IV Grenadier (2009)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Zablokowany
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Kontakt:

Post autor: AWu » poniedziałek, 8 czerwca 2009, 23:11

Silver pisze: Co do rosyjskich gierek to ja chętny jestem zagrać bo mi już rok butwieją.
Pisałem o nich w temacie:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=6219
no jak mnie zona pusci a Andy nie bedzie mial czasu na RfTG (wtedy zona przybywa ze mna) to bysmy sie mogli umowic i przynajmniej sprobowac w ktoras ;>
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Post autor: Silver » poniedziałek, 8 czerwca 2009, 23:49

To pisz na priva - mogę przesłać tłumaczenia, pewnie jeszcze do poprawy. Tylko nie zrobiłem jeszcze dla wszystkich.
Awatar użytkownika
Clagus
Decurio
Kontakt:

Post autor: Clagus » wtorek, 9 czerwca 2009, 00:17

Andy pisze:Fajne zdjęcia, proszę o więcej podpisów, żeby można było skojarzyć twarze z nickami
Arteusz pisze:RyTo tłumaczy SPQR (chyba).
Na tym zdjęciu RyTo (obrócony plecami) rzeczywiście objaśnia SPQR. Ten zamyślony człowiek po drugiej stronie planszy to ja ;) (również na 16 i 23 zdjęciu ze strony 12)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Moje gry
BYKÓM STOP
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Post autor: clown » wtorek, 9 czerwca 2009, 09:52

Ja wizytę w Warszawie rozpocząłem w piątek gdzie prezentowałem Waterloo Raleenowi i Panchowi. W sobotę zjawiłem się o 10tej bo lekko zaspałem, poznając uroki nocnego życia stolicy :P
Ponieważ nikt nie był chętny do Waterloo, to rozłożyłem je i czekałem, aż ktoś się złapie na haczyk, jednak chyba wszystkich przeraziły figurki :D w międzyczasie obserwowałem partię w SPQR, która dzięki "prowadzeniu" jej ze swadą przez doskonałego opowiadacza, czyli RyTo, nabrała nowego wymiaru. Myślę, że Ryszard powinien być oficjalnym przedstawicielem GMT promującym ten produkt :) sukces gwarantowany!
Po jakimś czasie zostałem zaproszony do partii w Sukcesorów, edycja numer 3, którą to partii o mały włos nie wygrałem, pomimo iż przez całą partię pozostawałem uzurpatorem, jednak w koncówce to Raubritter okazał się godnym następcą Aleksandra.
Potem zostałem zaproszony do partii NW gdzie zasiadłem do grania Francją. Tutaj z kolei wygrałem (podobno, bo opuszczałem Smolną jeszcze przed punktacją gry), choć przyznam szczerze, ze przeciwnicy i dyplomatycznie i militarnie nie próżnowali. To nie pozwalali połączyć się sojuszem z Hiszpanią, to skubali z jednej lub z drugiej strony moje granice. Ostatecznie o sukcesie zdecydowało większe szczęście w rzutach kośćmi, ale wiadomo nie od dziś, że Napoleon stawiał szczęście na równi z umiejętnościami militarnymi :D
Bardzo ciekawe spotkanie z uczestnikami Powstania Warszawskiego. Szczególnie, że coraz mniej jest żyjących jego uczestników...
Organizatorom dziękuję za dopracowanie strony technicznej (obiadek pierwsza klasa - chyba z pięć dokładek wziąłem :)) pozdrawiam wszystkich, których poznałem i tych których nie udało mi się poznać. I...do zobaczenia za rok, albo na tegorocznych Polach Chwały, na które zamierzam się wybrać.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor

Post autor: Arteusz » wtorek, 9 czerwca 2009, 12:29

Clagus pisze:
Arteusz pisze:RyTo tłumaczy SPQR (chyba).
Na tym zdjęciu RyTo (obrócony plecami) rzeczywiście objaśnia SPQR. Ten zamyślony człowiek po drugiej stronie planszy to ja ;) (również na 16 i 23 zdjęciu ze strony 12)
A to Ty. :jupi:
Jakoś tak wszystkich trudno zapamiętać, choć się z nimi witało. Nie byłem pewny tego SPQR, bo był jeszcze Aleksander a te gry są bardzo podobne z daleka...dobrze że nie było GBoH bo wtedy to byłby naprawdę problem z rozpoznaniem. ;)
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Clagus
Decurio
Kontakt:

Post autor: Clagus » wtorek, 9 czerwca 2009, 16:22

GBoH to system na którym się opierają obie gry: Alexander i SPQR (zresztą nie tylko - gier w tym systemie jest cała masa). GBoH czyli po prostu Great Battles of Hisotry. Chyba, że ten wink wskazuje na to, że to taki żarcik :P Ale przekaz pisemny jest ograniczony i czasem ciężko się zorientować :P
Moje gry
BYKÓM STOP
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor

Post autor: Arteusz » wtorek, 9 czerwca 2009, 20:03

Był "żarcik". ;D
Moje gry
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Kontakt:

Post autor: RyTo » środa, 10 czerwca 2009, 00:43

Dziękuję Clownowi za miłe słowa. Z drugiej strony, na zdjęciu, gdzie jakoby "tłumaczę" GBoH - jedynie odczytuję wyniki walki z tabelki.

Naprawdę lubię całą serię firmy GMT (a dwie-jedną część w szczególności) i myślę, że widać to w moim postępowaniu i kontaktach międzyludzkich :lol2:

Rzeczywiście, przywiozłem na Grenadiera Great Battles of Alexander, rozłożyłem mapę do jednego scenariusza tej gry (dzięki czemu Clown miał zarezerwowane miejsce na Waterloo :D) i chwaliłem się kilku osobom pewnym niezwykłym żetonem do tej gry... Nie graliśmy w nic z tego jednak.

Cóż, moja ksywka silnie łączy się z marką GBoH ;')
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor

Post autor: Arteusz » środa, 10 czerwca 2009, 12:00

RyTo chyba wszyscy znają Twoje przywiązanie do tych gier i podziwiają Twoja wytrwałość w promowaniu ich wśród innych graczy. Jak widać z dość niezłymi rezultatami.
Moje gry
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 242 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Post autor: Raleen » poniedziałek, 15 czerwca 2009, 15:57

I jak tam dalsze zdjęcia Panowie? Bo to jeszcze zdaje się nie wszystko :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Bagu
Sous-lieutenant
Kontakt:

Post autor: Bagu » poniedziałek, 15 czerwca 2009, 17:30

dobra dobra no wiem ze sie ociagam ale kabelek mi wcięło - naprawdę :'( :'(
http://spartan-painting.blogspot.com/ <---BLOG O MODELARSTWIE I WARGAMINGU!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 242 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Post autor: Raleen » poniedziałek, 15 czerwca 2009, 17:35

I Ty i apj i chyba ktoś jeszcze coś pstrykał.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Kontakt:

Post autor: q.b. » poniedziałek, 15 czerwca 2009, 17:52

no właśnie - apj przez trójkąt bermudzki chyba się przemieszcza bo tydzień już po imprezie :D a jego samego jak i fotek nadal nie ma :lol2:
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Kontakt:

Post autor: q.b. » środa, 17 czerwca 2009, 10:14

Panowie - podobnież nowy materiał z "Grenadiera" krąży w gdzieś po necie - autorstwa Pana Witolda Odrobiny z cyklu "Odrobina Miasta" :)

Wczoraj (co prawda w telewizorze) udało mi się nawet zobaczyć fragment moich miniaturek, spory kawał stołu i scenerii oraz siebie samego jak uśmiecham się do kamery :D :D

Na dniach powinien być pewnie update w necie na oficjalnej stronie TVN-Warszawa, o tutaj:

http://www.tvnwarszawa.pl/4417,magazyn.html

ps. Xardas - chyba nawet na końcu się wypowiadałeś tam mniej lub bardziej zwięźle :D :D
"Duty, Honor, Country"
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”