PZL.23 Karaś

Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10387
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2027 times
Been thanked: 2760 times

PZL.23 Karaś

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

https://www.youtube.com/watch?v=WcOfq-ZO88Y

Chyba trochę niedoceniana konstrukcja.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Dżenesh
Colonel en second
Posty: 1272
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2009, 23:07
Lokalizacja: Płock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Re: PZL.23 Karaś

Post autor: Dżenesh »

Moim zdaniem najładniejszy polski samolot wojskowy. Szkoda że żaden nie ocalał. A pomyśleć że jeszcze w latach 50 jeden egzemplarz latał w Rumunii (holował rękaw do strzelania)
Karel W.F.M. Doorman pisze: poniedziałek, 10 października 2022, 10:25Chyba trochę niedoceniana konstrukcja
Nie za bardzo rozumiem. Przez kogo i kiedy niedoceniony?
Oddam życie polskiego rządu za Polskę
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10387
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2027 times
Been thanked: 2760 times

Re: PZL.23 Karaś

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Dżenesh pisze: poniedziałek, 10 października 2022, 22:30 Moim zdaniem najładniejszy polski samolot wojskowy. Szkoda że żaden nie ocalał. A pomyśleć że jeszcze w latach 50 jeden egzemplarz latał w Rumunii (holował rękaw do strzelania)
Karel W.F.M. Doorman pisze: poniedziałek, 10 października 2022, 10:25Chyba trochę niedoceniana konstrukcja
Nie za bardzo rozumiem. Przez kogo i kiedy niedoceniony?
Znajdź mi choć jeden cytat który chwali Karasia jako samolot w miarę nowoczesny na czas produkcji. Ja dopiero po tym filmie zrozumiałem, ze to jednak nie był samolot zły. Prędzej pisze się o myśliwcach, które - zwłaszcza PZL P.1, były w swoim czasie bardzo nowoczesne.A co do sylwetki to kwestia gustu.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia dwudziestolecia międzywojennego i II wojny św.”