Granie w FoGa i FoGRa

Forum systemów bitewnych "De Bellis Renationis", "Field of Glory" oraz "Field of Glory Renaissance".
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Cisza!
Potwierdzam gotowość zagrania z Toba w sobotę 4 września bitwy na FoG-u.

Wstępnie zaznaczyłem na forum XIII Dywizji że rezerwuje dla nas stół. (to tam grze graliśmy Ligę DBA w lutym) mam nadzieje ze Ci pasuje. (Grałem tam ostatnio dwa razy z Kadzikiem, można tam grać od 10 do oporu.)

Napisz tylko czym i przeciw komu chcesz grać, no i za ile punktów :)!
No i pytanie czy gramy tylko we dwóch czy też próbujemy jeszcze kogoś dokooptować?

A z innej beczki. Wczoraj zagrałem bardzo ciekawa bitwę z Radkiem (dwie armie włoskich kondotierów, Wenecja na Florencję po ok. 450pkt.).

Sama gra zajęła nam prawie 4 godziny + czynności wstępne jeszcze ponad godzinę, ale było bardzo ciekawie.

Przede wszystkim przekonałem się że muszę lepiej przygotować się do rozstawiania armii bo nawyki z innych systemów gdzie wystawia się od razu całą armie bardzo mi utrudniają życie, przy wystawianiu armii w 4 rzutach.

Radek robił nawet jakieś zdjęcia więc może Pablo je powiesi na Forum?
Kadzik

Post autor: Kadzik »

Rozgrywka bardzo miodna. Kiedy tylko będziesz mógł Jarku pisałbym się na następną :)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

No to może dołączysz się w tę sobotę (4 września) do spotkania z Ciszą?

Możemy zagrać w trzech albo można poszukać jeszcze kogoś.

Np. Beza kiedyś zgłaszał chęć zagrania w sobotę w FoG-a.
Kadzik

Post autor: Kadzik »

Na razie chorym :< Ale przynajmniej trochę pomaluję (muszę skończyć przynajmniej po grupie włóczników, harcowników i galów)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

Greebo pisze: Radek robił nawet jakieś zdjęcia więc może Pablo je powiesi na Forum?
Jak będę miał zdjęcia to oczywiście że wrzucę. :faja:
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Kadzik - no cóż wypada tylkożyczyć zdrowia!

Pablo - Zamiast czekać aż będziesz miał lepiej odezwij się do brata i poproś żeby Ci podesłał :)!
A poza tym może masz czas i ochote Pablo dołączyć się do bitwy z Ciszą w sobotę?
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Cisza - Czekam na twoją propozycję czym gramy w sobotę i za ile pkt!
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Cisza!

W zwiazku z tym że nie dałeś jeszcze propozycji czym gramy w sobotę chciałbym przedstawić Ci propozycje jaka właśnie się zrodziła się.

Do gry w sobotę chciałby dołaczyć się Paweł Kur i zaproponował żebyśmy zagrali coś w rodzaju Grunwaldu czyli bitwę Polacy (ew. z Litwą jako sojusznik) przeciwko Krzyżakom w 1410r.

Całe wojsko jesteśmy w stanie przynieść a w zwiazku z faktem ze Kn sa bardzo drodzy i wojska bedzie stosunkowo niedurzo można zrobić bitwę nawet na 600 pkt albo nawet wiecej. (Jak grałem w poniedziałek z Radkiem Kondotami to za 450pkt ja miałem tylko 28 elementów i dóch polowych generałów, a Radek 40 elementów i 1 średniego generała.)

co Ty na to?
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

Z wielką chęcią spróbuję czegoś nowego. O której zaczynamy?
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Zaczynamy tak jak klub czyli o 10.00.
Oczywiście jeśli Ci to pasuje :)?
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Zaraz skontaktuje się z Pawłem i ustalimy na ile ostatecznie pkt robimy tę bitwę tudzież czy robimy ich z Litwą jako sojusznik czy nie.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

Greebo pisze:Zaczynamy tak jak klub czyli o 10.00.
Oczywiście jeśli Ci to pasuje :)?
Dla mnie OK
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

.. o widzę, że szykuje się ciekawa bitwa, ja póki co jestem na razie wyłączony. :ban:

........ ale raporcik na forum mile widziany.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

No to szkoda Pablo że jestes wyłaczony, miejmy nadzieje że się jeszcze kiedyś właczysz, może trzeba Cię po prostu zresetować ;)

Jeśli chodzi o raporcik to bardziej nalezy liczyć na Ciszę, przynajmniej jeśli miałby to byc raport ze zdjęciami bo jak ciągle nie dojrzałem do sztuki wieszania zdjęć na forum :]
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Cisza.
Ze względu na fakt że to ja właściwie przynoszę całe wojsko i ze gra przynajmniej dla mie ma jeszcze cały czas charakter ćwiczeń i nauki przepisów proponuję zagranie startowymi armiami podanymi w listach armii dla Polaków i Krzyżaków.
Są to armie na 600pkt. z 8 BG każda.

Jak już wspomniałem wojska tu sa drogie a listy startowe mają zawsze 3 generałów (1 średniego i 2 polowych - a oni sami kosztują 120pkt.) wojska będzie więc niedużo.

Dla Krzyżaków 20 konnych i 20 pieszych. - 2BG Kn Krzyżacy (po 4 el), 1BG Kn Goscie ( 4 el), 1BG LH z oszczepami (4 el), 1BG Cv z kuszami (4 el) 1BG MI def. Sp.(8 el), 1 BG LP z łukami (8 el), 1 BG LP z bronią palną (4 el), (Krzyżacy mają więc 1 pkt do wstępnej inicjatywy za Cv i LH + 1 za Średniego Gen).


dla Polaków 32 konne elementy. - 3BG Kn(po 4 el), 3BG Cv z kuszami (po 4 el), 1BG LH z oszczepami i łukami (4 el) i 1 BG LH z łukami (4 el), (Polacy mają więc 2 pkt do wstępnej inicjatywy za Cv i LH + 1 za Średniego Gen)

Żeby było jednak bardziej pod Grunwald proponuje zamianę 1 BG Krzyżaków (4 elementy Lekkiej Piechoty z bronią palną) na 2 lekkie działa. Powoduje to co prawda ze Krzyzacy mają armie za 610 pkt (jeśli dobrze liczę) ale to moim zdaniem jest do przyjęcia.

No i najażniejsze na koniec. Oczywiście Cisza, ze wzgledu na to że nie miałeś możliwości wyboru sił do gry i ja znam składy obu stron będziesz mógł wybrać sobie czym chcesz grać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBR, FoG, FoGR”