VI Grenadier (2011)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 254 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Post autor: Raleen » środa, 20 kwietnia 2011, 11:21

Oki, Grenadier się przybliża, zostało już miesiąc czasu, więc kolejny monit z mojej strony.

Kto się jeszcze wybiera? Bo powoli warto by się zastanowić ile potrzeba stołów. Wszystko wskazuje, że w tym roku będzie nas więcej niż rok temu.

I co do planowanych rozgrywek, także zachęcam do interesowania się tematem :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Lipa
Sergent

Post autor: Lipa » środa, 20 kwietnia 2011, 11:22

Też zamierzam sie wybrać.
Tylko głupcy uczą się na własnych błędach, mądrzy ludzie uczą się na cudzych.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » środa, 20 kwietnia 2011, 11:25

Świetnie. Jak byś wziął AVL albo Britannię przy okazji byłyby mi przydatne, choćby do celów zdjęciowych ;) .

Co do planowanego tutaj (i w jeszcze jednym temacie) Battletecha, też dobrze by było się sprecyzować, bo jakiś kącik trzeba będzie na to wydzielić i trochę pogadać z głównym organizatorem, bo niby konwent jest historyczny :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Profes79
General

Post autor: Profes79 » środa, 20 kwietnia 2011, 15:06

Pomalujemy mechy w feldgrau i będzie dobrze :P
Ostatnio zmieniony środa, 20 kwietnia 2011, 16:00 przez Profes79, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
brathac
Major
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: brathac » czwartek, 21 kwietnia 2011, 07:27

Powiemy że to wariacja na temat Weird War. A organizacyjnie? Tak na 8 osób stół by się przydał.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Kontakt:

Post autor: RyTo » czwartek, 21 kwietnia 2011, 12:08

Oficjalnie zgłaszam się jako szeregowy uczestnik w tegorocznej edycji. Przyjedzie Aleksander, ja, śpiwór i karimata, co czyni mnie skłonnym do uczestniczenia przy stole z GBoH i SPQR. Postaram się przywieźć ze sobą kilka rozpisek do punktowych składów armii z SPQR i Aleksandra. Może uda się ustawkę jakąś ułożyć?

Chciałbym gościć w stolicy od soboty do niedzieli... i myślę, że korzystałbym z noclegów bezpłatnych, jeśli są one jeszcze dostępne.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant

Post autor: Chevau-léger » piątek, 22 kwietnia 2011, 13:45

Raleen pisze:Świetnie. Jak byś wziął AVL albo Britannię przy okazji byłyby mi przydatne, choćby do celów zdjęciowych ;) .

Co do planowanego tutaj (i w jeszcze jednym temacie) Battletecha, też dobrze by było się sprecyzować, bo jakiś kącik trzeba będzie na to wydzielić i trochę pogadać z głównym organizatorem, bo niby konwent jest historyczny :) .
OK. Raleen-To z kim rozmawiać w kwestii "niehistorycznych" gier i tego czy można w nie zagrać na konwencie? Akurat w moim przypadku byłyby to dwie -Battletech i ewentualnie Horus Heresy. Nie chciałbym się dowiedzieć na konwencie, że nie mogę zagrać w coś co przyniosłem...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » piątek, 22 kwietnia 2011, 14:10

Ja porozmawiam, 2 lata temu była Magia i miecz więc nie powinno być problemu z jakimiś pojedynczymi rozgrywkami.

Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Kontakt:

Re: VI Grenadier (2011)

Post autor: Marcon » poniedziałek, 27 lutego 2012, 23:46

Są jakieś dane dotyczące terminu tegorocznego Granadiera? Pola Chwały już są a tu pustka informacyjna. W sumie zastanawiałem się czy mi się z maturami zgra :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » wtorek, 28 lutego 2012, 08:05

Jeszcze nie ma, jak tylko będę wiedział, dam znać.

Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon

Post autor: Pablo » wtorek, 28 lutego 2012, 10:34

Z tego co mi się obiło o uszy to jest planowany na 26 - 27 maja br.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » wtorek, 28 lutego 2012, 20:15

Pablo pisze:Z tego co mi się obiło o uszy to jest planowany na 26 - 27 maja br.
Rozmawiałem przed chwilą z głównym organizatorem i potwierdzam. Termin VII Grenadiera to 26-27 maja 2012.

Zakładam odrębny temat i tam przenosimy wszelkie dyskusje organizacyjne nt. nadchodzącej imprezy.

Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”