VI Grenadier (2011) - gry bitewne

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

VI Grenadier (2011) - gry bitewne

Post autor: q.b. »

Witam!

Wydzielam dla fanatyków "bitewniaków" oraz "figurkowców" osobny wątek organizacyjny.


1) W tym roku mocno zaangażowaliśmy się w pracę nad dużym projektem - dobrze już wiecie, że jednym z głównych punktów programu tegorocznej imprezy będzie stół do Monte Cassino (wciąż w fazie konstrukcji - lecz jesteśmy już na finiszu :)). Nie poprzestajemy na tym!

Planujemy trzy stoły do Operation:WW2 / Ambush Alleya: Force on Force (z ramienia Pracowni Mikromodelarstwa STRATEG)

Dzień pierwszy:

- Monte Cassino (spory kawał góry... - 180x120 cm)

- Normandia (stół Bartka "bnk" - dużo bocage, tereny mało-zurbanizowane...)

- Stalingrad (rozmiarowo podobny do Monte, mocno zabudowany kawał stołu pełen ruin...)

Dzień drugi:

- Monte Cassino (w zależności od tego jak wyjdzie dzień pierwszy tj. frekwencja i zainteresowanie wystawimy go ponownie jako Monte Cassino, jeśli nie to "modularność" stołu pozwoli nam wystawić w drugiej konfiguracji współczesny Afganistan "Dolina Korengal" lub Irak "Pogranicze z Kurdystanem" na systemie Ambush Alley: Force on Force)

- Zimna Wojna w Europie (stół do Stalingradu po lekkim przestawieniu elementów stanie się areną starcia między wojskami NATO broniącymi się przed agresją wojsk ZSRR - gdzieś w Zachodnich Niemczech, lata `80-te - również na Ambush Alley: Force on Force)

- Dla chętnych wrażeń w O:WW2 Normandia zostaje na drugi dzień jako teren do spotkaniówek :)

Osoby, które chcą pokazać coś więcej niż powyższe projekty prezentacyjne proszone są o zgłaszanie tego póki jeszcze można ogarnąć stoły do Raleena.

2) Miło by było, gdyby ktoś chciał wystawić swoje figurki w gablotkę jako ekspozycja tematyczna na określony temat. "Na przykład Polskie Siły Zbrojne w II wojnie Światowej", "Operacja Barbarossa - wojska pancerne III Rzeszy", "Powstanie Warszawskie - Pojazdy, Piechota, Przeciwnicy", itp...
W sumie jakby się zgłosiło nas sporo to można by pokusić się o urządzenie konkursu z nagrodami - ale to jeszcze nie pewne, dlatego na razie spytam się Was - Co Wy na to ? :)

3) Oprócz typowych skirmishów są przecież systemy lotnicze i morskie - może ktoś się pokusi wpaść i zrobić prezentację systemu lotniczego Scramble ? Z naszej strony Konrad - instruktor z pracowni STRATEG jest chętny na taką lotniczą potyczkę.

Dajcie znać czy ktoś jest w ogóle zainteresowany tym tematem (zapewniamy sprzęt oraz specjalną matę do gier lotniczych - wystarczy ogranie i jakaś tam znajomość zasad) :)

4) Z tego co wiem tradycyjnie odbędzie się turniej DBA oraz może jakieś granie w FoG'a. Nie chcę tutaj odbierać "chleba" lepiej poinformowanym aktywistom działu DBA - dajcie tutaj info co planujecie, w te dwa dni.

To tyle na teraz!

Piszcie wszelkie swoje pytania, uwagi, sugestie :)
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Rozgrywka w FoGa (a dokładniej zapewne w FoGRa) na pewno będzie. Wiem, że planowany jest też turniej DBA, o którym Greebo już pisał w dziale DBA. W sumie cieszę się, że nasza ekipa forumowa, wliczając w to Was, czyli prezentacje OWWII i Ambush Alley, po raz kolejny już, jak wszystko na to wskazuje, będzie w sumie najliczniejszą grupą wargamingową na imprezie (przynajmniej, jeśli liczyć doświadczonych graczy, bo młodzików to wiem, że w pracowniach bywają tłumy).

Projektowi "Monte Cassino" niezmiennie kibicuję. Wszystko wskazuje na to, że będzie to największa diorama w historii tej imprezy :) . Wagowo po tym co widziałem na pewno największa :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: VI Grenadier (2011) - gry bitewne

Post autor: Sarmor »

q.b. pisze:3) Oprócz typowych skirmishów są przecież systemy lotnicze i morskie - może ktoś się pokusi wpaść i zrobić prezentację systemu lotniczego Scramble ? Z naszej strony Konrad - instruktor z pracowni STRATEG jest chętny na taką lotniczą potyczkę.

Dajcie znać czy ktoś jest w ogóle zainteresowany tym tematem (zapewniamy sprzęt oraz specjalną matę do gier lotniczych - wystarczy ogranie i jakaś tam znajomość zasad) :)
Interesuje Was tylko Scramble? Mógłbym poprowadzić pokaz Sturmovik Commandera, o ile tylko pozwolą na to studia (21-22 to końcówka mojej sesji, której rozkładu jeszcze nie znam).
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Nie ograniczamy się tylko do Scrambla - jak masz warunki (i znasz zasady) to na pewno będzie to atrakcyjne dla widzów - coś na wzór formuły "przyjdź, spróbuj i sam zagraj" na pewno będzie mile widziane na takim Konwencie :)
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zgadzam się, pokaz zawsze możesz zrobić :) .

Co do FoGa, FoGRa i DBR, naradzimy się z towarzyszami Pablo i Greebo niedługo i pewnie coś z tego wyniknie, ale co najmniej jeden stół będzie na pewno.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Post autor: Sarmor »

Do kiedy wypadałoby się ostatecznie zadeklarować z przygotowywaniem pokazu?
Zasady znam (w końcu je tłumaczyłem), ale mam wątpliwości co do warunków, głównie terenu (modele nie powinny sprawić problemu). Można wiedzieć coś więcej o tym "zapewnianym sprzęcie i specjalnej macie lotniczej"?
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Post autor: Sarmor »

Dogadałem się z MKG, któremu tak spodobał się pomysł pokazu Sturmovika na Grenadierze, że sam postanowił go poprowadzić. Z kim teraz wypadałoby ustalić szczegóły? Najchętniej urządzilibyśmy pokazy równocześnie na dwóch stołach (planujemy kilka różnych teatrów działań) przez oba dni trwania konwentu.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ok, skrobnijcie mi na PW co i jak, ja przekażę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Gadałem z chłopakami z pracowni i będą wystawiać we dwóch to w co łupiemy w klubie z systemów lotniczych - Scramble. Więc będzie można porównać w akcji Scramble ze Sturmovikiem :)

Zapowiada się naprawdę spory i fajny konwent w tym roku :) :pom:
"Duty, Honor, Country"
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”