Finał Ligi DBA na Polach Chwały

Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Finał Ligi DBA na Polach Chwały

Post autor: Greebo »

Na Grenadierze rozmawialiśmy na temat rozgrywek Ligi na Polach Chwały!

Byliśmy raczej zgodni, że to dobry pomysł ale choć mam dobre kontakty z Robertem (organizator Pól Chwały, był na Grenadierze) stwierdziłem że nie będę wchodził Ci MiSiO w kompetencje terytorialne ;)!

Myślę jednak że warto już skontaktować się z Robertem w tej kwestii bo on nie załatwia wszystkiego w ostatniej chwili. No i mielibyśmy jasny odnośnik terminowy dla innych spotkań Ligi czy też innych rzeczy jakie niektórzy z nas planują robić w Niepołomicach.

Jeśli jesteś zajęty mogę to na razie zrobić w Twoim imieniu.
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 maja 2010, 11:46 przez Greebo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Plan był taki, że PCh kończą rozgrywki w danym sezonie. Możemy się tego trzymać.

No i PCh to Małopolska, nie Śląsk :P

Koniec maja? Czemu nie - zaproponujcie przedział czasowy i zrobię ankietę.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Wiem że Niepołomice (i PCh) to Małopolska, a nie Śląsk ale w takim razie powinienes zmienić swój zakres koordynacji. W końcu zacząłeś koordynowanie od turnieju w Krakowie a to tym bardziej nie Śląsk ;D :P

A co do Ligi na PCH to rozumiem że sie skontaktujesz z Robertem w tej sprawie i napiszesz co i jak?
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

W sumie to DBC to była kolejna impreza .. w sumie chyba 6 z rzędu :) Więc jej ligowość była przy okazji hehe

Skontaktuję sie. Jak mi podasz tylko namiar na Roberta, bo nie znam nikogo z organizatorów PCh.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez MiSiO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

MiSiO pisze: Skontaktuję sie. Jak mi podasz tymlko namiar na ROberta, bo nie znam nikogo z organizatorów PCh.
Na pewno znasz Raleena on jest jednym z organizatorów Grenadiera i PCh jak pewnie zauważyłeś, a poza tym fajnie będzie jak wszyscy figurkowcy spod znaku strategie.net będą za przeproszeniem w "kupie" ;D .
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Też byłbym za tym, i miło by było gdybym nie dowiadywał się o pewnych ustaleniach organizacyjnych po fakcie.

Natomiast konkretnie rzecz biorąc, ja już mam plan Grenadiera, dość szczegółowy, z wszystkimi elementami, łącznie z rekonstrukcjami. Co więcej, już go konsultowałem niecały miesiąc temu, osobiście z Robertem, podczas jego wizyty w Warszawie.

Wstępnie jesteście ulokowani mniej więcej tam gdzie rok temu, tzn. przewidziana jest duża sala pod DBA i zakładany jest oczywiście turniej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

No to wszystko OK.
Nie jestem tylko pewny czy Robert raczej nie rezerwował sali dla DBA na moje pokazy ale nie ma problemu.

W takim razie Raleen potwierdzamy wykorzystanie sali dla DBA.

Możesz od razu przyjąć że będzie to ostatnia rozgrywka Pierwszego sezonu Ligi DBA w Polsce i roztrzygnięcie Ligi.

Ze względu na udział w Lidze nie bedę w takim razie robił pokazów DBA na Polach (przynajmniej w sobotę bo ligę będzie nam najlepiej rozegrać chyba właśnie w sobotę. W niedziele impreza kończy się wcześniej więc znów mógłby być wyścig z czasem :))

Jeśli możesz to przypomnij mi czy Pola w tym roku są tak jak zawsze pod koniec wrzęsnia ok 23 czyli w tym roku 26-28. IX.?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Coś wspominał o tym, że "zawsze robisz dobrą robotę przy promocji DBA" czy jakoś tak :) .

Może zróbmy tak, że zastanówcie się co chcecie robić, czy chcesz tylko ligę czy także pokaz. Znając Roberta, będzie za tym, żebyś zrobił coś dla ludzi z zewnątrz, nowych. Oszacujcie ilu by Was mogło być (założenie jest takie, że generalnie będziecie liczną grupą), i może w weekend jakoś mi podeślijcie wspólnie z MiSiO. Bo jeśli MiSiO jest dopiero na etapie "łapania kontaktu", to sądzę, że będzie sprawniej, a Robert niestety ma dziesiątki takich spraw na głowie (i nie jest to żadna przesada, bo różnych grup i ekip zgłaszających się jest wiele), z kolei ja i tak będę z nim rozmawiał, bo jeszcze są sprawy stowarzyszenia i weryfikacja planów konwentu. Koło weekendu byśmy już wiele mieli ustalone.

A już sami zajmujecie się zebraniem graczy, organizacją samego turnieju, jego zasad itd.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Raleen pisze: Coś wspominał o tym, że "zawsze robisz dobrą robotę przy promocji DBA" czy jakoś tak :)
Dlatego napisałem że pewnie chodzi o moje pokazy ale mniejsza z tym ;).
Raleen pisze: Może zróbmy tak, że zastanówcie się co chcecie robić, czy chcesz tylko ligę czy także pokaz.
Pozwolę sobie przedstawić swoją propozycję bo wiem jak to wszystko działa. (Od początku jestem na PCh i jako koordynator Ligi zajmowałem sie dwiema jej rozgrywkami.)

Myślę że możemy to zrobić w następujący sposób:
Raleen pisze: Może zróbmy tak, że zastanówcie się co chcecie robić, czy chcesz tylko ligę czy także pokaz.
Liga na pewno. Tak jak napisałem lepiej w sobotę bo liga z pięcioma grami jest zwykle (do tej pory 3 imprezy) rozpisywana na 8 godzin od 10 do 18. Jeden pokaz w sobotę można zrobić w przerwie. (Zawsze jest przerwa w Lidze po III bitwie- jeśli zaczniemy I bitwę o 10 rano to przerwa wypadnie od 14 do 15.15).
Drugi pokaz możemy zrobić w sobotę po lidze ok. 18.00.

Pokazy można też robić w niedzielę.
Jeśli nie będzie chętnych to mogę zrobić je sam ale myślę że uda mi się to zrobić z kimś jeszcze. (Lużno rozmawiałem też ze Zwierzakiem na temat Grunwaldu w wersji BB DBA i z Pawłem Kurem na temat Kłuszyna w DBR - byłyby to pokazy)
Raleen pisze: Oszacujcie ilu by Was mogło być (założenie jest takie, że generalnie będziecie liczną grupą),
Do tej pory w rozgrywkach Ligi brało udział ok. 10 osób (Kraków -7, IWRL – 9 (na 10 zapisanych), IIWRL na Grenadierze - 8(na 9 zapisanych)) Były to jednak różne osoby i w lidze jest obecnie 16 osób.
Nie sądzę żeby na PCh przyjechali wszyscy ale moim zdaniem spokojnie można założyć że będzie nas co najmniej 10 osób a w porywach do 14 ;).
Raleen pisze: A już sami zajmujecie się zebraniem graczy, organizacją samego turnieju, jego zasad itd.
To jest oczywiste :)!

No i na koniec słówko do moderatora:
Może 7 wiadomości powyżej (bez wiadomości od "duzypawel") i tę przekleic do nowego tematu "Liga DBA na Polach Chwały" ;D
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 maja 2010, 15:54 przez Greebo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Greebo pisze:(Luźno rozmawiałem też ze Zwierzakiem na temat Grunwaldu w wersji BB DBA i z Pawłem Kurem na temat Kłuszyna w DBR - byłyby to pokazy)
Na imprezie będą liczne nawiązania do tych dwóch bitew, więc to byłoby bardzo dobre posunięcie. Ja myślę, że tych pokazów wiele nie trzeba, ale żeby były dobrze zorganizowane i stanowiły coś atrakcyjnego dla ludzi z zewnątrz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Raleen pisze: Na imprezie będą liczne nawiązania do tych dwóch bitew, więc to byłoby bardzo dobre posunięcie. Ja myślę, że tych pokazów wiele nie trzeba, ale żeby były dobrze zorganizowane i stanowiły coś atrakcyjnego dla ludzi z zewnątrz.
Myślę że wiem o co chodzi i będzie dobrze, w końcu robię tam pokazy od pierwszych PCh :)!
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Ostatnio mieliśmy dużą bitwę DBA. Nawet radio "rzuciło okiem" i musiałem coś "adrego do mikrofonu mówić :P
Luźno rozmawiałem też ze Zwierzakiem na temat Grunwaldu w wersji BB DBA i z Pawłem Kurem na temat Kłuszyna w DBR - byłyby to pokazy)
Zwierzak i ja mamy sporo Krzyżaków i Polaków, spokojnie można taką bitwę zrobić :) BB DBA wygląda świetnie.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

W DBA albo w FoG (albo w jednym i drugim dla porównania).

Myślę że to co macie (Zwierzak i MiSiO) i moje dwie armie do FoG (Polacy z Litwą przeciwko Krzyżakom) na FoG-a do 600 pkt. powinno wystaczyć :)!
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Rozumiem Raleen, że temat mamy wstępnie obgadany.

Nie będę więc już zawracał głowy Robertowi!

Jeśli się z nim zobaczysz albo jeśli będziesz z nim rozmawiał to tylko pozdrów go ode mnie i powiedz że nie odzywam się bo z Tobą wszystko obgadałem i oczywiście będę na Polach jak co roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tak jest, potwierdzam. Natomiast trochę szczegółów się przyda. Wiem, że teraz jeszcze z tym ciężko, bo daleko i wiele nie wiadomo, kto będzie co i jak, ale z czasem stopniowo trzeba to konkretyzować.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”