V Grenadier (8-9.05.2010) - ogólna dyskusja

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Albert Warszawa
Adjoint
Posty: 717
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2007, 18:54
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Post autor: Albert Warszawa »

czaki pisze:
Przemos19 pisze:Planuję przyjechać z dziewczyną, stad się pytała jakie warunki sanitarne głównie :D
Tak jakby mam ten sam problem ;)
Bez obaw, będzie dziura w ziemi lub tzw. kibel syberyjski (2 patyki - jeden do podpierania się, drugi do odganiania wilków) ;)
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Match »

Proponuję założyć grenadyerowy profil na Facebooku - taka forma promocji może dotrzeć do paru osób, które na forach nie bywają.

Albert - zapomniałeś o gwoździu na kufajkę ;]
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Koledzy i Koleżanki, to kto korzysta, niech założy, nazaa też mi to już sugerowała.

Ja zajmę się forami i stronami oraz kontaktem via mail i PW ze znanymi mi osobami.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Match »

Mogę założyć,
ale nie mam treści, którą możnaby zapełnić profil.
Bo póki co doczytałem się jedynie czasu i miejsca konwentu, a to za mało.
I jakieś logo też by się przydało
Także lepiej będzie, jak poczekam na więcej informacji.
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

OK, w okolicach weekendu (czyli w praktyce z początkiem następnego tygodnia) będę miał jeszcze więcej szczegółów, chociaż sporo jest także w jednym z moich dłuższych postów w tym temacie na pierwszej stronie.

Dzięki za pomoc Matchu. Ja mam niestety awersję do takich rozwiązań.

Ja na pewno będę szczęśliwy jeśli większość tych, którzy się deklarują, że prawdopodobnie będą, będą. Sądzę, że gdyby wszystkie takie osoby się pojawiły tylko od nas z forum byłoby spokojnie ponad 50 osób.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Mam na myśli np prysznice ;)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Pewnie, że Mazowsze jest opóźnione cywilizacyjnie, ale prysznice się tu jednak zdarzają. ;D
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Raubritter »

Ale rzadko, bo raczej nie są w powszechnym użyciu. Wiadomo, stolica... ;)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
nazaa
Tribunus Angusticlavius
Posty: 692
Rejestracja: poniedziałek, 16 marca 2009, 16:38

Post autor: nazaa »

Jakby co to przecież jest Wisła :P
"Każda trudność zdawała się beznadziejna i nie do pokonania, bo nie było Aleksandra by ich z niej wydobyć" (Arrian VI, 12, 2)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Po niej prysznic byłby nie tyle wskazany, co nieodzowny.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Przemos19 pisze:Mam na myśli np prysznice ;)
Jeden czy dwa zdaje się są, ale upewnię się jeszcze w sobotę. Z kolei więcej na pewno nie ma.

Na pewno jest kuchnia i toaleta.

Nie mówiłem, że będą luksusy, wspominałem też o warunkach polowych.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Raleenie mógłbyś mniej więcej określić od której części Cytadeli (jaka ulica?) jest podjazd pod tą część cywilną gdzie ma być tegoroczny Grenadier? :) Jest już jakieś promocyjne www? Można by podlinkować trochę na blogach itp :)
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Konwent będzie w części cywilnej, wchodzi się od strony Wisłostrady, częściowo będzie na terenie Muzeum Niepodległości (przepraszam przy okazji - wcześniejsza informacja o Muzeum Wojsna Polskiego była błędna, częściowo przed nim. Więcej informacji jutro, dziś byłem jeszcze na obchodzie. WWW konwentu jest na Wargamerze, ale szczegółowych informacji jeszcze nie ma.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Warto rozgrywać gry wieloosobowe i oprócz "nieśmiertelnego" HIS może skusilibyście się też na stareńką grę Imperium Romanum - można zagrać do 6 osób w wiele ciekawych kampanii. By się do niej przygotować mogę przesłać materiały.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

W kwestiach sanitarnych (dla nocujących w pracowni) informuję, że trwa jeszcze załatwianie pewnych spraw. Niedługo, myślę, że dam znać jak sprawy stoją. Z kolegami zamierzającymi zabrać ze sobą swoje dziewczyny/żony skontaktuję się osobno.

Z nowych informacji: planowane są w sobotę-niedzielę pokazy rekonstrukcyjne z II wojny światowej i epoki napoleońskiej. Ma być na konwencie czołg T-34, względnie planowany jest jeszcze radziecki samochód pancerny BA-64. Będzie to oczywiście sprzęt na chodzie, z arsenału grup rekonstrukcyjnych. Będzie się można przejechać. Poza tym mnóstwo pomniejszego sprzętu. Mają być m.in. Panzerschrecki, na pewno będzie też artyleria z dawniejszych epok. Główny pokaz będzie związany z rocznicą zakończenia II wojny światowej i będzie przedstawiał szturm na Reichstag. Odpowiednia sceneria (bardzo dobra w mojej ocenie) jest już opracowana. Z innych atrakcji, niewspominanych dotychczas, będzie na pewno orkiestra wojskowa, w strojach z okresu Księstwa Warszawskiego.

Wspominane zaangażowanie wojska będzie się przejawiało m.in. w tym, że po części planowane jest umieszczenie rozgrywek w dużych wojskowych namiotach na placu przed Muzeum. W razie złej pogody są oczywiście przewidziane pomieszczenia zamknięte. Częściowo udostępnione na potrzebu konwentu będą też pomieszczenia Muzeum Niepodległości (także słynny Pawilon X).

Wejście na konwent - przez Bramę Straceń od strony Wisłostrady i przez bramę znajdującą się na północ od bramy straceń (około 50 metrów). Tam też, przez tą ostatnią bramę, jest wjazd dla samochodów. To są dwa podstawowe wejścia na teren, na którym będzie się odbywał konwent przewidziane na dziś dzień.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”