V Grenadier (8-9.05.2010) - ogólna dyskusja

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Gerhard - tak jak rok temu zapewne chętnymi na grę w „Napoleonic Wars” będą mój znajomy kolega ze swym ojcem, tylko zamiast w tę grę polecamy „Kutuzova” (przepisy podobne co do NW), gdzie oni zapewnie zagraliby chętnie po stronie rosyjskiej jako 2 graczy lub wspólnie jako 1 gracz (mogą być w sobotę lub/i niedzielę); zagrać w tę grę chyba chętny był też Arteusz. Mógłbym przynieść „Kutuzova” i „NW”

Bardzo chętny jestem na „Orzeł i Gwiazda” i zagrać we 4 i w kampanię – mogę przynieść tę grę.

Ewentualnie mogę przynieść samoróbki : „Here I Stand” i „Imperium Romanum” (szczególnie na grę w tę drugą liczyłbym).
Będzie pewnie mi za ciężko ale na specjalne zamówienie może zmieściłbym „Hannibal RvC” rosyjskiej produkcji, ale raczej by pokazać lub pożyczyć komuś do grania bo na konwencie preferowałbym raczej wieloosobówki. Podobnie chyba nie wezmę „SPQR” czy „For the People” bo to też 2 osobówki, chyba że ktoś poprosi by móc zagrać.

W piątek mógłbym być od 16:00.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Gerhard pisze:Od której można przybywać na Kredytową w piątek?
Myślę, że od 11.00-12.00. Ja już będę mniej więcej w tych okolicach, główny organizator też będzie cały piątek.

Co do rozgrywek, dobrze będzie już konkretyzować plany.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Gerhard. »

Jaki stopień znajomości anglosaxońskiego jest potrzebny do Imperium Romanum? Jeżelibyś wytłumaczył zasady to czemu nie... :)
Do Kutuzova i NW jest tłumaczenie kart, więc nie ma problemu.
Niemniej jednak opcja OiG na 4 (lub 2) jest najciekawsza...
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Jeśli chodzi o Imperium Romanum to nie ma kart i własciwie trzeba znac reguły.
Mogę ci przysłać moje materiały do niej.
Do tej gry przymierzały sie 3 osoby oprócz mnie z czego jedna ma oryginał gry.
2 na pewno będą na rozgrywkach ale nie wiem czy tam zagraliby.

Do Kutuzova i NW tłumaczenia kart jak i instrukcji zawierały jeszcze błędy ale teraz po tylu rozgrywkach chyba zostały wyeliminowane.

Na Orzeł i Gwiazda jestem jak najbardziej nastawiony i to jest dla mnie priorytet. Tylko trzebaby mieć na rozgrywke z 8-10 godzin a może i więcej.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Imperium Romanum jak na konwent wydaje mi się nienajlepszym pomysłem, raz że gra jest nie za łatwa, dwa, że długa, i do tego najlepiej sprawdza się w większym gronie, więc trzeba mieć kilku obeznanych graczy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Rozgrywka w Imperium R. na pewno nie jest dłuższa niż w Orła i Gwiazdę czy HIS.
W zależności od symulowanego okresu historycznego jest od 2 do 6 osób.
To gra z lat 80-tych i przepisy nie są skomplikowane ale różni się od współczesnych produkcji że może trochę jest więcej kalkulacji matematycznych związanych z zaopatrywaniem wojsk czy prowadzeniem do bitew. Ale nieźle że w kilka osób można między sobą prowadzić luźne działania dyplomatyczne.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Na Kutuzowa lub NW jestem chętny w sobotę.
Silverze będziesz w piątek? Może by się wtedy zebrała ekipa na OiG.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Filip Apostoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 17:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Filip Apostoł »

Do Revolution najchętniej usiadłbym w sobotę. Czy wszystkim zainteresowanym pasuje ten dzień? Successors zgodnie z wolą ludu możemy rozłożyć w piątek lub niedzielę od samego rana.
Arteuszu, ile zajęłaby nam Espana? Trzeba by nam się na nią umówić czy wpleciemy ją już jakoś między coś dłuższego na miejscu?
Clownie, chętnie zagram też w Marię i Washington's War, ale to chyba też raczej na bieżąco się ustali, hm?
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Arteuszu - w piątek chyba najwcześniej byłbym na 16:00 i oczywiście chętny na Orzeł i Gwiazda.
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Post autor: maciunia »

Happosai pisze:Do Revolution najchętniej usiadłbym w sobotę. Czy wszystkim zainteresowanym pasuje ten dzień?
Bardzo chętnie Revolution w sobotę. Będę od rana.
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nowe wieści dotyczące konwentu

1) Godziny grania (planszówki) - ostatecznie potwierdzam, że na terenie imprezy w sobotę i niedzielę, będzie można grać maksymalnie do 21.00. Istnieje jednak możliwość grania dłużej w pracowni - możecie siedzieć w nocy praktycznie bez ograniczeń. Sądzę, że to powinno w zupełności wystarczyć. Oficjalne godziny otwarcia imprezy w sobotę: 10-19, w niedzielę 10-16.

2) Parking - tutaj niestety nie mam dobrych wieści dla większości, gdyż miejsca parkingowego pod samym wjazdem i w środku będzie niewiele i prawdopodobnie będzie trzymane raczej dla rekonstruktorów i figurkowców, którzy mają jakiś sprzęt bądź makiety, żeby nie musieli z tym daleko chodzić. W razie tłoku, sporo miejsca do parkowania jest zawsze przy ul. Krasińskiego, choć jest to kawałek od wejścia.

3) Adres pracowni, gdzie będziemy grali w piątek i gdzie będzie główny nocleg dla osób spoza Warszawy: ul. Kredytowa 6 lok. 73
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Silver pisze:Arteuszu - w piątek chyba najwcześniej byłbym na 16:00 i oczywiście chętny na Orzeł i Gwiazda.
To dobrze się składa, bo ja przyjadę do Warszawy coś około 14 i jak dojdę na miejsce to będzie pewnie około 15.
Happosai pisze: Arteuszu, ile zajęłaby nam Espana? Trzeba by nam się na nią umówić czy wpleciemy ją już jakoś między coś dłuższego na miejscu?
Z tłumaczeniem zasad i wszystkimi turami jakieś 4-5 godz. Bez nadmiernego tłumaczenia (przy założeniu że czytałeś zasady) i z możliwością szybszego skończenia to jakieś 3 godzinki.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Janio
Caporal-Fourrier
Posty: 76
Rejestracja: czwartek, 21 grudnia 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Janio »

Byłbym chętny na NW w sobotę, a jeśli nie wypali to Revolution (zagrałbym w obie, ale jeśli rozgrywka będzie równoczesna to nie da rady).

Czy ktoś zagrałby w Crusader Rex lub/i Twilight Struggle? Biorę ze sobą te gry i szukam przeciwnika. Moge podesłać zasady do CR bo przetłumaczyłem lub ewentualnie przesłać komuś bardziej doświadczonemu celem weryfikacji.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dojazd

Autobus 506

http://ztm.waw.pl/rozklady.php?u=506/TRASY.HTM&c=76&l=1

Przystanki:

http://ztm.waw.pl/rozklady.php?u=506/TO ... M&c=76&l=1

Z rozkładu przystanków wynika, że niestety ten autobus nie zatrzymuje się w pobliżu miejsca imprezy.

Przystanek Żerań FSO to jest na Pradze Płn., a następny przystanek to Biblioteka Uniwersytecka. Czyli ten autobus całkowicie odpada, chociaż on przejeżdża dokładnie koło miejsca konwentu, nie ma tam w pobliżu żadnego przystanku.

Autobus 118

Przystanki:

http://ztm.waw.pl/rozklady.php?u=118/TO ... M&c=76&l=1

Z rozkładu wynika, że można nim dojechać bezpośrednio spod Dworca Centralnego na Cytadelę (tak też napisali w oficjalnym ogłoszeniu i na plakacie). Zwróćcie uwagę, że przystanek do wysiadania (przystanek "Cytadela"), tak jak już pisałem, jest NA ŻĄDANIE.

Ten autobus jest także w miarę dobry do dostania się z pracowni na Kredytowej na Cytadelę, tyle, że trzeba się przespacerować do Centrum, czyli do skrzyżowania ulic Marszałkowska i Al. Jerozolimskie. On tamtędy jedzie, i dalej można dotrzeć bezpośrednio pod Cytadelę.

Autobus 114

Przystanki:

http://ztm.waw.pl/rozklady.php?u=114/TO ... M&c=76&l=1

Też podawany w oficjalnym ogłoszeniu. Pod samo miejsce nie dojeżdża, trzeba wysiąść przy przystanku Centrum Olimpijskie (to jest przy końcu ul. Krasińskiego). To jest autobus jedynie dla osób z północnej części Warszawy, bo dalej na południe on nie jeździ.

Autobus 185

Przystanki:

http://ztm.waw.pl/rozklady.php?u=185/TP ... M&c=76&l=1

Jedzie z północy do Placu Wilsona, potem ul. Krasińskiego i dalej cały czas wzdłuż Wisły aż na południe. Zatrzymuje się pod samym miejscem konwentu, dokładnie w tym samym miejscu co 118, czyli można nim dotrzeć pod samo miejsce imprezy.

To chyba wszystkie sensowne opcje, jeśli ktoś chce sobie poszukać, to Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie ma swoją stronę, z rozkładami, trasami i innymi informacjami.

W praktyce dwa autobusy wchodzą w grę: 118 i 185.

Na tym jednak nie koniec - są jeszcze opcje z tramwajami jadącymi przez Most Gdański (wtedy wysiada się przy Moście Gdańskim):

Tramwaj 18

Przystanki:

http://ztm.waw.pl/rozklady.php?u=18/TP-FSO.HTM&c=76&l=1

Jedzie przez Centrum i dalej do stacji Metra Świętokrzyska, a więc spod pracowni na Kredytowej będzie blisko, tylko że potem trzeba się przespacerować od Mostu Gdańskiego do wejścia Cytadeli.

Tramwaj 16

Spod Dworca Centralnego do Mostu Gdańskiego, tyle że przystanek ma po zachodniej stronie i nie jedzie przez Centrum. Jak ktoś jest spoza Warszawy, może się pogubić.

Ponadto przez Most Gdański jeżdżą jeszcze tramwaje: 1, 28 i 41, ale nie jeżdżą one przez Centrum, ani nie mają przystanków w okolicach pracowni. Trasy do sprawdzenia na stronie ZTM.

W praktyce tylko tramwaj 18 spod Metra Świętokrzyska (skrzyżowanie Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej) jako dobry dojazd spod pracowni w pobliże Cytadeli.

Reasumując: autobusy 118 i 185 oraz tramwaj 18. Resztą nie zawracajcie sobie głowy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Paweł Sulich
Podporucznik
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2006, 10:16
Lokalizacja: Józefów
Been thanked: 3 times

Post autor: Paweł Sulich »

Raleen pisze: Parking - tutaj niestety nie mam dobrych wieści dla większości
Radzę się wcześniej dowiedzieć o parkometrach. Sam jestem niezmotoryzowany, więc nie wiem dokładnie, czy tam są, ale uczulam na przykre niespodzianki za szybą :)
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”