W co gramy - Pola Chwały 2011

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Marcon »

To jak w końcu z sobotą? Rano Sukcesorzy i wieczorem HiS?

Będzie w tym roku możliwość grania piątek/sobota czy znowu nie?
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Leliwa »

Marcon pisze:To jak w końcu z sobotą? Rano Sukcesorzy i wieczorem HiS?

Będzie w tym roku możliwość grania piątek/sobota czy znowu nie?
Jeśli inni się zgodzą, to tak

Admin pisał na forum, że 48 godzin na okrągło ma być.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Raleen »

Marcon pisze:Będzie w tym roku możliwość grania piątek/sobota czy znowu nie?
Oczywiście, że będzie. Rok temu też była.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Raubritter »

Zatem, towarzysze i obywatele, w sobotę z rana obwozimy po Mezopotamii i Azji Mniejszej truchło Aleksandra, a wojny religijne toczymy po południu? Tylko apelowałbym, żeby, jak się uda, HIS-a nie zaczynać wieczorem, tylko właśnie jakoś po południu. Przecież Sukcesorzy 10 godzin nam nie zajmą.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
JB
Adjudant
Posty: 265
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: JB »

Widze, ze do HISa ludzi kupa. Jesli przyjade, to czy uda mi sie kogos wygryzc ;)?
Ostatnio zmieniony piątek, 16 września 2011, 10:22 przez JB, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Monthion »

1. Używając różnych środków komunikacji zawiadomiłem o zbliżających się Polach Chwały osoby z Krakowa i okolic skupione na tzw. "liście Monthiona" (patrz temat: Granie w Krakowie) może zwiększy to frekwencje o kilka/kilkanaście osób.
2. Nieoficjalnie dowiedziałem się że na Polach może pojawić się drugi egzemplarz Here i Stand
3. Szykowanie się na HiS na sobotnie popołudnie może nie być najlepszym rozwiązaniem, powiedzmy że osoby ustawione na Sukcesorów jeszcze będą kończyć jednocześnie, ale co z innymi którzy jeszcze np. nie skończą potyczek przy innych planszach?
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Leliwa »

Monthion pisze:1. Używając różnych środków komunikacji zawiadomiłem o zbliżających się Polach Chwały osoby z Krakowa i okolic skupione na tzw. "liście Monthiona" (patrz temat: Granie w Krakowie) może zwiększy to frekwencje o kilka/kilkanaście osób.
2. Nieoficjalnie dowiedziałem się że na Polach może pojawić się drugi egzemplarz Here i Stand
3. Szykowanie się na HiS na sobotnie popołudnie może nie być najlepszym rozwiązaniem, powiedzmy że osoby ustawione na Sukcesorów jeszcze będą kończyć jednocześnie, ale co z innymi którzy jeszcze np. nie skończą potyczek przy innych planszach?
Bedą sobie musieli odpowiedzieć, co ważniejsze.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Leliwa »

Raubritter pisze:Zatem, towarzysze i obywatele, w sobotę z rana obwozimy po Mezopotamii i Azji Mniejszej truchło Aleksandra, a wojny religijne toczymy po południu? Tylko apelowałbym, żeby, jak się uda, HIS-a nie zaczynać wieczorem, tylko właśnie jakoś po południu. Przecież Sukcesorzy 10 godzin nam nie zajmą.
Pogrzebiemy go w jakiejś Aleksandrii nad Orontesem. I wybierzemy nowego władcę, jakiegoś Herkulesa, czy Aleksandra IV, pod światłą kuratelą oczywiście.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Anomander Rake »

Szykowanie się na HiS na sobotnie popołudnie może nie być najlepszym rozwiązaniem, powiedzmy że osoby ustawione na Sukcesorów jeszcze będą kończyć jednocześnie, ale co z innymi którzy jeszcze np. nie skończą potyczek przy innych planszach?
Też o tym pisałem. Skoro jednak to nie problem to spodziewam się, że HIS po prostu poczeka. Do gier w końcu siada się, żeby je także kończyć.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Raleen »

Może dwa HISy będą, w sumie ja chyba też bym sobie zagrał, w każdym razie jestem elastyczny, coś tam potłumaczyć też mogę ;) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Silver »

Mam pytanie do chętnych do zagrania w SPQR.
Może jeszcze raz zaproponujecie jaki scenariusz byłby dla was miły?
Czy jeden ze scenariuszy z pakietu SPQR deluxe lub dodatku Barbarians, czy może z innych źródeł pozyskany?
Dobrze byłoby wybrać tak do 2 scenariuszy by nie targać całego pudła a wręcz wybrać wcześniej odpowiednie żetony by jak najszybciej przystąpić do rozgrywki.
Świetnie byłoby spotkać się we 3-4 przy jednej bitwie.
Więc: na 4 osoby byłoby dobre Sentinium (ale nie ma falang, choć są barbarzyńcy), na 3 osoby Telamon (podobnie).
A może jakiś inny da się zaproponować scenariusz na powyżej 2 graczy z tym by sobie w drogę nie wchodzili?
Chciałbym bardzo zmierzyć się znów z Pyrrusem np. pod Ausculum albo z nowym wrogiem, Antiochem pod Magnesią – może to te scenariusze o których napisałem w poprzednim zdaniu.

Na razie chętnych do SPQR oprócz mnie i RyTo to Zygfryd ale będzie chyba dopiero w sobotę i Raleen (ale pewnie niezbyt pewny gracz z tytułu różnych obowiązków na nim ciążących). Termin rozgrywki otwarty.

RyTo – chyba deklarowałeś że możesz wziąć Sword of Rome i SPQR – czy aktualne?
Ja będę w piątek może nawet przed 16 i mógłbym jakąś wieloosobówkę już ustawiać – może być Sword of Rome (kto wie i może 2 razy da się w to zagrać nawet).
Tylko chyba Sword of Rome pasuje wam od 18:00.
Jeśli tak to ktoś chciałby w coś zagrać do tej godziny?

W razie czego mogę przywieźć swą starą samoróbkę HISa.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: RyTo »

Nie mam konkretnego drugiego faworyta do symultanicznej rozgrywki. Moje preferowane greckie scenariusze (np. Ausculum, choćby wariant "set-piece"; Pydna) wymagają przynajmniej części Rzymian spod Sentinum lub Telamonu - tu jest problem, choć są scenariusze *bez* Rzymian, które dadzą się rozegrać "jednocześnie".
Przygotować żetony mogę, i tylko pod warunkiem, że wyfasuję tylko mapę, tabelki, żetony i kości zamiast całego pudełka - wtedy mogę zabrać Sword of Rome. W przeciwnym razie będę miał zbyt ciężki jak na mój gust bagaż (Infidel, WoW, Solar Marine, Boots on the Ground plus niespodzianka). Jeśli naprawdę Silverze chcesz swobody w wyborze bitew, lepiej niech ktoś inny weźmie antyczną wieloosobówkę.

To nie jest żadne zapewnienie, ale wiem, że na Polach mają być moi znajomi z Krakowa, z których jeden grywał ze mną w GBoH - jest możliwość, że dołączy.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Silver »

Ausculum bardzo mi odpowiada (i znów rzeczka dzieląca wojaków obu stron) a Pydna jako bitwa również ale to scenariusz dodatkowy, który już znalazłem w necie i muszę sobie go rozstawić.
Warto jednak konkretną bitwę wybrać przed spotkaniem by się do niej nastroić i przeczytać/przetłumaczyć zasady dodatkowe (szczególnie do Ausculum).
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: RyTo »

Nie musi być Sentinum. Także Auskulum lub Magnezję (spore bitwy) można podzielić pomiędzy większą liczbę graczy. Zwłaszcza jeśli będziemy grać z dowolnym rozstawieniem - co zawsze jest możliwe.

@Silver - ponieważ nikt inny się tu nie wypowiada o scenariuszu do SPQR - wybierz sam, ja przygotuję żetony. Reszta zostanie postawiona przed faktem dokonanym i już.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Maćko
Sergent
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 13:18
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie Będzin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Maćko »

Witam, wszystko wskazuje na to że będę w sobote po południu. Czy ma ktoś ochotę zagrać w klasyki ;) ? Kreta 1941, Ardeny44 (I edycja)? Z przyjemnością zagrał bym w Orła i Gwiazdę ale nie mam.
W oczach mu męty i w głowie mu męty,
Tu i tam biega szalony.
- Warusie - woła - Warusie przeklęty!
Oddaj mi moje legiony!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”