IX Grenadier (2014)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Sarmor » środa, 21 maja 2014, 21:08

Kurczę, tak blisko i taka pogoda, że nie wypada nie przyjść. Postaram się, ale nie wiem, czy znajdę czas - mam pracujący weekend.
"For when countries are in conflict, then we find the soldier's part
Is to clean up all the troubles that the politicians start."

The Node / Sturmovik Commander PL Zapraszam!
Szary
Sous-lieutenant
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Post autor: Szary » środa, 21 maja 2014, 21:20

Mogę spróbować w coś wieloosobowego razem z wami, choćby w Smutę. Momentami będę zajęty na stoisku IPN, ale spokojnie wygrzebię sobie te kilka godzin. Jeśli namioty będą solidne i szczelne, to może w niedzielę ktoś wygrzebie czas(z godzinkę) na Gettysburg? Z chęcią zagrałbym w "Dwie Brytanie" jak ktoś ma, bo kupiłem (na Grenadierze będę odbierał) i z chęcią poznałbym z czym się to je.
Awatar użytkownika
leliwa
Général de Division Commandant de place
Been thanked: 8 times

Post autor: leliwa » środa, 21 maja 2014, 22:27

Szary pisze:Mogę spróbować w coś wieloosobowego razem z wami, choćby w Smutę. Momentami będę zajęty na stoisku IPN, ale spokojnie wygrzebię sobie te kilka godzin. Jeśli namioty będą solidne i szczelne, to może w niedzielę ktoś wygrzebie czas(z godzinkę) na Gettysburg? Z chęcią zagrałbym w "Dwie Brytanie" jak ktoś ma, bo kupiłem (na Grenadierze będę odbierał) i z chęcią poznałbym z czym się to je.
Z fasolą i rybami. Ale prawidłowy tytuł to "Dwie Bretanie". Będziemy w to grali w sobotę więc zapraszamy do towarzystwa.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Szary
Sous-lieutenant
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Post autor: Szary » czwartek, 22 maja 2014, 07:30

Aż, przeklęta literówka. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 242 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Post autor: Raleen » czwartek, 22 maja 2014, 08:41

W załączniku mapka jak trafić (po kliknięciu otwiera się).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: WarHammster » czwartek, 22 maja 2014, 09:15

O 186 :) super, spod bloku autobus. Ja poproszę dodatkowe krzesło na moją chorą nogę :D
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Profes79
General

Post autor: Profes79 » czwartek, 22 maja 2014, 09:24

Ja w niedziele pewnie na rower skocze bo daleko nie mam i podjadę.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant-Adjudant-Major
Been thanked: 2 times

Post autor: Herman » czwartek, 22 maja 2014, 14:31

Dobra zmobilizowałem naszą watahę i wiem co i jak.
Tak więc na całą sobotę wpada nas 5 osób - ja, Golum i Ryba (obaj byli ze mną w zeszłym roku), Karol i Kunex. Jesteśmy zdetermionowani żeby zagrać w Struggle of Empires. Mamy więc przy stole dwa wolne miejsca szukamy chętnych. Wstępnie deklarował się Franek Srzała, więc jeśli się potwierdzi to szukamy jeszcze jednego śmiałka do kompletu. Zaczynamy ok. 14. Będę tłumaczył zasady, bo jeden od nas jeszcze nigdy w Struggla nie grał.
Uprzedzam tylko, że gramy dosyć powolnie, bez pośpieszania większego. Pewnie będziemy też chcieli rzucić okiem na rekonstrukcję.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » czwartek, 22 maja 2014, 22:12

Fajnie się niektórzy mobilizują na koniec. Jak by jeszcze organizator po browarku zapewnił dla każdego ze stałych uczestników to czuję, że mielibyśmy komplet ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: WarHammster » czwartek, 22 maja 2014, 22:43

Ja jestem porządny człowiek i nie piję... jednego piwa ;)
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Post autor: Silver » piątek, 23 maja 2014, 09:23

Pisałem już wcześniej o wielooosbówkach które mógłbym przynieść ale jak na razie tylko na Smutę było chętnych 1-2 osoby ale w tą grę najlepiej zagrać w 4-5. To chyba zostanie przynieść Kutuzova (Brambrough chętny - tylko niewykluczone że w tą grę można byłoby zagrać lepiej w niedzielę bo może moich 2 kolegów którzy znają tą grę zjawiłoby się) lub 2 osobowe IronOak.
Czy ktoś chętny na CC Epic bo nie chciałbym przy wielkiej niewiadomej brać dużo gier na próżno – a gdy wezmę 1 lub 2 pudełka to może rowerem dojadę.
Ewentualnie mogę wziąć mało zajmujące miejsce Pacific Typhoon.
Safari
Appointé

Post autor: Safari » piątek, 23 maja 2014, 11:11

Ja pewnie wpadnę towarzysko z sobotę w Młodą Gwardią. Z grania nici, ale trzeba będzie pilnować Młodej Gwardii, gdyż potrafi zrobić wielką rozpierduchę czy to na pierwszej linii czy tyłach, o planszy nie wspominając...
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major

Post autor: Franek Strzała » piątek, 23 maja 2014, 20:54

funkyherman pisze:Dobra zmobilizowałem naszą watahę i wiem co i jak.
Tak więc na całą sobotę wpada nas 5 osób - ja, Golum i Ryba (obaj byli ze mną w zeszłym roku), Karol i Kunex. Jesteśmy zdetermionowani żeby zagrać w Struggle of Empires. Mamy więc przy stole dwa wolne miejsca szukamy chętnych. Wstępnie deklarował się Franek Srzała, więc jeśli się potwierdzi to szukamy jeszcze jednego śmiałka do kompletu. Zaczynamy ok. 14. Będę tłumaczył zasady, bo jeden od nas jeszcze nigdy w Struggla nie grał.
Uprzedzam tylko, że gramy dosyć powolnie, bez pośpieszania większego. Pewnie będziemy też chcieli rzucić okiem na rekonstrukcję.
Ja jestem na 100%. Gralem, zasady znam. Do jutra.
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » sobota, 24 maja 2014, 08:36

Już słychać werbli bicie...

Przypomnę tylko, że możecie się pojawiać już wcześniej, przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy o godz. 14-tej. Po godz. 12-tej można się już pojawiać, a najlepiej koło 13-tej, tak żebyśmy na 14-tą byli już rozstawieni i zaczynali grać (można też zacząć wcześniej).

Ja na pewno będę już koło 12-tej.

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » sobota, 24 maja 2014, 22:08

Pierwszy dzień konwentu za nami, choć trochę zamieszania dziś było, ale to jak zwykle...
Jutro drugi dzień i póki co są jeszcze miejsca wolne przy stołach, choć nie za dużo ;). Dziś był komplet przy planszówkach.

Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”