XI Grenadier (21-22.V.2016)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Silver »

W sobotę może być mój kolega który zna Smutę ale i inne moje gry.
Ale sprawę zostawiam najbardziej zainteresowanym i czy zagrać jednak w niedzielę.
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Bambrough »

W piątek od 16.30-17.00 można się rozstawić w Gagatkowie na Chłodnej 11. Będziemy mogli wówczas siedzieć do ostatniego żywego gracza lub rozpoczęcia imprezy na Cytadeli. Stoły stoją więc jeśli ktoś chce pograć to serdecznie zapraszam.

Poza tym dalej mam niedoprecyzowany sobotni wieczór więc mogę z kimś sparować w jakiś tytuł.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Silver »

Jeśli nikt nie jest oponuje to mogę przynieść Smutę na niedzielę. Jednak gdyby rozgrywka nie skończyła się w ograniczonym na Cytadeli czasie to czy dałoby się ja przenieść do innego lokalu albo wręcz spotkać się w innym miejscu od razu?
Czy na sobotę przynieść Sword of Rome?
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Petru Rares »

Moi Smutni Panowie. Mam taką propozycję: skoro jest duża ekipa pretendentów do czapki Monomacha na niedzielę (5 z Bambroughem, Silverem, Naharem i Maciunią oraz mną) to w ten dzień własnie zacznijmy rozgrywkę najwcześniej jak się da i dociągnijmy ją do takiego etapu na jaki czas imprezy pozwoli.

W piątek (skoro dzięki inicjatywie Piotra mamy dostęp do Gagatkowa) możemy zagrać w jakąś wieloosobówkę, jeśli tylko znajdą się chętni. Ja mam do zaproponowania Marię, ale Silver pewnie ma pokaźną kolekcję tego typu gier. Jak dla mnie możemy nawet zagrać szkoleniowo w Smutę (zasady przeczytane), ale to jest kwestia do dogadania. A może w Distant Plain Piotrze?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Raleen »

Panowie, w niedzielę możecie być wcześniej na miejscu. Pytanie, o której godzinie jesteście w stanie się zebrać. Tak, że jak byście się zjawili powiedzmy o 9.00 to jest naprawdę sporo czasu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Bambrough »

Silver pisze:Jeśli nikt nie jest oponuje to mogę przynieść Smutę na niedzielę. Jednak gdyby rozgrywka nie skończyła się w ograniczonym na Cytadeli czasie to czy dałoby się ja przenieść do innego lokalu albo wręcz spotkać się w innym miejscu od razu?
Czy na sobotę przynieść Sword of Rome?


W A Distant Plain bardzo chętnie. Smuta szkoleniowo również nie jest zła. W sumie to nawet w Sworda mógłbym zagrać, ale pewnie nie zbierze się nas tylu w piątek. Chyba, że Axis & Allies: WWI 1914, ale to raczej niezbyt poważny tytuł.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Silver »

Ostatnio to zdrowie coś mi nie dopisuje i nie daję gwarancji co do przybycia w piątek.
W razie czego znam grę A Distant Plain i choć już ją sprzedałem to mógłbym dołączyć jak zdrowie pozwoli.
Będę się musiał chyba mobilizować by tłumaczyć zasady Smuty w niedzielę a w sobotę mógłbym przynieść coś z tego: Commands Color Epic, Conflict of Heroes, Crown of roses, Democracy under siege, Fires of Midway, Hammer of the scott, Kutuzov, Orzeł i Gwiazda, Sword of Rome, To the last man.
Chętnie przyłączę się na luzie do innych gier w sobotę.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Leliwa »

Dzięki, Raleen.

Ponieważ nie miałbym noclegu na Cytadeli, to piątek raczej odpada. A szkoda.

W sobotę postaram się być jak najwcześniej. Może nawet o 9.00 (jak wyjadę o 6.00). Z gier wieloosobowych potwierdzam chęć gry w SoR, oraz ewentualnie w QG, jeśli się zdarzy.

Do zobaczenia.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Herman »

QG niestety nie przytargam, bo się nie złapałem z jego właścicielem. Także gdyby ktoś miał to niech weźmie, my chętnie pykniemy.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Leliwa »

Bambrough pisze:W piątek od 16.30-17.00 można się rozstawić w Gagatkowie na Chłodnej 11. Będziemy mogli wówczas siedzieć do ostatniego żywego gracza lub rozpoczęcia imprezy na Cytadeli. Stoły stoją więc jeśli ktoś chce pograć to serdecznie zapraszam.

Poza tym dalej mam niedoprecyzowany sobotni wieczór więc mogę z kimś sparować w jakiś tytuł.
Czy to znaczy że można tam spędzić całą noc? :)
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Menszu
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 22 marca 2015, 12:28
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Menszu »

Ja ponawiam propozycję z wątku sprzedażowego, by formalności stało się zadość - zagrać w Fire in the Lake.

Poza tym będę i w sobotę i w niedzielę więc chętnie się do jakiegoś multi podłączę jak będzie okazja.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Herman »

Jako wierny towarzysz broni nie odmówię Golumie ;) Niechaj będzie FitL w sobotę.
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: maciunia »

Proponuję Andean Abyss jako prostszą alternatywę dla Fitla. Grę mogę przytachać, będę w sobotę od 16.00.
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Raleen »

XI Grenadier – zapowiedź imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=127

Oczywiście nie przejmujcie się tymi oficjalnymi godzinami podanymi w ogłoszeniu. Was jako graczy planszowych to nie dotyczy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: XI Grenadier (21-22.V.2016)

Post autor: Bambrough »

leliwa pisze:Czy to znaczy że można tam spędzić całą noc? :)
Jeśli przesiedzielibyśmy nad plansza całą noc to tak, ale aby kogoś tam zostawić na nocleg nie mam pozwolenia.

Co do soboty to myślę że do 17 zakończymy PoG i mógłbym do czegoś dołączyć, ale z braku znajomości gier Andean Abyss i FitL raczej odpada.
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 maja 2016, 17:55 przez Bambrough, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”