
Wstępnie też Hellenes, chociaż nie wiem co to - ale tematyka może mi leżeć.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Leliwa »

Hellenes to takie dość rozwinięte bloczki z GMT plus karty.
Jeśli chodzi o C&C to proponuję środowisku krakowskiemu dotychczas wydany komplet (Rzym republikański, Kartagina, Grecja, Wschód, Rzym mariański i cezariański, Rzym imperialny, Barbarzyńcy, Sparta) łącznie z epic, choć tu prosibym jedynie o drugą twardą mapę, żeby ładnie spasowało, bo mam tylko jedną twardą. Fajnie by było, gdyby udało się zorganizować większą rozgrywkę. Co najmniej 4 osoby byłyby potrzebne, a gdyby znalazło się 8 byłoby najfajniej.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
mp_stilgar
Appointé
Posty: 42
Rejestracja: czwartek, 25 czerwca 2015, 20:36
Lokalizacja: Kraków

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: mp_stilgar »

Mogę przywieźć w sobotę wieczór dodatkową mapę do C&C. Do epic jestem chętny, Hellenes też jak najbardziej.

W niedzielę jak się znajdzie miejsce dołączyłbym do NW.
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: maciunia »

Czy ktoś będzie miał i chciał zagrać w Operation Dauntless/Red Winter? Ewentualnie jakieś inne drugowojenne heksiki?
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Kserkses
Lieutenant
Posty: 92
Rejestracja: piątek, 3 listopada 2006, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Kserkses »

A i ja zaskoczę.. będziemy przez całą imprezę i... zabieramy Stawkę i dodatek Cafe Rose. Jak są chętni na rozgrywkę trzyoosobową lub poznanie samej gry, to się polecam :)
hea
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 877
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 84 times
Been thanked: 141 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: cadrach »

maciunia pisze:Czy ktoś będzie miał i chciał zagrać w Operation Dauntless/Red Winter? Ewentualnie jakieś inne drugowojenne heksiki?
Z przyjemnością zagrałbym w RW. Nie mogę się jednak umówić na granie, bo nie jestem pewny, czy dam radę na konwent dojechać - na tę chwilę wygląda na to, że nie dam, ale może coś się odmieni. Gdyby tak się stało, wezmę ze sobą RW. Niestety, tylko tyle mogę na razie powiedzieć.
no school, no work, no problem
trollu
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 14 lipca 2012, 09:59
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: trollu »

Cześć. Z tej strony Marek Rekonstruktor/umiarkowany strategos/Dziesiętnik :)

Bedę od piątku do niedzieli rano w Niepołomicach.
Tradycyjnie piszę się entuzjastycznie na HISa, mniej chętnie na VQ.
Smutę też bym chętnie spróbował, leży mi nierozpakowana od 4 lat, to może czas przełamać impas :).
Bardzo też chętnie w Twilight Struggle'a, a z szybkich akcji też chętnie 1 World War.
Obstawię chętnie nocne rozgrywki.
Proszę o przygarnięcie.

PS. Kolega prosił mnie o pomoc w upłynnieniu Europe Engulfed wraz z Asia Engulfed. Jak ktoś byłby zainteresowany to mogę przywieźć je ze sobą do Niepołomic. Obydwie nie używane, druga w stanie mint.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”