Feudalizm - ogólna dyskusja

Forum o wydanych grach wydawnictwa ("1939", "Feudalizm") oraz o innych projektach.

Feudalizm - ogólna dyskusja

Postby Marcon » Monday, 6 December 2010, 00:27

SO się nic nie chwali a tu przypadkiem natrafiłem na allegro na nowy projekt wydawnictwa Kordyt ;)

Link do Allegro

Cena wyższa od 1939, ale wykonanie wydaje się być lepsze. Pojawiły się także figurki przedstawiające zamki.
Last edited by Marcon on Thursday, 1 January 1970, 02:00, edited 1 time in total.
Marcon
Podporucznik

Postby Paweł Sulich » Monday, 6 December 2010, 22:39

Nie no, to trzeba się chwalić :) Nie każdy co dzień skanuje Allegro :)
Last edited by Paweł Sulich on Thursday, 1 January 1970, 02:00, edited 1 time in total.
Paweł Sulich
Podporucznik

Postby Raleen » Monday, 6 December 2010, 22:44

Temat jest mi znany, rozmawiałem już z SO co do gry i kącik na forum ma zaklepany, jako że wydawnictwo z nami współpracuje, tylko kwestia została jak ją ulokujemy.

Zastanawiałem się też pod tym kątem, że to stricte wojenna gra nie jest, przynajmniej nie do końca (teraz trudno mi powiedzieć, bo jeszcze się nie zapoznałem).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Postby Arteusz » Tuesday, 7 December 2010, 19:13

Trzeba się przyjrzeć z bliska tej grze.
Wydawca czasami jak partyzant. Cicho, cicho aż tu nagle wyskakuje z lasy z nowym pomysłem. :D
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Arteusz
Praetor

Postby clown » Tuesday, 7 December 2010, 19:56

Osobiście wolę mniej szumu, a więcej solidnych pomysłów. Krowa która dużo muczy, mało mleka daje :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
clown
Général de Division Commandant de place

Postby adamns » Tuesday, 7 December 2010, 22:16

Grę niedługo będę miał tzn. już dziś powinienem mieć :)

Jak dojdzie rozszyfruje zasady i rozegram partię to coś napiszę.
adamns
Appointé

Postby Arteusz » Wednesday, 8 December 2010, 12:18

clown wrote:Krowa która dużo muczy, mało mleka daje :)

Chcesz powiedzeieć, że w Portalu mają głośne krowy... ;) :D
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Arteusz
Praetor

Postby czaki » Wednesday, 8 December 2010, 15:03

Tutaj stronka wydawcy - są instrukcje do obu ich gier. --> http://kordyt.pl/index.html

Przymierzam się do 1939 - ktoś grał?
czaki
Chorąży koronny

Postby Raleen » Wednesday, 8 December 2010, 15:17

Przecież mamy na forum (oficjalny) dział gry "1939" - proponuję tam dyskutować o niej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Postby czaki » Wednesday, 8 December 2010, 17:28

A to nawet nie skojarzyłem, że jest u nas dział, przepraszam, ale jakoś dawno tam nie zaglądałem. ;)
czaki
Chorąży koronny

Postby clown » Thursday, 9 December 2010, 08:37

Chcesz powiedzeieć, że w Portalu mają głośne krowy...

Jedne z głośniejszych, ale i w grach wojennych się takie zdarzają :P
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
clown
Général de Division Commandant de place

Postby SO » Thursday, 9 December 2010, 21:34

Instrukcja na stronie nie jest pełna, takie wprowadzenie aby ewentualny nabywca mógł się zaznajomić co kupuje. Niebawem wyślę Raleenowi plik z instrukcją aby mógł się zaznajomić i ulokować gdzieś temat o grze.
A póki co jeśli są jakieś pytania co do gry to chętnie odpowiem.
SO
Starszy Sierżant

Postby reximet » Tuesday, 4 January 2011, 22:47

Mam jedno pytanie, ponieważ nie znalazłem tego w instrukcji, a dołączyłem do tego forum więc skorzystam - co daje karczowanie lasu???
reximet
Enfant de troupe

Postby SO » Tuesday, 4 January 2011, 23:08

Karczowanie lasu pozwala uzyskać nowe tereny pod rozbudowę. W tzw. dziewiczym lesie można wybudować tylko tartak. Aby unieścić na terenach leśnych pole, wieś czy inne obiekty gospodarcze lub osadnicze należy posłać tam robotników, wykarczować las i umieścić na tym polu żeton wykarczowanego lasu. Tym sposobem uzyskujemy nowy teren pod rozbudowę.
SO
Starszy Sierżant

Postby reximet » Wednesday, 5 January 2011, 19:17

Ale dostaje się drewno? Ja myślę, że tak bo kto by ściął cały las, żeby nic z tego nie mieć? A i karczować można na terenie gdzie jest tartak?
reximet
Enfant de troupe

Next

Return to Wydawnictwo KORDYT