Galeria naszych armii

Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Galeria naszych armii

Post autor: Telamon »

Hmm nie malowałem białek oczu u koni , tam jest czarna farba z podkładu
Mój błąd, nie przyjrzałem się dokładnie - wziąłem te błyski za białko.
Wzory - grunt iż się starałeś i nie spocząłeś na laurach. Tym bardziej iż są to (podobno) te nierówne tarcze corvusa.
fanir
Adjudant
Posty: 204
Rejestracja: sobota, 26 maja 2012, 22:53
Lokalizacja: Kielce

Re: Galeria naszych armii

Post autor: fanir »

Bardzo fajnie pomalowane figurki, widać staranność w nakładaniu barw i spójność całej armii, jeżeli to pierwsze twoje podejście do malowania to aż Ci zazdroszczę. Jedyny zgrzyt moim zdaniem to białka - figurki wyglądają jak zombie, ja wolę malować cień w oczodołach jest imo łatwiejszy do zrobienia a i wygląda przywoicie.
szeperd pisze:
Telamon pisze: aż się nie mogę doczekać malowania swych galatów...
No my też.
:lol: :D :P :lol: nieźle się uśmiałem przy czytaniu tego 8-)
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: Galeria naszych armii

Post autor: Kretus »

Maciej nie daje się przekonać do pyknięcia na białkach oczu czarnych kropek szpilką albo najmniejszym pędzelkiem. Twierdzi, że nie trafi ;)
Tak, to jego pierwsze pomalowane modele w ogóle. Ma niezły start. Jest staranny, no i washe GW i Army Painter ułatwiają życie zwłaszcza początkującym.

Eee, Galatów. A co z Seleukidami / Żydami ? Też niecierpliwie czekam.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
fanir
Adjudant
Posty: 204
Rejestracja: sobota, 26 maja 2012, 22:53
Lokalizacja: Kielce

Re: Galeria naszych armii

Post autor: fanir »

Kretus pisze: Eee, Galatów. A co z Seleukidami / Żydami ? Też niecierpliwie czekam.
Telamon woli duże przyrodzenie na wierzchu niż pejsy i mycki więc zdecydował się że zamiast Żydów zbierze Galatów. Ale do wydania modeli przez FiB jeszcze pewnie troszkę zostało więc jest spora szansa że znowu zmieni zdanie :P
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Galeria naszych armii

Post autor: Telamon »

Eee, Galatów. A co z Seleukidami / Żydami ? Też niecierpliwie czekam.
Bardzo bym chciał, ale sprawy stoją tak:

1. Wargamer (i jego pośrednik Northstar) mają poważne problemy przy sprowadzeniu większych ilości figurek Xystona. Jak sam Wargamer mi tłumaczy tacy żydzi (których mało kto robi, a praktycznie to jedyni porządni, koszerni żydzi) są mało popularni, Xyston nie ma tego na magazynach, a odlewa dopiero jak zbierze się większa ilość zamówień. To mnie boli, bo pomalowałem wszystkie konie dla lekkiej jazdy (12 podstawek) i czekałem tylko na figurki jeźdźców. Prawdopodobnie żydzi nigdy nie zagoszczą na moim stole (wiem, brzmi to dziwnie).

2. Napisałem do Xystona z prośbą o wydanie kolejnych wzorów dla falangitów, nie chce mi się płacić 20 zł za blister i wszystko ryktować, dorabiać hełmy, pancerze, aby było poprawnie historycznie. Owszem, kolejni powstaną (Lagidzi, Antygonidzi), ale dopiero w 2014 lub później, w tegorocznych planach nie ma o tym mowy. Jazdę teoretycznie mógłbym już malować, po wymieszaniu blisterów z Companion Cavalry i Satrapa Guards (chodzi o konie), ale potem czekać tyle czasu na falangę.... Ten projekt zawiesiłem, ale reaktywuję go niebawem po pojawieniu się zapowiedzianych Macedończyków od FiBa (być może zacznę od Sukcesorskiej wersji Syryjczyków). Zbyt bardzo lubię falangę, abym odpuścić.

3. Galatów wziąłem, bo to pewne urozmaicenie - Żydzi walczyli niczym hoplici, falanga wiadomo, a ci niezdyscyplinowani walą przed siebie w szale bojowym. Jest to też pewny smaczek w wątłym Krakowskim półświadku. Mają fajną kulturę, tarcze thureos (miejsce na wzorki)... a akurat FiB (o którym fanir mi pisał pochlebnie) zamierza wydać tanich (myślę optymistycznie iż ok. 12 zł za 8), bardzo ładnych celtów. Mają też dużo konnicy (24 podstawki). Planuję ich złożyć na 1200 punktów FoGowych (ponad sto podstawek, 340-350 figurek przynajmniej, z 6 rydwanami).
Galaci to tez częsty element najemniczy w armiach sąsiednich, Seleukidzi mają 2 BG, Lagidzi, Pont, Macedonia, a Pergamon w połowie składa się z tych celtów. To dobra armia "wyjścia".

Zmieniać pewnie nie zmienię, bo nie bardzo wiem na co mógłbym. Istotnie możemy trochę na FiBa poczekać, ale w tym czasie planuje (oprócz pracy) malować Isengard (kolega nudzi, nudzi, nudzi... a ja staram się nawrócić go na historyki, po co a wydawać 100 zł na Saurona skoro może mieć 80 celtów od FiBa? :P Kompromis, na szczęście raczej tani dla mnie, niezbyt pracochłonny - tacy uruki-pikinierzy to z 5 kolorów, walczą w falandze co mnie cieszy) i/lub kozaków dońskich do BgK.
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Re: Galeria naszych armii

Post autor: szeperd »

Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: Galeria naszych armii

Post autor: Kretus »

Pierwszy rzut oka na Wieletów (lista III/1a ale mogę wystawić też na III/1c). Element alternatywny ostrzy zostanie pomalowany razem z Wikingami.
Jako że Thietmar podaje iż mieli sztandary, to dostali te najbardziej pogańskie z zestawu od QR. Sugerując się Rochalą przyjąłem kolor szaro-brązowy jako dominujący dla całej armii. Tylko ci wojowie których stać na pancerze dostali kolorowe ubranka. Element dowódczy i jazda są "na bogato", ale skoro kogoś było stać na konia to pewnie i na barwniki wystarczyło. W ostatniej chwili przemalowałem część umb, bo doczytałem w Nadolskim że były z żelaza, podobnie jak lamelki. Generał konny ma szyszak wielkopolski, ale mógł go nabyć drogą handlu, daru lub po prostu łupu. Konny w białym kaftanie z podstawki generalskiej ma maczugę z głowicą z brązu zamiast włóczni. Sztandarowy konny to drobna konwersja. Pieszy generał niesie głowę przypominającą ... głowę Adolfa H. :D Podstawki w rzeczywistości wyglądają lepiej, zdjęcie je wypacza. Nie jestem z nich w 100% zadowolony ale ich wykonanie jest szybkie i proste. Popełniłem w malowaniu kilka błędów, ale przy Polakach chcę już ich uniknąć. Podstawki dla Polaków będą jednak takie same - być może kiedyś złożę armię do FOG.


Zdjęć jednak nie potrafię robić, instrukcja od aparatu zgubiona. Może kiedyś kogoś poproszę
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
KANE
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 22:39
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Galeria naszych armii

Post autor: KANE »

Bardzo ładnie.
Koniecznie zrób obóz do nich.
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Galeria naszych armii

Post autor: stelker »

Armia dzielnych synów Odyna jest gotowa. Stoją już w ordynku gotowi na Ragnarök.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Galeria naszych armii

Post autor: Telamon »

1. Zetrzeć kurz z biurka i uprzątnąć graty.
2. Położyć jakąś trawę pod podstawki lub biały papier...
3. Dorobić fajny obóz (Drakkar?).

Ale figurki same w sobie fajne. Tylko te "gumowe" krzaczki...
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Galeria naszych armii

Post autor: stelker »

Krzaczki to jednorazy wyskok (no dobra jest na podstawkach). Co zaś się tyczy biurka to racja można było posprzątać mea culpa :oops:. Natomiast obóz to raczej będą jakieś stylizowane namioty
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: Galeria naszych armii

Post autor: Robson »

Jak dla mnie bardzo bardzo ładnie :) W kupie siła. Stołu nawet nie zauważyłem :P
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Galeria naszych armii

Post autor: stelker »

Armia wczesnoimperialnego Rzymu gotowa. Legion X Fretesis - zdobywcy Masady.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Galeria naszych armii

Post autor: Pablo »

Świetnie wyszli, jedni z ładniejszych jakich widziełem. ;)
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: Galeria naszych armii

Post autor: Robson »

Nom, popieram przedmówcę! Są na konkurs malowani czy z czystej przyjemności? ;)
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”