Turniej DBA

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 41791
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3001 times
Been thanked: 1799 times
Kontakt:

Turniej DBA

Post autor: Raleen »

Trochę wody w Wiśle upłynęło od poprzedniej inicjatywy reaktywacji ligi DBA. Jak widać, nic z tego nie wyszło, a niedługo potem przyszła pandemia, która ostatecznie pogrzebała na jakiś czas wszelkie plany. W międzyczasie rozsypały się też inicjatywy tworzenia jakichś odrębnych grup poza naszym forum. DBA pojawił się natomiast na IV Gladiusie. W związku z tym, że ostatnio mamy możliwość organizowania spotkań z planszówkami na SGGW, gdzie miejsca jest dostatek, może warto wrócić do pomysłu, tylko w nieco skromniejszej wersji, czyli pojedynczego turnieju. Miło byłoby się choć raz na jakiś czas spotkać. Gdyby pojawiła się choć część dawnych uczestników, uznałbym to za sukces. Co do integracji społeczności, przyznam, że wolałbym by skupiała się ona na forum, jak dawniej, w czasach świetności ligi. Jeśli cokolwiek będę robił w temacie, to oczywiście z Greebo. Zostawiam do przemyślenia fanom systemu i tym, którzy w niego kiedyś grywali.

DBA na IV Gladiusie:

Obrazek

Obrazek
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ogmios
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 33 times
Been thanked: 94 times

Re: Turniej DBA

Post autor: Ogmios »

Jestem jak najbardziej za, o ile ograniczenia czasoprzestrzeni pozwolą. Może jest moduł Vassala czy coś do rozgrywek przez internet? Pamiętam był do 1 edycji DBAOnline, ale strona chyba padła.

I takie pytanie przy okazji, nieco związane z tematem, to może na razie tu, potem się wydzieli drugi wątek.
Czy ktoś robił rozgrywki kampanijne i ma jakieś wskazówki co się sprawdziło? Obkupiłem się na Czarny Piętek i będę miał solidną pulę armii na okres wojen punickich. Trochę patrzyłem na Fanaticusie, intrygujące są przykładowo opcje elitarnych jednostek, czy zdobywających doświadczenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”