Ogólna dyskusja o systemie

Forum systemów bitewnych "De Bellis Renationis", "Field of Glory" oraz "Field of Glory Renaissance".
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

Wojpajek pisze:A czy ktoś z was może powiedzieć więcej o kampanii zamieszczonej w podręczniku Lost Scrolls?
Poszukuję jakiegoś ciekawego systemu kampanijnego do tego systemu.
W lost scrolls nie ma żadnej kampanii jest natomiast armia Campanii :faja:

Może zainteresuje Cię kampania do Wojen włoskich jaką zrobili panowie z Pike & Plounder pierwsza darmowa jest chyba do ściągnięcia za drugą trzeba coś tam zapłacić. Do Wo Wło się przymierzałem ale ostatnio znów wciągneło mnie co innego. Generalnie piszą że kampania przeznaczona jest do rulsów Impetusa i Maxmiliana więc na FOG-a spokojnie można ją przetransponować.

http://www.vexillia.ltd.uk/common/shop_books.html#14
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Pablo pisze: W lost scrolls nie ma żadnej kampanii jest natomiast armia Campanii :faja:
:lol2: Przedni żart, mało nie spadłem z krzesła. :lol2:

Lost Scrolls - podobnie jak inne dodatki Ospreya do FoGa to po prostu listy armii. Niewątpliwie ciekawa jest armia wczesnej Republiki Rzymskiej, choć Pablo wyłapał już kilka błędów.
Kadzik

Post autor: Kadzik »

Jakie armie będziecie wystawiać do FoG'a?
Yori - Syrakuzy
Cisza - Traków
Pablo - Grecja, i coś jeszcze
Greebo - ???
Inni - ???
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Inkub »

Prawdopodobnie Macedonia Aleksandra.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Witam
Ja trochę podobnie jak przy DBA mam możliwość wystawieniu sporej liczby armii, choć oczywiście nie tylu ilu do DBA ;)!

Na ile w tej chwili pamiętam bez problemu:
Rzym, Kartagina, Indie, Sukcesorzy (wszelcy), Tracja, Etruskowie, Galowie, Persowie, wszyscy Grecy, Macedończycy, Hetyci, Asyria, Polacy i Krzyżacy (1410) inne średnioweiczne, i jeszcze co najmniej kilka innych.
Bardzo prawdopodobnie Scytowie lub Partowie.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

Ja pewnie zabiorę się też za Scytów, bo trochę standów LH już mam (scytyjscy konni łucznicy i getyccy konni łucznicy niewiele się różnili)
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
Corsarii
Sergent
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek, 5 października 2009, 01:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Corsarii »

Ja w związku z tym że mam już armię Pyrrusa do DBA rozbuduję ją do FOG,zostało jeszcze sporo Xystona :jupi: ale coś dokupić i tak trzeba będzie.Mógłby mnie ktoś oświecić jak mniej więcej wygląda armia Pyrrusa do FOG i jak dużo modeli trzeba ?
Na warsztacie - wszystkiego po trochu....
"Rzucisz szelmę w jedną przerębel, to on ci drugą wypłynie i jeszcze śledzia żywego w pysku trzyma"
"Oj oj oj wojna panna zła, chłopca zabrać chce, a on jej kosza da"
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

Corsarii pisze:Ja w związku z tym że mam już armię Pyrrusa do DBA rozbuduję ją do FOG,zostało jeszcze sporo Xystona :jupi: ale coś dokupić i tak trzeba będzie.Mógłby mnie ktoś oświecić jak mniej więcej wygląda armia Pyrrusa do FOG i jak dużo modeli trzeba ?
Tutaj masz rozpisaną przykładową armię Pyrrusa - przy każdej grupie masz liczbę standów.
Stand lekkiej piechoty/ lekkiej jazdy - dwie figurki/ dwóch jeźdźców. Stand średniej piechoty/ kawalerii - 3, Ciężka piechota - 4
http://madaxeman.com/wiki2/tiki-index.php?page=Pyrrhic
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

Cisza pisze:
Corsarii pisze:Ja w związku z tym że mam już armię Pyrrusa do DBA rozbuduję ją do FOG,zostało jeszcze sporo Xystona :jupi: ale coś dokupić i tak trzeba będzie.Mógłby mnie ktoś oświecić jak mniej więcej wygląda armia Pyrrusa do FOG i jak dużo modeli trzeba ?
Tutaj masz rozpisaną przykładową armię Pyrrusa - przy każdej grupie masz liczbę standów.
Stand lekkiej piechoty/ lekkiej jazdy - dwie figurki/ dwóch jeźdźców. Stand średniej piechoty/ kawalerii - 3, Ciężka piechota - 4
http://madaxeman.com/wiki2/tiki-index.php?page=Pyrrhic
Armia Pyrrusa jest w ""Rise of Rome" niestety nie mam tego booka, ale ta armia na www.madaxeman.com wygląda na full wypas jakieś 800 pkt.
Na początek wystarczy spokojnie 1/3 tego wszystkiego.
Kadzik

Post autor: Kadzik »

Właśnie Pablo, jaką armią można już sensownie pograć jako "sojusznik", albo w połączeniu z inną niepełną armią? Same minima określone w liście armii wystarczą?
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Składy sił sprzymierzonych sa inne niż armii głównych.

Każda armia (jeśli może robić również jako armia sprzymierzona) ma dwie odrębne listy armii. Swoją główną i swoją jako sprymierzeniec armii która jej nazwę ma wymienioną przy swojej głównej jako sprzymierzeńca.

Przykładowo. Jeśli armia Kartaginy ma jako sojuszników Nubie czy Galie to ma to wpisane w swojej głownej liście armii. Wtedy bierzę się wojska z listy armii sprzymierzonej (a nie z głównej) z Nubii czy Galii.

(Przykład dałem z głowy/historii nie wiem czy takie zapis o sprzymierzeńcach sa w listach.)
Kadzik

Post autor: Kadzik »

Nie o to mi chodziło :D Zdaję sobie sprawę z istnienia opcji Armia Podstawowa+Sojusznik.
Pod nazwą "sojusznik" mam na myśli siły o niewysokiej wartości punktowej (~250-300?), którymi można by grać póki nie domalujemy/dokupimy etc. wystarczającej ilości figurek by starczyło na słusznej wielkości armię.
Tak byśmy jak najszybciej bez problemu mogli grać. Powiedzmy Kartagina + Syrakuzy (ja i Yori) na Trację (Cisza), obie armie po 600 punktów, czyli Kartagina i Syrakuzy po 300. Albo dwie spore armie, po te 600 punktów i każda z mniejszą koło 250.
Tutaj pasowały by korzystanie z listy, jak dla sojusznika, ale na przykład Kartagina nie posiada takiej opcji, pozostaje więc podstawowa lista armii.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

Kadzik pisze:Właśnie Pablo, jaką armią można już sensownie pograć jako "sojusznik", albo w połączeniu z inną niepełną armią? Same minima określone w liście armii wystarczą?
Na początek 200 do 300 pkt. Kartaginy Ci w zupełności wystarczy. Ja ostatnio wspomagałem Armię Traków swoimi Grekami za około 250 pkt. jakmnie pamięć nie myli.
Kadzik

Post autor: Kadzik »

No to wunderbar :D Do pomalowania (bo to jest największym problemem :? ) tylko 10 podstawek jazdy i 8 piechoty....
Zawsze się zastanawiałem jak Greebo pomalował to wszystko co ma.....
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Kadzik pisze: Zawsze się zastanawiałem jak Greebo pomalował to wszystko co ma.....
Pytanie powinno brzmieć: "Czy Greebo sam pomalował figurki?" ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBR, FoG, FoGR”