Field of Glory III

Forum systemów bitewnych "De Bellis Renationis", "Field of Glory" oraz "Field of Glory Renaissance".
wittwelsh
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 23 października 2011, 10:58
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Field of Glory III

Post autor: wittwelsh »

Dzień dobry wszystkim, chciałbym zapytać, czy ktoś grał może w 3 edycję i czy (nadal) poleca system?

I czy ktoś w ogóle jeszcze w to gra w Warszawie (rzecz jasna, wyjąwszy obecną sytuację pandemiczną)? :)

Zastanawiam się nad kupnem FoG - kiedyś miałem 1 edycję, ale nigdy nie grałem, tak jak generalnie nigdy nie grałem w gry bitewne.
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Field of Glory III

Post autor: Kretus »

FoG chyba troszkę przygasł, ustąpił miejsca Mortem et Gloriam czy Impetusowi, a na zachodzie też Art de la Guerre czy Sword&Spear.
Ale za Warszawę się nie wypowiem ... ;)
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Field of Glory III

Post autor: Raleen »

Grać w Warszawie grają, ale od czasu do czasu...

W ogóle to część graczy działa na tej zasadzie, że raz na jakiś czas zagra w jeden system, potem gra w inny, a później wraca do tego pierwszego.
Raczej to nie działa na tej zasadzie, że są grupy, które stale grają i gdzie można przyjść i od ręki znajdą się gracze, do których można się dołączyć.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
wittwelsh
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 23 października 2011, 10:58
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Field of Glory III

Post autor: wittwelsh »

Jasne, rozumiem - dobrze, że coś się dzieje przynajmniej... Raczej byłbym graczem przywiązanym do jednego systemu, ale kto wie, czy jakbym łyknął bakcyla FoG-owego, to nie dałoby się zarazić i innych.

Dziękuję Wam obu za odpowiedź. :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Field of Glory III

Post autor: Raleen »

Kiedyś możemy spróbować, ale póki co i tak jest pandemia, więc niektórym się nie spieszy.
Poza FoGiem jest jeszcze w FoGR, czasami w DBA albo jego wariacje grywają.

Bywało też tak, że przez wiele miesięcy byli tak zajęci, że w nic nie grali.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Field of Glory III

Post autor: Kretus »

Nie zniechęcaj się proszę - co prawda chwilowo na fali wznoszącej jest MeG ale mając armię do jednej z tych gier masz amię do wszystkich (rozmiar podstawek i ilość modeli na nich są takie same).
Spróbuj ewentualnie poszukać na FB w grupach Mortem et Gloriam pl, Gry DBX w Polsce - nie wszyscy stamtąd zaglądają na forum.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
wittwelsh
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 23 października 2011, 10:58
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Field of Glory III

Post autor: wittwelsh »

Raleen - to w razie czego ja bardzo chętnie!

Kretus - spokojnie, nie zniechęcam się. :) I tak na razie bardzo rozważam wszystkie "za" i "przeciw", bo już mam jedną swoją serię gier, które są dość drogie - a ja do bogatych nie należę, bitewniaki zaś to jednak też jest finansowe neverending story dla pasjonata...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Field of Glory III

Post autor: Raleen »

Jesteśmy w kontakcie wittwelshu. Koledzy mają armie gotowe i do FoG i do FoGR, tak że jak coś tam masz, cokolwiek, to spokojnie damy radę. Teraz koledzy mają też możliwości wyjazdowe, domek gdzie można nie tak daleko od Warszawy spokojnie się wybrać w weekend i pograć. Tylko czasowo trzeba się ogarnąć, wcześniej czy później damy radę. Troszeczkę niech się jeszcze uspokoi, na wiosnę... Póki co możesz trenować na sucho ;)

Tutaj jedna z dawniejszych rozgrywek:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=132
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
wittwelsh
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 23 października 2011, 10:58
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Field of Glory III

Post autor: wittwelsh »

Super, jeszcze raz dziękuję. :)
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Field of Glory III

Post autor: Ogmios »

wittwelsh pisze: środa, 17 lutego 2021, 21:56 a ja do bogatych nie należę, bitewniaki zaś to jednak też jest finansowe neverending story dla pasjonata...
Rozwiązanie jest proste: DBA, a potem jak się nazbiera Big Battle DBA, a potem będziesz miał ilości do reszty.

Tak nieśmiało mogę zaproponować miejscówkę u mnie, mianowicie można grać w niedużym gronie w Gralni mojej miejscowej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim. Trzeba z dzień wcześniej rezerwację zrobić, wyrobić kartę na miejscu (czyli dowód osobisty zabrać), no i sensownie to tylko na sobotę się ustawiać (co ma plus, bo bilety wycieczkowe są tańsze). Ja mam parę armii do DBA, to nic nie musisz brać; w sumie jakby nie wirus to pewnie w tym roku jakiś mini turniej mógłby być, bo sondowałem kierownictwo i byli na tak.
wittwelsh
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 23 października 2011, 10:58
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Field of Glory III

Post autor: wittwelsh »

O, też brzmi nieźle. :) Tylko ja sprecyzuję, czemu akurat FoG - jestem z graczy, którzy lubią w grach ich "detaliczność", a nie znam bitewniaka bardziej "złożonego" od FoG-a (inna rzecz, że mało znam bitewniaków).
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBR, FoG, FoGR”