KONKURS HUSARSKI III

Zakończone edycje Konkursu Historycznego Forum Strategie i innych konkursów z nagrodami.

Re: KONKURS HUSARSKI III

Postby Profes79 » Friday, 2 September 2011, 19:39

Ja się pojawiam wszędzie :) Nie dlatego, że liczę na nagrodę, tylko dla satysfakcji jaką daje szperanie po źródłach i necie, żeby znaleźć prawidłowe odpowiedzi. A tego, że mogę zostać trafiony po raz drugi w ogóle nie przewidywałem.

Teraz rozgryzam konkurs lotniczy :)
Profes79
General

Postby Raleen » Friday, 2 September 2011, 22:00

I moim zdaniem to jest zdrowe podejście do tematu. To ma być przede wszystkim dobra okazja do sprawdzenia wiedzy i dobra zabawa.

A powiem Wam, że statystycznie sądzę, że i tak macie dużo większe szanse na wygranie czegoś niż w innych podobnych konkursach tego typu, gdzie pytania są na ogół na poziomie audiotele, a odpowiadających tłumy. Ja stosuję tutaj trochę inną filozofię.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Postby Admiral Winfield » Monday, 5 September 2011, 22:08

Dzisiaj w me ręce trafiła wygrana w niniejszym konkursie książka, jest świetna, jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :) nie mogę się doczekać IV edycji ;)
Admiral Winfield
Crewman 3rd Class

Postby romanrozynski » Sunday, 18 September 2011, 16:35

Trzeba przyznać, że pytania w tym konkursie były znacznie trudniejsze niż w II edycji - jak Kadrinazi będzie dalej je układał, to ja wysiadam

Ale i tak były łatwe-pierwsze i drugie bez sprawdzania, co do trzeciego wystarczyło zarzeć do Piaseckiego i jego opisu bitwy pod Górznem.
A jak się tego nie wiedziało wystarczyło przejrzeć dyskusję z historycy.org o tej bitwie.
romanrozynski
Adjudant-Major

Previous

Return to Archiwum Konkursowe