DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Awatar użytkownika
Mordred79
Caporal-Fourrier
Posty: 79
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2018, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Post autor: Mordred79 » piątek, 4 stycznia 2019, 22:36

Ja gram od roku papierowymi modelami I/2 Wczesny Egipt, 1/7 Wcześni Libijczycy, I/3 Nubijczycy a ostatnio dołączyłem I/6 Beduini. Ściągam je z serwisu juniorgeneral.org. Do papierowych miniaturek oczywiście papierowy teren (tylko kawałek polaru na ziemię i wzgórza i kawałek jakiejś niebieskiej szmatki na rzekę). Podstawkowane na szerokość 4 cm jak figurki 15 mm. Raporty publikuję na blogu. Wszyscy z którymi gram wiedzą o DBA jeszcze mniej niż ja (a i tak przeważnie przegrywam) więc w razie wątpliwości nie mamy kogo popytać. Na razie jednak jakoś to idzie.

Póki co, w prawdziwe (tzn. metalowe) armie 15 mm nie będę inwestował (jeśli już to chyba kusi mnie klasyczna Grecja od Essexminiatures) bo najpierw muszę zrealizować inne projekty. Natomiast zaczyna mnie kręcić XIII wiek - Austria, Południowe Niemcy, Wenecja, Węgry, Polska + Ruś i Mongołowie. Być może kiedyś spróbuję do tego zrobić "papierzaki". Zaletą "papierzaków" jest to, że można je łatwo i bezszkodowo wozić nawet środkami komunikacji publicznej (na przykład pociągiem do Krakowa). Tak, że nie wykluczam, że skorzystam z zaproszenia. Dzięki :)
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant
Posty: 256
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50

Re: DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Post autor: Dajmiech » poniedziałek, 7 stycznia 2019, 10:21

Tak, że nie wykluczam, że skorzystam z zaproszenia. Dzięki :)
Fajnie, daj tylko znać na priv z pewnym wyprzedzeniem, a jest spora szansa, że uda się coś zorganizować. Twoja znajomość zasad i tak będzie zapewne większa od naszej.

Osobiście z papieru preferuję żetony i plansze (zresztą w taki wargaming głównie się bawię), a w bitewniakach pociąga mnie także ta cała estetyczno-modelarska otoczka, dlatego sam ograniczam się do klasycznych figurek. Nie zmienia to faktu, że Twoje "papierzaki" także będą mile widziane na naszych stołach ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”