XI Grenadier (21-22.V.2016)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Zablokowany
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Bambrough » wtorek, 17 maja 2016, 07:41

To jak Silver, w niedzielę Smuta?
maciunia pisze:Planuję się zjawić w sobotę od 18.00 i w niedzielę od rana. W sobotę bardzo chętnie jakieś heksiki IIWŚ - może ktoś byłby chętny na AfrikaKorps: Decision in The Desert (podobno jedna z lepszych gier o tym konflikcie). Ewentualnie Andean Abyss, Sukcesorzy lub Wilderness War. W niedzielę chętnie podłączę się do Smuty. Pytanie organizacyjne, czy ta nowa wypasiona miejscówka to na Cytadeli?
Maciek a może US Civil Wara zagramy?

Poza tym na pewno zabiorę Pax Pamir i The Grizzled jako lżejsze przerywniki.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Post autor: Silver » wtorek, 17 maja 2016, 08:53

A czy w niedziele zaczniecie od 10:00? Mogę zapoznać ze Smutą ale w niedziele niewiele czasu dał organizator i w razie czego czy jesteście gotowi dokończyć grę w innym terminie; albo zacząć w piątek?
A na sobotę przynieść Sword of Rome - sam sobie odpowiadam, że chyba 5 chętnych to się do tej gry nie zbierze?
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Been thanked: 7 times

Post autor: Petru Rares » wtorek, 17 maja 2016, 09:16

Silver pisze:A czy w niedziele zaczniecie od 10:00? Mogę zapoznać ze Smutą ale w niedziele niewiele czasu dał organizator i w razie czego czy jesteście gotowi dokończyć grę w innym terminie; albo zacząć w piątek?
A na sobotę przynieść Sword of Rome - sam sobie odpowiadam, że chyba 5 chętnych to się do tej gry nie zbierze?
Sylwku, ja w niedziele bez problemu zjawię się o 10.00 a nawet parę minut przed. W piątek jestem dostępny po 16.00. Zasady do Smuty czytam i do Grenadiera zapoznam się z nimi.

Uważam zatem, że moglibyśmy w piątek zacząć np. w Agresorze i jeżeli będzie taka potrzeba to kontynuować w niedzielę. Pytanie tylko do Nahara czy ewentualnie pasuje mu zacząć rozgrywkę w piątek? Wychodzi mi na to, że Bambrough, Silver i ja jesteśmy w piątek dostępni.

Coś może mi umknęło, ale czy ktoś jeszcze się pisał na Smutę?
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Kontakt:

Post autor: Bambrough » wtorek, 17 maja 2016, 09:48

Maciunia chciał jeszcze dołączyć do Smuty w niedzielę.
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Kontakt:

Post autor: maciunia » wtorek, 17 maja 2016, 15:44

Piotrek, jak TUSCW w ostateczności. Powtarzam, piszę się na Smutę w niedzielę. Mogę być od 10.00, piątek odpada. Czy to taka gra, której się nie da rozegrać w 6h czy Sylwek próbujesz wycofać się rakiem z rozgrywki? ;)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Kontakt:

Post autor: Silver » wtorek, 17 maja 2016, 17:29

Oczywiście, że się nie da w takim czasie rozegrać (choć czasem mogą zajść okoliczności nagłego zakończenia).
Ale jak wam nie przeszkadza jej nie dokończyć w ciekawym momencie albo tylko zapoznać się z nią to może być i tak.
Ja i tak nagrałem się swego czasu a rozgrywki zajmowały po 2 spotkania po około 6 godzin.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 242 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Post autor: Raleen » wtorek, 17 maja 2016, 17:36

Leliwo, po rozmowie z organizatorem potwierdzam, że będziesz mógł przenocować na miejscu z soboty na niedzielę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » wtorek, 17 maja 2016, 17:46

Ja bym pograł w "Smutę", ale prędzej chyba w sobotę i długi czas rozgrywki wykluczający inne rzeczy trochę mi nie na rękę. Na niedzielę jestem umówiony z Kristo. Może jeszcze w któryś weekend spróbujemy w doborowym gronie :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Kontakt:

Post autor: Silver » wtorek, 17 maja 2016, 18:41

W sobotę może być mój kolega który zna Smutę ale i inne moje gry.
Ale sprawę zostawiam najbardziej zainteresowanym i czy zagrać jednak w niedzielę.
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Kontakt:

Post autor: Bambrough » wtorek, 17 maja 2016, 19:03

W piątek od 16.30-17.00 można się rozstawić w Gagatkowie na Chłodnej 11. Będziemy mogli wówczas siedzieć do ostatniego żywego gracza lub rozpoczęcia imprezy na Cytadeli. Stoły stoją więc jeśli ktoś chce pograć to serdecznie zapraszam.

Poza tym dalej mam niedoprecyzowany sobotni wieczór więc mogę z kimś sparować w jakiś tytuł.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Kontakt:

Post autor: Silver » środa, 18 maja 2016, 08:29

Jeśli nikt nie jest oponuje to mogę przynieść Smutę na niedzielę. Jednak gdyby rozgrywka nie skończyła się w ograniczonym na Cytadeli czasie to czy dałoby się ja przenieść do innego lokalu albo wręcz spotkać się w innym miejscu od razu?
Czy na sobotę przynieść Sword of Rome?
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Been thanked: 7 times

Post autor: Petru Rares » środa, 18 maja 2016, 08:32

Moi Smutni Panowie. Mam taką propozycję: skoro jest duża ekipa pretendentów do czapki Monomacha na niedzielę (5 z Bambroughem, Silverem, Naharem i Maciunią oraz mną) to w ten dzień własnie zacznijmy rozgrywkę najwcześniej jak się da i dociągnijmy ją do takiego etapu na jaki czas imprezy pozwoli.

W piątek (skoro dzięki inicjatywie Piotra mamy dostęp do Gagatkowa) możemy zagrać w jakąś wieloosobówkę, jeśli tylko znajdą się chętni. Ja mam do zaproponowania Marię, ale Silver pewnie ma pokaźną kolekcję tego typu gier. Jak dla mnie możemy nawet zagrać szkoleniowo w Smutę (zasady przeczytane), ale to jest kwestia do dogadania. A może w Distant Plain Piotrze?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » środa, 18 maja 2016, 10:35

Panowie, w niedzielę możecie być wcześniej na miejscu. Pytanie, o której godzinie jesteście w stanie się zebrać. Tak, że jak byście się zjawili powiedzmy o 9.00 to jest naprawdę sporo czasu.

Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Kontakt:

Post autor: Bambrough » środa, 18 maja 2016, 12:10

Silver pisze:Jeśli nikt nie jest oponuje to mogę przynieść Smutę na niedzielę. Jednak gdyby rozgrywka nie skończyła się w ograniczonym na Cytadeli czasie to czy dałoby się ja przenieść do innego lokalu albo wręcz spotkać się w innym miejscu od razu?
Czy na sobotę przynieść Sword of Rome?

W A Distant Plain bardzo chętnie. Smuta szkoleniowo również nie jest zła. W sumie to nawet w Sworda mógłbym zagrać, ale pewnie nie zbierze się nas tylu w piątek. Chyba, że Axis & Allies: WWI 1914, ale to raczej niezbyt poważny tytuł.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Kontakt:

Post autor: Silver » środa, 18 maja 2016, 13:51

Ostatnio to zdrowie coś mi nie dopisuje i nie daję gwarancji co do przybycia w piątek.
W razie czego znam grę A Distant Plain i choć już ją sprzedałem to mógłbym dołączyć jak zdrowie pozwoli.
Będę się musiał chyba mobilizować by tłumaczyć zasady Smuty w niedzielę a w sobotę mógłbym przynieść coś z tego: Commands Color Epic, Conflict of Heroes, Crown of roses, Democracy under siege, Fires of Midway, Hammer of the scott, Kutuzov, Orzeł i Gwiazda, Sword of Rome, To the last man.
Chętnie przyłączę się na luzie do innych gier w sobotę.
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”