V Grenadier (8-9.05.2010) - ogólna dyskusja

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Lipa
Sergent
Posty: 128
Rejestracja: poniedziałek, 24 lipca 2006, 11:49
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Lipa »

Redy, zamierzam być na Grenadierze i z chęcią zagrałbymw Band of Heroes:) Zasady znam, chociaż też bym grał pierwszy raz.
Tylko głupcy uczą się na własnych błędach, mądrzy ludzie uczą się na cudzych.
Janio
Caporal-Fourrier
Posty: 76
Rejestracja: czwartek, 21 grudnia 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Janio »

Mój pierwszy post więc witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Wybieram się na Grenadiera, wstępnie przynajmniej na jeden dzień.
Happosai pisze:Najprawdopodobniej zjawię się na piątek i sobotę, lub ewentualnie na sobotę i niedzielę. Jeśli będą chętni przywiozę Successors III, Hannibal: RvC, Revolution: the Dutch Revolt.
Chętnie zagram w każdą z tych gier aczkolwiek znam tylko Sukcesorów (zresztą grałem razem z Maciunią). Pytanie tylko czy nie jest dla Ciebie problemem to że byłbym debiutantem w Hannibalu lub Revolution.
Awatar użytkownika
Filip Apostoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 17:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Filip Apostoł »

Heh, jestem z Lublina;P tutaj naprawdę ciężko namówić ludzi do spotkania i zagrania w coś co twa dłużej niż dwie godziny;P Żeby była jasność: Hannibala grałem i spokojnie mogę wytłumaczyć. co do Revolution i Successors jest już gorzej;P O ile z Holendrami mimo wszystko nie powinno być problemu tak w Successors mam sporo wątpliwości i najlepiej byłoby gdyby była możliwość zagrania w tą grę z przynajmniej jednym doświadczonym graczem.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Filip Apostoł, łącznie zmieniany 1 raz.
Janio
Caporal-Fourrier
Posty: 76
Rejestracja: czwartek, 21 grudnia 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Janio »

W Sukcesorów grałem tylko raz, więc nie podejmę się "poprowadzenia" rozgrywki. Myślę, że gra jest tak dobra i popularna, że z pewnością wielu obecnych graczy będzie ją dobrze znało i znajdzie się ktoś doświadczony i chętny na partyjkę.
Awatar użytkownika
redy
Caporal
Posty: 67
Rejestracja: czwartek, 29 stycznia 2009, 22:08
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: redy »

Lipa pisze:Redy, zamierzam być na Grenadierze i z chęcią zagrałbymw Band of Heroes:) Zasady znam, chociaż też bym grał pierwszy raz.
Świetnie, to jesteśmy wstępnie ustawieni. Znasz zasady a nie grałeś? Pewnie grałeś w inną część L'nL ;)

Mój przyjazd stał się bardziej pewny odkąd się dowiedziałem, że w tym terminie mam firmową imprezę której chcę uniknąć :lol2:
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

Redy, chętnie się przyjrzę Band of Heroes. Podobnie jak NT (kristo kk) oraz Nieszczęśliwemu Królowi Karolowi (Anomander).

Na pewno wezmę z sobą Boże Igrzysko. Mam nadzieję, że znajdę 2-3 chętnych by wydrzeć biednej, trapionej najazdami I Rzeczpospolitej trochę punktów prestiżu.

Poza tym, mogę przynieść którąś z nastepujących gier jeśli znajdzie się ktos chętny na grę 2-osobową:
Lis Pustyni
Campaign Manager 2008 (Obama vs. McCain)
1960: The Making of The President (Kennedy vs. Nixon)
Space Hulk (najnowsza edycja)
Horus Heresy (jeśli do tego czasu już trafi pod strzechy)
Dzięki tym dwóm ostatnim pozycjom jest szansa na kącik WH40 na tegorocznym Grenadierze :cool:
Neuroshima Hex (2-4 osoby)

Chętnie bym też zagrał w War of the Ring (WOTR) jakby ktoś mógł przynieść.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Najprawdopodobniej będę w piątek i sobotę (a nie wykluczone, że również w niedzielę).
Chętnie zagram w Campaign manager 2008 lub 1960 (jak ktoś będzie miał ze sobą, a widzę że tak).
Dam się ograć w Unhappy King Charles (jak Anomaderze przywieziesz, bo mi się nie chce targać).
Z Silverem pewnie zagramy w coś wieloosobowego (Wellington, Kutuzov, OiG lub NW)
Sam przywiozę Shifting Sands (gorąco liczę na jakiegoś chętnego na partyjkę), Twilight Struggle (jak ktoś będzie miał ochotę) i Espanę 1936 (chętni mile widziani).
No i na końcu trzeba spróbować w Washington's War. Clownie jestem do usług w tym temacie.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

Ja będę od piątku do niedzieli. Co do gier to na pewno WWR (chętnych nie zabraknie :P), Sukcesorzy 3 edycja, Maria, w przerwach namiętnie 2 de Mayo, na pewno Waterloo i Gettysburg Wallace'a (Smerfie Marudo, weźmiesz pewnie swoje egzemplarze :)).
AVD juz nie mam :( więc musimy w coś innego zagrać Raleenie (teraz mi się przypomniało). Napoleon's Triumph może? jak czasu starczy :P
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3942 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Szkoda, że się wyzbyłeś AVD, to trzeba będzie wykombinować cosik innego. Coś nowego też chętnie spróbuję...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Bardzo jestem chętny do wieloosobówek Arteuszu i na pewno jestem chętny przede wszystkim do: Kutuzowa, Orła i Gwiazdy, w Napoleonic Wars też jak starczy czasu.
Może ktoś byłby chętny na wieloosobowe Imperium Romanum i mogę przesłać wcześniej do niego grafiki i materiały.
Oczywiście przyniosę do pokazania i może zagrania rosyjska produkcję Hannibal RvC, tylko że to pozycja dla 2 osób.
Janio
Caporal-Fourrier
Posty: 76
Rejestracja: czwartek, 21 grudnia 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Janio »

Silver pisze:Bardzo jestem chętny do wieloosobówek Arteuszu i na pewno jestem chętny przede wszystkim do: Kutuzowa, Orła i Gwiazdy, w Napoleonic Wars też jak starczy czasu.
W te wieloosobówki też bym chętnie zagrał. Chyba konieczne będzie pojawienie się na 2 dni :P
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3942 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ma się też pojawić Takeo Takagi, on zna i lubi Dutch Revolution, więc do tej gry mieli byście jeszcze jednego chętnego.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Filip Apostoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 17:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Filip Apostoł »

Zaczynam poważnie żałować, że tylko na dwa dni mogę przyjechać;P Od razu zaznaczam, że biorę ze sobą coś z dużą dawką kofeiny i nie zamierzam odpuszczać w nocy;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Filip Apostoł, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3942 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Termin konwentu zbliża się nieubłaganie, weryfikuję więc jeszcze w najbliższym czasie niektóre zgłoszenia.

Przydałoby się sporządzić listę gier, które będą grane, albo przynajmniej około 10-15 przykładowych pozycji podać, takich w które raczej na pewno będziemy grali i parę słów o nich ewentualnie napisać.

Od kolegów figurkowców mam już dane skrótowe co do pokazów, jakie będą robić, do końca tygodnia będę znał szczegóły.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

A czy planujecie wystawić jakiś stół z planszówkami dla młodszych uczestników konwentu takich co przyjdą z rodzicami.
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”