IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Przemos19 »

Razem z Robakkiem rozegramy w sobotę bitwę na 1000 punktów w Battlegroup Kursk, serdecznie zapraszam, będzie można zagrać tez 2v2.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Samuel »

Tradycyjnie ogłaszam, co biorę ze sobą:
A) Wieloosobowe: 1) OLL, 2) II wojna punicka a la Sabin
B) Dwuosobowe: 1) NPwS, 2) Sekigahara, 3) 1989, 4) bitwy napoleońskie a la ja, 5) 2 de Mayo, 6) Hell's Gate, 7) No Retreat 1 do oddania RyTo
Jeśli ktoś sobie zażyczy, mogę też wziąć coś z następujących rzeczy: 1) HIS, 2) VQ, 3) Ścieżki Chwały, 4) Krucjata i Rewolucja, 5) Zimna Wojna, 6) UKC
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Leliwa »

:o
Nie musisz aż tyle taskać ze sobą. A Ryszardowi zawsze oddać można przy innej okazji (chyba że bardzo potrzebuje).

W moim wypadku
1) Sukcesorzy III - pudło
2) Na ostrzu miecza - Lew i Miecz - folia
3) Na ostrzu miecza - Miecze Suwerenów - folia
4) Dni Chwały - Montebello 1800 - folia
I tyle, bo jeszcze tradycyjnie od Konrada coś wezmę.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Darth Stalin »

Samuel pisze:Tradycyjnie ogłaszam, co biorę ze sobą:
A) Wieloosobowe: 1) OLL, 2) II wojna punicka a la Sabin
B) Dwuosobowe: 1) NPwS, 2) Sekigahara, 3) 1989, 4) bitwy napoleońskie a la ja, 5) 2 de Mayo, 6) Hell's Gate, 7) No Retreat 1 do oddania RyTo
Jeśli ktoś sobie zażyczy, mogę też wziąć coś z następujących rzeczy: 1) HIS, 2) VQ, 3) Ścieżki Chwały, 4) Krucjata i Rewolucja, 5) Zimna Wojna, 6) UKC
Tą II punicką to z chęcią zobaczę, jak to działa.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Darth Stalin »

Franek Strzała pisze:Musze niestety z przykrością ogłosić, że nie uda mi się do piątku opanować instrukcji RORa tak, ażeby poprowadzić rozgrywkę. Jeśli jest tu osoba, która rozgrywkę poprowadzi i zagra to grę biorę ze sobą.
W związku z powyższym SA staje się również priorytetem :)
Jak się nie nałoży na Sworda to mogę służyć za konsultanta ;)
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Teufel »

Niestety mam anginę jedyna walka jaką stoczę to z bakteriami w jamie ustnej :(

Czekam na relacje z gier ;)
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Franek Strzała »

Samuel pisze:Tradycyjnie ogłaszam, co biorę ze sobą:
A) Wieloosobowe: 1) OLL, 2) II wojna punicka a la Sabin
B) Dwuosobowe: 1) NPwS, 2) Sekigahara, 3) 1989, 4) bitwy napoleońskie a la ja, 5) 2 de Mayo, 6) Hell's Gate, 7) No Retreat 1 do oddania RyTo
Jeśli ktoś sobie zażyczy, mogę też wziąć coś z następujących rzeczy: 1) HIS, 2) VQ, 3) Ścieżki Chwały, 4) Krucjata i Rewolucja, 5) Zimna Wojna, 6) UKC
W Sekigahare chętnie zagram. Okazja będzie na pewno, bo to krótki tytuł. Zawsze chciałem poznać UKC i też chętnie zagram ale Samuelu, jeśli będzie okazja zagrać w coś na wielu graczy to wybacz ale…. Z drugiej strony RoR mi odpadł póki co. U mnie pewniaki wieloosobowe to na dzień dzisiejszy HIS i SA. Fajnie jeśli uda mi się zagrac w HISa 2 razy ale bez ciśnienia. Chętnie poznam też OLL.

W skrócie Samuelu weź prosze UKC i Sekigahare jeśli to nie kłopot
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Franek Strzała »

Darth Stalin pisze:
Franek Strzała pisze:Musze niestety z przykrością ogłosić, że nie uda mi się do piątku opanować instrukcji RORa tak, ażeby poprowadzić rozgrywkę. Jeśli jest tu osoba, która rozgrywkę poprowadzi i zagra to grę biorę ze sobą.
W związku z powyższym SA staje się również priorytetem :)
Jak się nie nałoży na Sworda to mogę służyć za konsultanta ;)
Chcesz też zagrać i poprowadzić grę?
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Raleen »

Próbuję się tu jeszcze wyznać kto i na co się umawiał, ale tak wszystko zagmatwaliście, że obawiam się, że nie do końca mi idzie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Leliwa »

Teufel pisze:Niestety mam anginę jedyna walka jaką stoczę to z bakteriami w jamie ustnej :(

Czekam na relacje z gier ;)
Życzymy wyzdrowienia :!:
Raleen pisze:Próbuję się tu jeszcze wyznać kto i na co się umawiał, ale tak wszystko zagmatwaliście, że obawiam się, że nie do końca mi idzie.
Na pewno wieloosobowe to w sobotę Miecze Rzymu, Sukcesorzy i Here I Stand. Może też Sigismundus. RoR raczej wątpliwe.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Franek Strzała »

leliwa pisze:
Teufel pisze:Niestety mam anginę jedyna walka jaką stoczę to z bakteriami w jamie ustnej :(

Czekam na relacje z gier ;)
Życzymy wyzdrowienia :!:
Raleen pisze:Próbuję się tu jeszcze wyznać kto i na co się umawiał, ale tak wszystko zagmatwaliście, że obawiam się, że nie do końca mi idzie.
Na pewno wieloosobowe to w sobotę Miecze Rzymu, Sukcesorzy i Here I Stand. Może też Sigismundus. RoR raczej wątpliwe.
Samuel pisał, że będzie dużo Harcerzy i Harcerek ( ze wskazaniem na drugi podmiot liryczny) wiec SA poleci na pewno. To dobra gra też dla "niewyjadaczy".
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Raleen »

Na imprezie będzie także wydawnictwo Fabryka Gier Historycznych - wydawca Sigismundusa Augustusa, więc o tyle rzeczywiście są spore szanse uruchomienia tytułu. Przy okazji jak ktoś będzie innymi ich produkcjami zainteresowany, to też powinni mieć.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Franek Strzała »

Raleen pisze:Na imprezie będzie także wydawnictwo Fabryka Gier Historycznych - wydawca Sigismundusa Augustusa, więc o tyle rzeczywiście są spore szanse uruchomienia tytułu. Przy okazji jak ktoś będzie innymi ich produkcjami zainteresowany, to też powinni mieć.
Polecam Bohaterów Wyklętych!
pozdrawiam
Franek
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Namek »

Franek Strzała pisze:Musze niestety z przykrością ogłosić, że nie uda mi się do piątku opanować instrukcji RORa tak, ażeby poprowadzić rozgrywkę. Jeśli jest tu osoba, która rozgrywkę poprowadzi i zagra to grę biorę ze sobą.
W związku z powyższym SA staje się również priorytetem :)
Hymm, nie chcę nic obiecywać ale jak jutro uda mi się wygospodarować czas to postaram sobie odświeżyć zasady RoRa.
Moje doświadczenie w ten tytuł jest raczej słabe, tz. raz miałem okazję grać jedną niepełną partię w grupie + parę rozgrywek solo (niestety jest to słaba opcja), wszystko to jakieś ponad półtora roku temu, ale coś tam mi jeszcze świta tak więc odświeżenie tego powinno pójść szybciej niż nauka od zera. Poza tym wydaje mi się że na miejscu powinno być parę osób zaznajomionych z tym tytułem, które mogłyby nam w razie jakiś niejasności pomóc :)

Mam nadzieje że uda się zagrać w ten tytuł, jednak kolejną kwestią jest to że RoR najlepiej chodzi na 5-6 osób i w mniejszym gronie nie wiem czy by miało sens go odpalać.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Franek Strzała »

Namek przyznam szczerze, że szanse marne na 5-6 osób. Póki co tylko my we dwóch wyraziliśmy cheć gry. Gdyby był pewny komplet to bym przysiadł na pewno do instrukcji. No chyba, że ktoś się jednak zadeklaruje i będzie komplet do gry. :)

Darth Stalin chcesz pograć czy tylko konsultować?
pozdrawiam
Franek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”