X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Samuel »

leliwa pisze:Szybciej bezpośrednim busem.
A ciekawiej Zaczarowaną Dorożką :)
Wahałem się, czy napisać, ale niech tam, niech będzie wstyd: jakby ktoś chciał się ze mnie pośmiać, to w poniedziałek 10.00-10.40 będzie z moim udziałem audycja w Radiu Kraków dotycząca konferencji o psychologii boju, którą organizuję na "Polach Chwały". To mój radiowy debiut, więc polecam raczej jako element komiczny, ale zawsze potem będziecie się mogli nade mną poznęcać na Forum, no a może i jakimś cudem zachęcę kogoś do zaglądnięcia na konferencję na drugie piętro Zamku. :)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Strategos »

Dzięki za informację!
Fajnie, że mamy czasy radia internetowego :):
http://www.radiokrakow.pl/sluchaj-online/
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Franek Strzała »

Samuel pisze:
leliwa pisze:Szybciej bezpośrednim busem.
A ciekawiej Zaczarowaną Dorożką :)
Wahałem się, czy napisać, ale niech tam, niech będzie wstyd: jakby ktoś chciał się ze mnie pośmiać, to w poniedziałek 10.00-10.40 będzie z moim udziałem audycja w Radiu Kraków dotycząca konferencji o psychologii boju, którą organizuję na "Polach Chwały". To mój radiowy debiut, więc polecam raczej jako element komiczny, ale zawsze potem będziecie się mogli nade mną poznęcać na Forum, no a może i jakimś cudem zachęcę kogoś do zaglądnięcia na konferencję na drugie piętro Zamku. :)
Wpisane w kalendarz :)
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

Co do grania w piątek od godz. 12 ostateczne wieści będę miał dopiero w sobotę (najbliższą) wieczorem.
To samo odnośnie nocowania na zamku.

Ale... Szanowni Koledzy, ja myślę, że co do pierwszej kwestii to po prostu jak się da na miejscu to gracie, a jak nie to i tak rozumiem, że jest miejscówka w hotelu i tam można. Tak że zagrożenia nie ma, chyba że chodzi o rozplanowanie rozgrywek w związku z ewentualnymi przenosinami.

Odnośnie spania na zamku, myślę, że będzie jak rok temu.

Rozmawiałem natomiast jeszcze o noclegach w szkole i tutaj obiecano mi, że można będzie ludzi od nas dać w jakieś spokojne miejsce, tak żeby naprawdę można się było wyspać. I kto wie czy to nie byłoby najlepsze rozwiązanie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Indar »

Mamy pewne 2 miejsca z Warszawy (być może 3) - wyjazd w piątek ok. Godz. 18, powrót w niedziele (godzina do ustalenia).
Miejsca wstępnie zarezerwowane dla Funkyhermana - proszę o potwierdzenie.
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Benek
Chasseur
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 2 czerwca 2006, 09:58
Lokalizacja: Kraków

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Benek »

Witam
Wiem, że już trochę późno ale... Czy są chętni na Grę o Tron 2 edycja, piątek wieczorem ? Będzie nas dwóch, od około 21.00 dopełnienie do 7 mile widziane. Może być nawet kilka rozgrywek.
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Indar »

Do 7-miu? Jakaś przeróbka?
Jak zdążymy dojechać na 21 (co jest raczej mało realne) to chętnie.
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Namek »

Benek pisze:Witam
Wiem, że już trochę późno ale... Czy są chętni na Grę o Tron 2 edycja, piątek wieczorem ? Będzie nas dwóch, od około 21.00 dopełnienie do 7 mile widziane. Może być nawet kilka rozgrywek.
Ja bym się pisał, o tej porze powinienem być wolny i w GoTa chętnie zagram :).
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Indar »

Dobra - oferta dwóch miejsc w aucie jednak aktualna. Od biedy weźmiemy 3 osoby.
Chetni do wspólnej jazdy?
Tak jak pisalem - wyjazd z Warszawy kolo 18.
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Benek
Chasseur
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 2 czerwca 2006, 09:58
Lokalizacja: Kraków

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Benek »

Sorry zaćmienie jakieś. No jasne że 6. Możemy zacząć później, do uzgodnienia
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Samuel »

No więc co do grania, to mam nadzieję w piątek ok. 21.00 urwać się z gali i zrealizować moją obietnicę rewanżu daną Petru Raresowi (NPwS). W sobotę po południu chciałbym namówić kogoś do testów w OLL, z kurii młodszej (harcerze i insza młodzież), starszej (stali bywalcy) lub też w towarzystwie mieszanym. Alternatywnie myślę o GoT, przy podobnych możliwościach składu. Wieczór w sobotę raczej będę wykończony, ale "The Gothic Invasion" lub "Sekigaharą" nie pogardzę. To ogólnie jest też lista gier, które zamierzam wziąć: NPwS, OLL, GoT, TGI, Sekigahara. Może jeszcze "Drugą Wojnę Punicką", bo harcerze lubią w to grać. Towarzyszące mi dzieciaki przytachają zapewne "Talizman" z dodatkami i "Świat Dysku: Ankh-Morpork". Jeśli ktoś ma jakieś dalsze postulaty, niech pisze. :)
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Namek »

Wiadomo do której w niedzielę będzie można grać na sali?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

W niedzielę tak jak zwykle - do godz. 16.00.

Informuję, że w piątek będzie można zacząć grać w sali Freskowej o godz. 12.00 (niewykluczone, że będziecie musieli sobie przynieść stoły i krzesła, a być może tylko to ostatnie).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Kretus »

Witam
Wprawdzie mam zarezerwowany nocleg w okolicach Niepołomic, ale gdyby coś z tym nie wyszło można liczyć na nocleg w szkole? Jeśli tak, to gdzieś się zgłaszać od razu czy coś poradzimy w razie kłopotów?
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Samuel »

Raleen pisze:Szary, z tym nocowaniem dla Ciebie w szkole z czwartku na piątek zapytam jeszcze. Myślę, że da się załatwić.
Szary - to jak załatwiać Ci nocleg z czwartku na piątek? Pytanie do wszystkich chętnych - pilne!!!! Nie będę płacił niepotrzebnie 210 zł za samotny nocleg w pokoju trzyosobowym z czwartku na piątek, jeśli nie pojawią się chętni. :evil:
PS Proszę Kolegów niezainteresowanych o nierozwijanie tematu, wiem, że sformułowanie niezręczne, ale taka jest natura spontanicznych wypowiedzi. :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”