II Grenadier (2007)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja zapraszam jakby co na Grunwald - jakby co często bywa, że kończę ostatnio w dwie-trzy godziny, więc można się wyrobic :wink:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Dzięki wielkie, ale naprzesuwać się setek żetonów po to tylko, żeby przegrać :)?? ;).
A tak na poważnie, strasznie jestem ciekaw TETE. Kiedyś miałem, ale sprzedałem chlip, chlip. A po drugie chciałbym poznać ten system od praktycznej strony tj. gry :). Do tej pory tylko czytałem małe conieco :).
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

tstaszek pisze:A po drugie chciałbym poznać ten system od praktycznej strony tj. gry :). Do tej pory tylko czytałem małe conieco :).
Od praktycznej to Ty masz poznać wcześniej ;P po to dostaniesz instrukcję do gry i gameboxa. Ja chce sobie pograć, a nie uczyć grać ;P. Pouczyć Cię mogę przed konwentem, masa czasu ;P.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Nico pisze:
tstaszek pisze:A po drugie chciałbym poznać ten system od praktycznej strony tj. gry :). Do tej pory tylko czytałem małe conieco :).
Od praktycznej to Ty masz poznać wcześniej ;P po to dostaniesz instrukcję do gry i gameboxa. Ja chce sobie pograć, a nie uczyć grać ;P. Pouczyć Cię mogę przed konwentem, masa czasu ;P.
Jak dla mnie to bomba, może być wcześniej. Powiedz tylgo gdzie i kiedy a sekundanci udepczą ziemie :) :).
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Najpierw instrukcję przeczytaj, a nauka może być w czwartki i piątki wieczorami w klubach gier planszowych ;).
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

To ślij Waść te skany, ślij :) :).

Dogadałem się z małżonką i wychodzi na to, że będę na zjeździe (o ile tfu, tfu, tfu nic się nie wyadrzy) :). Hurrrra dla wolności :) ;).

Pytanko techniczne.
Do kiedy trzeba wysyłać zgłoszenia i czy w ogóle trzeba ??? . :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zgłoszeń żadnych nie trzeba, ale najlepiej jak by do mnie się wszyscy wcześniej zgłosili bo prawdopodobnie będę organizował częsc planszówkową jak na Polach Chwały. Organizator główny rzadko bywa w sieci więc dla niego byłoby to pewne odciążenie. Takie zgłoszenie byłoby o tyle przydatne, że np. możnaby zaplanowac ile stołów i krzeseł trzeba i ile miejsca w sali - żeby potem dla kogoś go nie zabrakło.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Ok to ja się piszę na zjazd, wysyłac coś na priva??
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nie trzeba.

I do następnych apel - odzywajcie się tutaj kto się wybiera.

Chyba że ktoś czuje potrzebę większej intymności to zapraszam na PW :wink: .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Caellan
Piechur
Posty: 49
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Caellan »

Jak wiatry będą pomyślne, to ja się pojawię.
"Zabijcie wszystkich, Bóg pozna swoich!"
Awatar użytkownika
M.Y.
Sergent
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 11 maja 2006, 00:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: M.Y. »

Cholera, gdyby nie walka o pomyślne ukończenie Planu Pięcioletniego (praca mag.) to bym się z chęcią wybrał. Liczę na jakieś relacje i zdjęcia z bojów :)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Jesli sie zalapie na konkurs Primus in Primum do Wawy to tez moge sie pojawic :D
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
sosna
Caporal
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 21:03
Kontakt:

Post autor: sosna »

Wszystkie informacje o konwnecie są dostepne na stronie internetowej:

www.grenadier.wargamer.pl

Pytania i pomysły odnośnie gier możecie także zgłaszać do mnie: kontakt@wargamer.pl bo Tomek faktycznie rzadko w sieci bywa :wink:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

OK, okresowo przypominam, że konwent się zbliża i zbieram chętnych.

Będę teraz w bliższym kontakcie z głównym organizatorem jak sądzę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Anders »

O ile nic się nie wydarzy, to się pojawię.
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”