Galeria - czyli co malujemy

Re: Galeria - czyli co malujemy

Postby Raleen » Sunday, 20 May 2018, 00:02

Ja bym na pewno sugerował pomalowanie jakoś podstawek.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Postby Malory » Sunday, 20 May 2018, 00:28

Czekam na dzień wolny żeby skoczyć po trochę spienionego pvc żeby je zmontować na stałych podstawkach i zrobić efekt podłoża.
Malory
Caporal-Fourrier

Postby Mordred79 » Sunday, 20 May 2018, 01:06

U mnie maluje się Galów II/11 i Rzymian schyłku republiki II/49. Na razie do pokazania jest część galijskiej kawalerii. Podstawki z pvc, na to eksperymentalnie szpachla naprawcza pomieszana z wikolem (i farbą akrylową) a to wszystko oprószone piaskiem (potem jeszcze grunt - wikol+woda a następnie farby). Dalej nic na razie z podstawkami nie robię bo nie mam jeszcze maty/blatu do DBA. Wykończenie podstawek dostosuję do ogólnego wyglądu planszy.

Image

Image

Panowie po lewej mają jeszcze lewe stopy niepomalowane (dopiero z plasteliny wyjęte) a po prawej nie noszą jeszcze złota. Przy figurach Italeri kusi by namalować im tęczówki... Ale będe je widział tylko na zdjęciach lub przez lupę :(
Mordred79
Caporal

Previous

Return to DBA