IX Grenadier (2014)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Raleen »

W załączniku mapka jak trafić (po kliknięciu otwiera się).
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: WarHammster »

O 186 :) super, spod bloku autobus. Ja poproszę dodatkowe krzesło na moją chorą nogę :D
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Herman »

Dobra zmobilizowałem naszą watahę i wiem co i jak.
Tak więc na całą sobotę wpada nas 5 osób - ja, Golum i Ryba (obaj byli ze mną w zeszłym roku), Karol i Kunex. Jesteśmy zdetermionowani żeby zagrać w Struggle of Empires. Mamy więc przy stole dwa wolne miejsca szukamy chętnych. Wstępnie deklarował się Franek Srzała, więc jeśli się potwierdzi to szukamy jeszcze jednego śmiałka do kompletu. Zaczynamy ok. 14. Będę tłumaczył zasady, bo jeden od nas jeszcze nigdy w Struggla nie grał.
Uprzedzam tylko, że gramy dosyć powolnie, bez pośpieszania większego. Pewnie będziemy też chcieli rzucić okiem na rekonstrukcję.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Raleen »

Fajnie się niektórzy mobilizują na koniec. Jak by jeszcze organizator po browarku zapewnił dla każdego ze stałych uczestników to czuję, że mielibyśmy komplet ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: WarHammster »

Ja jestem porządny człowiek i nie piję... jednego piwa ;)
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Silver »

Pisałem już wcześniej o wielooosbówkach które mógłbym przynieść ale jak na razie tylko na Smutę było chętnych 1-2 osoby ale w tą grę najlepiej zagrać w 4-5. To chyba zostanie przynieść Kutuzova (Brambrough chętny - tylko niewykluczone że w tą grę można byłoby zagrać lepiej w niedzielę bo może moich 2 kolegów którzy znają tą grę zjawiłoby się) lub 2 osobowe IronOak.
Czy ktoś chętny na CC Epic bo nie chciałbym przy wielkiej niewiadomej brać dużo gier na próżno – a gdy wezmę 1 lub 2 pudełka to może rowerem dojadę.
Ewentualnie mogę wziąć mało zajmujące miejsce Pacific Typhoon.
Safari
Appointé
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 08:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Safari »

Ja pewnie wpadnę towarzysko z sobotę w Młodą Gwardią. Z grania nici, ale trzeba będzie pilnować Młodej Gwardii, gdyż potrafi zrobić wielką rozpierduchę czy to na pierwszej linii czy tyłach, o planszy nie wspominając...
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Franek Strzała »

funkyherman pisze:Dobra zmobilizowałem naszą watahę i wiem co i jak.
Tak więc na całą sobotę wpada nas 5 osób - ja, Golum i Ryba (obaj byli ze mną w zeszłym roku), Karol i Kunex. Jesteśmy zdetermionowani żeby zagrać w Struggle of Empires. Mamy więc przy stole dwa wolne miejsca szukamy chętnych. Wstępnie deklarował się Franek Srzała, więc jeśli się potwierdzi to szukamy jeszcze jednego śmiałka do kompletu. Zaczynamy ok. 14. Będę tłumaczył zasady, bo jeden od nas jeszcze nigdy w Struggla nie grał.
Uprzedzam tylko, że gramy dosyć powolnie, bez pośpieszania większego. Pewnie będziemy też chcieli rzucić okiem na rekonstrukcję.
Ja jestem na 100%. Gralem, zasady znam. Do jutra.
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Raleen »

Już słychać werbli bicie...

Przypomnę tylko, że możecie się pojawiać już wcześniej, przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy o godz. 14-tej. Po godz. 12-tej można się już pojawiać, a najlepiej koło 13-tej, tak żebyśmy na 14-tą byli już rozstawieni i zaczynali grać (można też zacząć wcześniej).

Ja na pewno będę już koło 12-tej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Raleen »

Pierwszy dzień konwentu za nami, choć trochę zamieszania dziś było, ale to jak zwykle...
Jutro drugi dzień i póki co są jeszcze miejsca wolne przy stołach, choć nie za dużo ;). Dziś był komplet przy planszówkach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Raleen »

Już po Grenadierze. Jak zwykle cieszę się, że udało mi się spotkać z wieloma osobami, pograć, porozmawiać i po prostu się zobaczyć. Odwiedziło nas trochę ludzi. Niektórych gości, którzy zaglądali na nasze stanowisko, kojarzę już z poprzednich edycji imprezy, tak że spotykamy się można powiedzieć rok za rokiem. Cieszę się, że udało się przeprowadzić kilka rozgrywek i w sobotę żaden stół nie stał pusty. To samo można powiedzieć w zasadzie także o niedzieli, kiedy skupiliśmy się na pokazywaniu gier i opowiadaniu o nich. Szczególnie dziękuję Miku za rozgrywkę w moją "Ostrołękę 1831" w sobotę. Mimo że czasu na zapoznanie się z tematem nie miał wiele, walczył bardzo dzielnie. Pojawił się także na imprezie Adam Niechwiej (zygfryd) z wydawnictwa Strategemata, pokazując swoją najnowszą grę "Most Primosole", w stworzonym przez siebie systemie "Wielkie bitwy małych oddziałów". Dziękuję także Konradowi Pawłowskiemu ze sklepu Fort Gier za przyniesienie i zorganizowanie rozgrywki w "Wyścig do Renu", którą prezentował pod nieobecności Diablosów (wyd. Phalanx). Kolejnymi osobami, którym chciałbym szczególnie podziękować są Leliwa - za prowadzenie w niedzielę rozgrywek z publicznością, i Silver - za pomoc organizacyjną.

Na imprezie obecni byli także koledzy figurkowcy od nas z forum. Niestety nie obyło się tu bez poważnego zgrzytu związanego z brakiem stołów. Było ich zresztą podczas tej edycji imprezy więcej, ale o tym osobno następnym razem. Z figurek system DBRRR prezentowali się Greebo z Pawłem Kurem, system "Chain of Command" prezentował Rafał Kondratowicz, zaś swój autorski system "Bogowie wojny - Napoleon" prezentował Maciej Molczyk (Torgill) z bratem. Poza nami najwięcej miejsca zajmowały pracownie wargamingowe Grot i Strateg, prezentujące przede wszystkim system "Wrzesień 1939", a także inne wycinki II wojny światowej. Robert Kowalski prezentował system "Napoleonic Newbury Rules". W niedzielę na imprezie pojawił się natomiast sklep Warchimera z systemem "Bolt Action". Poza głównym namiotem był Wargamer, IPN oraz sklep Replikator, i firma First to Fight.

Tyle pokrótce w telegraficznym skrócie - jeśli chodzi o sam wargaming (proszę mnie póki co nie łapać za słowa, że o czymś nie napisałem). Obszerniejsze relacje z poszczególnych części imprezy, ze zdjęciami, w ciągu najbliższego tygodnia na portalu. Póki co dziękuję wszystkim, którzy się pojawili, i zapraszam do dzielenia się wrażeniami i opiniami.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Petru Rares »

Dziękuje wszystkim za spotkanie nad planszą. Mimo ciężkich warunków terenowych uznaje spotkanie za w 120% udane. Szczególne podziękowania dla Ryszarda - za organizację przedsięwzięcia i ogarnianie wszystkiego. Chciałbym też podziękować serdecznie swoim współgraczom. W sobotę razem z Leliwą przenieśliśmy się do ogarniętej wojną domową Bretanii średniowiecznej, gdzie jako Karolowi z Blois udało mi się wydrzeć dziedzictwo przodków z rąk uzurpatorów. Dzień zakończyliśmy krótkim instruktażem przeprowadzonym przez Leliwę nt. Kingdom of Heaven. W niedzielę natomiast debiutancko, razem Z Bambrough'em, rozpracowaliśmy scenariusz Drive on Pasubio gry Strafexpedition 1916 - wiosennej ofensywy C.K. Monarchii na Włochów. Bambrough dowodził Austriakami, ja Włochami, krwawe starcia w górach i dolinach pokazały świetnie, że królowa jest tylko jedna...i nie jest nią śpiewaczka z Ciechanowa lecz na imię jej Artyleria! Skończyliśmy po 4 z 5 etapach, remisem, ale ze wskazaniem na Austriaka.
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Petru Rares »

Szanowni!
Mam pytanie: czy nie zauważyliście zawieruszonej na Grenadierze w niedzielę wschodniej połówki planszy od Starfexpedition 1916? Mapę można zobaczyć tutaj: http://www.mataka.org/wp/boardgame/euro ... on-review/ Brakuje części z torem w kolorze włoskiej flagi. Graliśmy w niedzielę pod białym namiotem obok figurkowców. Uzywalismy zachodniej części mapy. Wschodnia, jak nam się wydawało powędrowała do pudełka po obejrzeniu, ale może w ferworze walki gdzieś się zawieruszyła pomiędzy instrukcjami i innymi materiałami.

Z góry dziękują za pomoc Grenadierzy Najjaśniejszego Pana, chwilowo nie mający gdzie walczyć.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 maja 2014, 15:34 przez Petru Rares, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rrober
Sous-lieutenant
Posty: 437
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 09:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: rrober »

Witam,
Na swojej dioramie "Westerplatte 1939" znalazłem kartę do aparatu cyfrowego typu Kingmax M-series 1GB (dużą, kolor granatowy) - jeżeli ktoś zgubił coś takiego to proszę o kontakt.
Pozdrawiam,
rrober
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Leliwa »

Piotrze, niestety nie znalazłem nic takiego w moich bagażach.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”