XI Pola Chwały

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Master Yoda »

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Teraz nie mam już żadnych wątpliwości.
May The Force be with You
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Herman »

A może Struggle of the Empires w sobotę wieczorem? Będę wraz z Golumem więc darcie japy i wysublimowane żarty gwarantowane :mrgreen:
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Anders »

A ktoś ma i chciałby przyuczyć mnie do EotS?
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Leliwa »

Herman pisze:A może Struggle of the Empires w sobotę wieczorem? Będę wraz z Golumem więc darcie japy i wysublimowane żarty gwarantowane :mrgreen:
Oraz przeboje disco puszczane przez DJ JB.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Samuel »

Po zebraniu organizacyjnym PCh oficjalnie potwierdzam, że nieoficjalnie w piątek grać możemy już od 12.00 w Sali Freskowej. :)
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Marcon »

Czołem ekipo. Zapowiadam się że będę i w tym roku, wieć proszę o zarezerwowanie miejsca na podłodze oraz taloników na żywność ;)

W tym roku w piątek mogę się pojawić dopiero późnym wieczorem (po 20), będzie ktoś w ogóle reflektował na rozgrywkę o takiej porze czy pojawić się dopiero w sobotę? W sobotę z chęcią bym zagrał jakąś wieloosobówkę.

P.S. Małe info, może być pomocne dla osób z Krakowa - od jakiegoś czasu jest linia nocna Kraków-Niepołomice (kursy bodajże co 2h)
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Petru Rares »

Marcon pisze:Czołem ekipo. Zapowiadam się że będę i w tym roku, wieć proszę o zarezerwowanie miejsca na podłodze oraz taloników na żywność ;)

W tym roku w piątek mogę się pojawić dopiero późnym wieczorem (po 20), będzie ktoś w ogóle reflektował na rozgrywkę o takiej porze czy pojawić się dopiero w sobotę? W sobotę z chęcią bym zagrał jakąś wieloosobówkę.

P.S. Małe info, może być pomocne dla osób z Krakowa - od jakiegoś czasu jest linia nocna Kraków-Niepołomice (kursy bodajże co 2h)
Dzięki za info o linii nocnej, ja w piątek będę nawet później pewnie i na jakąś rozgrywkę w nocy jestem chętny. Z tego co pamiętam to o 20.00 to niektóre rozgrywki dopiero się rozkręcały.

A w sobotę zapraszam w razie czego do Smuty (wieloosobówki).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Raleen »

maciunia pisze:Zapowiem się po krakowsku: rozpatruję przemyślenie pojawienia się ;)
Raleen jedziecie autem?
Bardzo przepraszam, przeglądając temat zauważyłem, że nie odpisałem na Twoje pytanie, więc mocno spóźniona z mojej strony odpowiedź: ja jadę pociągiem, ale Robert Sypek i Marek Domański z Pędrakiem jadą autem i chyba mają jeszcze miejsce wolne. Mam nadzieję, że ewentualnie pomoże to podjąć decyzję.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Raleen »

Marcon pisze:Czołem ekipo. Zapowiadam się że będę i w tym roku, wieć proszę o zarezerwowanie miejsca na podłodze oraz taloników na żywność ;)

W tym roku w piątek mogę się pojawić dopiero późnym wieczorem (po 20), będzie ktoś w ogóle reflektował na rozgrywkę o takiej porze czy pojawić się dopiero w sobotę? W sobotę z chęcią bym zagrał jakąś wieloosobówkę.

P.S. Małe info, może być pomocne dla osób z Krakowa - od jakiegoś czasu jest linia nocna Kraków-Niepołomice (kursy bodajże co 2h)
Taloniki masz zapewnione i jak się pojawisz o tej porze jak najbardziej będzie ok. Ze mną będzie Jednorożec pewnie gdzieś koło 18-19, tak że jest przynajmniej jeszcze jeden gracz do paru różnych gier (zwłaszcza Orła i Gwiazdę zna i NW, ale też Zimną wojnę). Mam nadzieję, że uda mi się Was jakoś ustawić na granie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Raleen »

Panowie, mobilizacja przed imprezą trwa, zachęcam do umawiania się na rozgrywki. Niektórzy to robią cichaczem, ale warto choć ogólnie dać znać w temacie w co się ma ochotę pograć. To ułatwi ewentualne dopełnianie składów, zwłaszcza do gier wieloosobowych.

Z wieści różnych mogę powiedzieć, że będzie na imprezie ekipa od "Stawki większej niż życie", z prototypem "Cafe Rose". Będzie także z nimi, z tego co mi wiadomo, Krzysztof Dytczak, z grą "Race to Berlin".

Jeśli chodzi o bitewniaki i związane z nami ekipy, to będą:

1) Grupa od "Battlegroupa" (czuję, że rymuję...)
2) Ekipa "Bogowie Wojny - Napoleon"
3) Greebo i Liga DBA

Mają być także, tradycyjnie już, Wargamer i First to Fight, a także gracze grywający w system "Bolt Action". Ma być również nie widziana ostatnio zbyt często firma Tereny do Gier.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Magnum-KR »

Namek pisze:Drobne sprostowanie, Saw11 na Polach Chwały nie będzie, będzie za to na konwencie w październiku. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Ale i tak Napoleonic Wars chętnie zagram, potrzebny by był przynajmniej jeszcze jeden gracz, może Magnum, Dajmiech albo któryś z kolegów z Wanili ?
Cześć, Namek. Dopiero teraz zauważyłem, że mnie "macałeś" ;-). Wybieram się do Niepołomic i chętnie się dołączę do TNW, jeśli jeszcze będziecie mieli miejsce przy stoliku.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Herman »

My z Golumem chcemy zacząć w piątek od ok 15. W planach mamy FAB:Bulge, a po zakończeniu coś mniejszego lub podłączenie do jakiejś lżejszej wieloosobówki.

W sobotę mamy czas od ok 18 i nie mamy sprecyzowanych planów.
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Dajmiech »

Jak zwykle wybieram się, mam jeszcze wolne sobotnie popołudnie/wieczór, choć nie jestem w stanie określić od której godziny (zależy od wcześniejszych rozrgywek). Najchętniej zagrałbym w Wilderness War, gdyby znalazł się ktoś chętny. Alternatywnie mogę dołączyć do jakiejś wieloosobówki, np. do wspomnianych Napoleonic Wars.
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Anders »

OK, trochę mnie martwi, ze nie umiem się z nikim umówić, więc może inaczej:

1. Mam i mogę zabrać następujące gry (Ale pojemność waliz i toreb jest ograniczona):
- Punic Island
- Blue vs Gray
- HIS
- RoR
- OiG

2. Chętnie zagrałbym w (a nie mam):
- Empire of the Sun (jeszcze nie grałem, chciałbym się nauczyć), ew. np. Fire in the Sky.
- Guns of Gettysburg
- VQ
- GBOH Alexander, SPQR

Rzecz jasna jestem otwarty również na inne propozycje... nie tylko (choć chętnie) antyczne. Nigdy nie grałem w COINy ani w Churchilla... Nie pogardzę też jakąś zmyślną strategią heksową... byle nie na szczeblu kompanii.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Raleen »

Coś poradzimy Andersie, tak że się nie zamartwiaj :)
Zwykle dawniej grałeś z RyTo, a teraz go nie ma, może dlatego tak to wygląda.

Moim zdaniem, jak bym miał Ci coś sugerować, to najprędzej HIS i OiG, ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że to najbardziej ograne tytuły. Myślę, że przez weekend warto się zastanowić nad którąś z wieloosobówek, zwłaszcza na sobotę, i ostatecznie przesądzić.

A może "Smuta" Cię zainteresuje, w którą koledzy się przymierzają zagrać.

Ja mogę wziąć "Flying Colors" Vol. III i nabywam właśnie "Guelphs & Ghibellines". No i "Ostrołęka" oczywiście.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”