DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Re: DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Postby Mordred79 » Friday, 4 January 2019, 23:36

Ja gram od roku papierowymi modelami I/2 Wczesny Egipt, 1/7 Wcześni Libijczycy, I/3 Nubijczycy a ostatnio dołączyłem I/6 Beduini. Ściągam je z serwisu juniorgeneral.org. Do papierowych miniaturek oczywiście papierowy teren (tylko kawałek polaru na ziemię i wzgórza i kawałek jakiejś niebieskiej szmatki na rzekę). Podstawkowane na szerokość 4 cm jak figurki 15 mm. Raporty publikuję na blogu. Wszyscy z którymi gram wiedzą o DBA jeszcze mniej niż ja (a i tak przeważnie przegrywam) więc w razie wątpliwości nie mamy kogo popytać. Na razie jednak jakoś to idzie.

Póki co, w prawdziwe (tzn. metalowe) armie 15 mm nie będę inwestował (jeśli już to chyba kusi mnie klasyczna Grecja od Essexminiatures) bo najpierw muszę zrealizować inne projekty. Natomiast zaczyna mnie kręcić XIII wiek - Austria, Południowe Niemcy, Wenecja, Węgry, Polska + Ruś i Mongołowie. Być może kiedyś spróbuję do tego zrobić "papierzaki". Zaletą "papierzaków" jest to, że można je łatwo i bezszkodowo wozić nawet środkami komunikacji publicznej (na przykład pociągiem do Krakowa). Tak, że nie wykluczam, że skorzystam z zaproszenia. Dzięki :)
User avatar
Mordred79
Caporal
 
Posts: 64
Joined: Saturday, 27 January 2018, 11:14
Location: Rzeszów

Re: DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Postby Dajmiech » Monday, 7 January 2019, 11:21

Tak, że nie wykluczam, że skorzystam z zaproszenia. Dzięki :)


Fajnie, daj tylko znać na priv z pewnym wyprzedzeniem, a jest spora szansa, że uda się coś zorganizować. Twoja znajomość zasad i tak będzie zapewne większa od naszej.

Osobiście z papieru preferuję żetony i plansze (zresztą w taki wargaming głównie się bawię), a w bitewniakach pociąga mnie także ta cała estetyczno-modelarska otoczka, dlatego sam ograniczam się do klasycznych figurek. Nie zmienia to faktu, że Twoje "papierzaki" także będą mile widziane na naszych stołach ;)
User avatar
Dajmiech
Adjudant
 
Posts: 250
Joined: Saturday, 21 July 2007, 21:50

Previous

Return to DBA

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest