VII Pola Chwały

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Pola Chwały

Post autor: Samuel »

Jestem bardzo sceptyczny co do możliwości promocji planszówek na "Grenadierze" w podobnej formie, co przy "Polach Chwały". To impreza zdecydowanie pod namiotami, a pomieszczenia muzeum są zdecydowanie zbyt małe i położone na uboczu, żeby wymienić tylko dwa z wielu mankamentów. Raczej sądzę, że - poza "Polami Chwały" - powinniśmy skupić się na promocji przy okazji imprez w pomieszczeniach zamkniętych, mam na myśli nie tylko nasze imprezy, ale przede wszystkim takie obliczone na graczy "familijnych".
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: VII Pola Chwały

Post autor: Cisza »

Też mam wrażenie, że warto by było wypromować jakąś imprezę stricte planszówkowo-figurkową. Grenadier ma tendencję do ciążenia ku byciu głównie imprezą rekonstrukcyjną właśnie między innymi ze względu na miejsce (brak większej liczby zamkniętych pomieszczeń).
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: VII Pola Chwały

Post autor: Raleen »

Jestem jak najbardziej za tym, żeby pojawiać się też częściej na innych imprezach. W tym roku próbowaliśmy z Festiwalem Gier i Zabaw (raz w Łodzi - z powodu pogody było fatalnie, i drugi raz byłem już jako gość w Warszawie na Podzamczu). Co do możliwości Grenadiera, tam jest rzeczywiście z tym słabiej, natomiast ja bym go nie skreślał.

A wracając do tegorocznych Pól Chwały, nieco humoru...

Przychodzę w piątek wieczorem, gdy trwała rejestracja grup w szkole. Największą grupę rejestrujących się stanowili oczywiście rekonstruktorzy. Był wśród nich człowiek z dwoma szabelkami na kapeluszu (znany symbol kawalerii USA, nie wiem co tam dokładnie odtwarzał, bo mundur bardziej współczesny). Rozmowa przy rejestracji:
- Z jakiej jesteś grupy?
- No, ja jestem taką jednoosobową grupą rekonstrukcyjną.
- Ale jaka jest nazwa tej grupy?
- No... Jednoosobowa Grupa Rekonstrukcyjna.

PS. Zdjęcia wkrótce, bo jeszcze muszę wydobyć od Greebo, z którego sprzętu korzystałem (podziękowania), przejrzeć wszystko itd.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Sigwald
Adjudant
Posty: 246
Rejestracja: czwartek, 4 października 2012, 00:05
Has thanked: 245 times
Been thanked: 106 times

Re: VII Pola Chwały

Post autor: Sigwald »

Przyznaj Anomander że śmiałeś się z Niemców ;) i II wojennej rekonstrukcji
Przyznaję, ze ja również :) Buty, Panowie, buty!!! Afrykanerzy śmigający w laczkach Wehrmachtu i współczesnym obuwiu wojskowym, które miały zakrywać opuszczone nogawki :D . Podobnie u niektórych GI z 54Inf. Div ( jeśli dobrze pamiętam). No i na paradzie - łepek w transporterze w historycznym kamuflażu... FleckTarn... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Przynajmniej tyle smaczków wypatrzałem :lol:
''A real man makes his own luck, Archie. Right, Dawson?''
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: VII Pola Chwały

Post autor: Raleen »

Takie to odwieczne problemy rekonstrukcji :) . Pamiętam, że w naszych dyskusjach na konwencie pewne ożywienie wprowadzał temat dmuchanych, ciepłych materacy, bez których podobno nie mogą się obyć niektórzy rycerze :D .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Re: VII Pola Chwały

Post autor: hubertok »

Sigwald pisze:
Przyznaj Anomander że śmiałeś się z Niemców ;) i II wojennej rekonstrukcji
Przyznaję, ze ja również :) Buty, Panowie, buty!!! Afrykanerzy śmigający w laczkach Wehrmachtu i współczesnym obuwiu wojskowym, które miały zakrywać opuszczone nogawki :D . Podobnie u niektórych GI z 54Inf. Div ( jeśli dobrze pamiętam). No i na paradzie - łepek w transporterze w historycznym kamuflażu... FleckTarn... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Przynajmniej tyle smaczków wypatrzałem :lol:
Cóż każdy musi wstydzić się za siebie, za innych mi się nie chce (no chyba że są z mojej grupy :) - na szczęście byłem koszer ;) choć oczywiście G.259 (r) znane jako SWT niezbyt pasowało do Normandii ale zawsze chciałem sobie z tego postrzelać :) My osobiście pracujemy nad poprawieniem sposobu prezentowania się w walce (komendy itp).

Pozdrawiam
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: VII Pola Chwały

Post autor: Raleen »

Relacja z konwentu na Portalu Strategie (gry planszowe i szkółka DBA, cz. 1):

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: VII Pola Chwały

Post autor: Teufel »

Żałuję, że mnie nie było, zmieniono mi termin kolokwium na aplikacji...pocieszenie jest takie, że zdałem :)

Turniej GBoH się nie odbył?
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: VII Pola Chwały

Post autor: RyTo »

Nie odbył się. Rozegraliśmy natomiast większą część drugiego dnia (set-up piece) Auskulum. Rzymianie przekraczali rzekę i w ładnym szybkim stylu rozgryźli całą linię lekkiej piechoty.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: VII Pola Chwały

Post autor: Raleen »

Relacja z konwentu na Portalu Strategie (gry planszowe i szkółka DBA, cz. 2):

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VII Pola Chwały

Post autor: Leliwa »

Szkoda, że nie było Redsów widać.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: VII Pola Chwały

Post autor: Raleen »

Zdjęcie z Redsami mam, ale niewiele na nim widać, toteż sobie darowałem. Przy okazji, pewnie nie wszystko wymieniłem, bo jeszcze np. grał w coś Petru Rares w piątek z Konradem, ale to najwyżej napiszą.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VII Pola Chwały

Post autor: Leliwa »

Raleen pisze:Zdjęcie z Redsami mam, ale niewiele na nim widać, toteż sobie darowałem. Przy okazji, pewnie nie wszystko wymieniłem, bo jeszcze np. grał w coś Petru Rares w piątek z Konradem, ale to najwyżej napiszą.
Petru uczył Konrada Washington's War.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: VII Pola Chwały

Post autor: Sarmor »

Relacja z konwentu na Portalu Strategie (Operation WWII):

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=135
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VII Pola Chwały

Post autor: Leliwa »

Jestem w posiadaniu Tabeli Terenu z Infidela. Zapewne sprzątnąłem ją podczas naszej partii w Askalon. Proszę właściciela (Dajmiecha zapewne) o kontakt.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”