Zagłada DnieproGESu w 1941

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Has thanked: 78 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Zagłada DnieproGESu w 1941

Post autor: Telamon » wtorek, 24 kwietnia 2018, 09:31

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... eprze.read

https://reporters.pl/1827/w-ciagu-godzi ... ideo-foto/

Ciekawostka. 18 VIII 1941 wycofujący się przed armią niemiecką sowieci wysadzili Dnieprzańską Elektrownię Wodną zabijając przynajmniej 20 tysięcy mieszkańców Zaporoża. Liczba ofiar mogła sięgać nawet 120 tysięcy.
TommyGn
Adjudant-Major

Re: Zagłada DnieproGESu w 1941

Post autor: TommyGn » wtorek, 24 kwietnia 2018, 11:13

A dalej w Reporters - gwałt na krokodylu. Fakt i inne tabloidy się chowają. Kolejna zbrodnia wojenna :( .
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: clown » środa, 25 kwietnia 2018, 08:53

Zaporoże? To nie Ukraina czasem? Biorąc pod uwagę stosunek Stalina do tego regionu, to nic nie dziwi. W porównaniu z Hołodomorem to betka.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Profes79
General

Post autor: Profes79 » środa, 25 kwietnia 2018, 09:44

Cóż, podczas operacji Chastise, w którą część forumowiczów namiętnie się zagrywało, Alianci też nie przejmowali się losem cywilów na zalanych po zniszczeniu tam terenach. Tyle, że tam tamy były dziesięć razy mniejsze to i liczba ofiar była odpowiednio mniejsza...
Speedy
Chasseur

Post autor: Speedy » środa, 20 lutego 2019, 16:14

Hej

Mile podbudowany faktem, że forum na którym nie byłem już z 5 lat wciąż istnieje :), pomyślałem że może coś tu napiszę
Profes79 pisze: Alianci też nie przejmowali się losem cywilów na zalanych po zniszczeniu tam terenach. Tyle, że tam tamy były dziesięć razy mniejsze to i liczba ofiar była odpowiednio mniejsza...
Hmm wydaje mi się, że jednak jest bardzo istotna różnica między sytuacją, gdy bombardujemy strategiczne tamy na tyłach wroga, nie licząc się z tym że zapewne ucierpi i ludność cywilna, a sytuacją gdy wysadzamy tamy na własnym terytorium i topimy własnych obywateli, żeby ich efektywnie obronić przed inwazją niemiecką ...
Pozdr.
Speedy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia dwudziestolecia międzywojennego i II wojny św.”