XI Grenadier (21-22.V.2016)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Raleen »

XI edycja Grenadiera odbędzie się 21-22 maja 2016.

Ważna informacja dla planszówkowców, jaką mam do przekazania, jest taka, że przygotowywana jest specjalna sala do grania w planszówki, niedawno odremontowana, dobrze oświetlona, duża, w zasadzie w centrum imprezy. Nie dopominałem się o to ani nie dopraszałem w tym roku - sam główny organizator uraczył mnie w ciągu ostatnich dni taką informacją i prosił o jej przekazanie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Herman »

Ja się stawie na pewno w sobotę, w niedzielę może też.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Raleen »

Panowie, termin "Grenadiera" zbliża się wielkimi krokami. Przyznam się, że szykowała się jeszcze w tym samym czasie jedna alternatywna impreza (i nie mam na myśli Ostrołęki - tzn. rocznicy bitwy), stąd moja wstrzemięźliwość, ale te plany na razie idą w odstawkę. Tak, że powinniśmy być w tym roku mniej więcej jak w latach ubiegłych. Co do szczegółów - zapraszam i zachęcam do tego byście napisali czego oczekujecie.

Przypominam o tym budynku co to miał być już rok temu, a jest dopiero w tym roku. Tak, że na pewno nie będziemy pod namiotami.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Bambrough »

Chciałbym się wstępnie zorientować czy byłby ktoś chętny na Grenadierze zagrać jakiś scenariusz w: 1914 Twilight in the East (najlepiej Tannenberg) lub 1914 Serbien muß sterbien.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Herman »

Jako, że gra własnie do mnie dotarła, to proponuję 5-osobową rozgrywkę w Moral Conflict. Mamy 3 miejsca.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Silver »

Chętnie umówiłbym się na dłuższe wieloosobówki bo na to powinien znaleźć się czas a szczególnie na konwencie.
Mogę przynieść: Assyrian wars, Britannia, Commands Color Epic, Conflict of Heroes, Crown of roses, Democracy under siege, Hannibal Barkas, Holy roman empire, Italia, Kutuzov, Orzeł i Gwiazda, Pax romana, Smuta, Sword of Rome, Struggle of the empires, Warrior knights, Wojna o pierścień.
A z gier na 2 osoby: Caesar Great battles of Julius Caesar, Fire in the sky, Fires of Midway, Hammer of the scott, Hannibal RvC, Iron&Oak, Kircholm, Rebel Raiders on the high seas, Tannenberg, To the last man, Wiedeń 1683, Wilderness war.
Warto się wcześniej umówić bo do niektórych trzeba się wcześniej przygotować.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Leliwa »

C&C Epic to ja w zasadzie mam swój. Możemy zagrać w coś, jak zechcesz.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Silver »

Trochę bardziej to mi pasowałoby np. Sword of Rome i tam skonfrontować się biorąc swą ulubioną stronę konfliktu.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Herman »

Raczej Morala odsyłam. Po ogarnięciu instrukcji to jest A&A na lekkich sterydach
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Petru Rares »

Czołem. Wiem już, że będę na tegorocznym Grenadierze, na całej imprezie. Bardzo cieszy mnie fakt, że będziemy mieli do dyspozycji przestronna salę. Po ostatnim spotkaniu w kawiarni Między wierszami nabrałem ochoty na ponowne rozegranie For the People. Może ktoś chętny? Ponadto mogę zagrać w któryś z tytułów z mojej skromnej kolekcji: https://boardgamegeek.com/collection/us ... dgame&ff=1 ze szczególnym uwzględnieniem Zimnej Wojny, Reds! i Ostrołęki.

I jeszcze pytanie do organizatorów, czytaj Raleena - czy wiesz coś na temat możliwości pozostania na miejscu do późna, czyli załóżmy 1-2 w nocy, czy też będziemy musieli podobnie jak w zeszłym roku zwinąć się ok. 21.30?
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Bambrough »

Planuję wybrać się na całą imprezę i mogę przynieść któryś z tytułów z tej listy https://boardgamegeek.com/collection/us ... dgame&ff=1

Najchętniej zagrałbym w: Napoleon against Europe, A Distant Plain, Triumph of Chaos, Tonkin, Liberty or Death, For the People, Paths of Glory, Crusade and Revolution, Unhappy King Charles!, No Peace Without Spain!, Somme 1918, Pax Pamir, The Grizzled, 1960 Making of the President, Wilderness War, Hannibal: Rome vs Carthage, Axis & Allies: WWI 1914, When Eagles Fight, The Caucasus Campaign, Dien Bien Phu: The Final Gamble;

A może ktoś odważyłby się porwać na kampanię w The U.S. Civil War? Liczę, że może jeszcze znajdzie się śmiałek na 1914: Twilight in the East.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Raleen »

Petru, nie powinno być problemów z siedzeniem do późna. Ostatnio jak byliśmy to było wszystko pod namiotem, w nocy robiło się już zimno, światło niby było, ale wiesz jak to ogółem wyglądało. Jeszcze dziś zdzwonię się z głównym organizatorem i potwierdzę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Silver »

Bambrough – jeśli nikt nie zechce zagrać w gry które znam i mam to mógłbym poznać twoje (lecz niestety nie wymienione przez ciebie na pierwszych miejscach):
The Battle of Tanga 1914, Breakthrough: Cambrai, Empire of the Sun, Victoria Cross II lub What Price Glory?
Crown of roses które masz ja bardzo dobrze znam i chętnie zagram.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Raleen »

Potwierdzam oficjalnie, że nie będzie problemu z siedzeniem w sobotę do godz. 12 czy 1 w nocy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Leliwa »

Bambrough pisze:Planuję wybrać się na całą imprezę i mogę przynieść któryś z tytułów z tej listy https://boardgamegeek.com/collection/us ... dgame&ff=1

Najchętniej zagrałbym w: Napoleon against Europe, A Distant Plain, Triumph of Chaos, Tonkin, Liberty or Death, For the People, Paths of Glory, Crusade and Revolution, Unhappy King Charles!, No Peace Without Spain!, Somme 1918, Pax Pamir, The Grizzled, 1960 Making of the President, Wilderness War, Hannibal: Rome vs Carthage, Axis & Allies: WWI 1914, When Eagles Fight, The Caucasus Campaign, Dien Bien Phu: The Final Gamble;

A może ktoś odważyłby się porwać na kampanię w The U.S. Civil War? Liczę, że może jeszcze znajdzie się śmiałek na 1914: Twilight in the East.
Bambruk, Hannibal, Cruzada, Ścieżki? Rozpatruj w dowolnej kolejności. :) Albo Napoleon?
Ostatnio zmieniony środa, 11 maja 2016, 13:37 przez Leliwa, łącznie zmieniany 1 raz.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”