W co gracie Panowie oficjerowie?

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade

W co gracie Panowie oficjerowie?

Post autor: Itagaki »

Jak w temacie :)

Jakich systemów używacie, co was w nich urzekło, że właśnie z tych a nie innych kożystacie itd.

Opiszcie po krótce albo obszernie zasady, mechanikę gry etc.
balrog
Enfant de troupe
Kontakt:

Post autor: balrog »

Ha figurki, przewinąłem się głównie przez systemy gw, a może GW, ale może lepiej nie drażnić co bardziej spokojnych osób i pozostać przy małych literkach. Grałem głównie w warhammera. Co mnie urzekło: świat, może niezbyt logiczny :) , ale dający sporo zabawy. Figurki są wykonywane świetnie, co do książeczek, to już mi się przejadły i choć grafiki są bardzo fajne, to już jakoś nie emocjonują mnie jak kiedyś.
Do jakiegoś opisu szerszego muszę znaleźć trochę czasu :) . Ale chętnie coś zamieszczę.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 711 times
Been thanked: 405 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

GW - Gry Wojenne czy Games Workshop tak :?: Raczej to drugie domyślam się. Bez obaw, jesteśmy u siebie :)

Z góry dzięki balrogu jeśli coś skrobniesz 8) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Bergman
Caporal-Fourrier

Post autor: Bergman »

W battla i mordheima, i to niestety (albo i stety, nie ma problemu z umawianiem sie :wink: ) sam ze sobą.
morvael
Sergent

Post autor: morvael »

Mordheim graliśmy raz, necromundę dużo więcej. 40-tki ani razu, battla dziesiątki razy. Trochę blood bowla do tego...

Ech, było, minęło.
Awatar użytkownika
Kiedryn
Sergent

Post autor: Kiedryn »

Napoleonic Warfare" Newbury Rules. To jest dopiero system.

Ostatnio grałem, dowodząc 3 batalionami hiszpańskimi. Jeden bronił się na wzgórzu z kościołem i murem, błędem było tylko że nie było ani jednego żołnierza w koście. Batalion ten został okrążony i spanikował, jak zobaczył to drugi batalion który szedł mu na pomoc, to uciekł do lasu (wycofanie do ukrycia). W tym systemie naprawde można poczuć że jest się dowódcą a nie tylko przesówać figurki. Nie zawsze wydany rozkaz zostanie zrealizowany. może się zdarzyć ze żołnierze jednak postanowią nie ruszyć do szarży. Jednak im wyższy poziom wyszkolenia i morale tym większa szansa na to że wykonają oni rozkaz wodza niezależnie od tego jak bardzo będzie on beznadziejny (np. szarsza huzarów na czworobok piechoty może nawet nie ruszyć ze względu na to ze żołnierze nie posłuchają rozkazu, a nawet jeśli dojdzie do szarży to może ona zostać zatrzymana przez salwę z muszkietów).
Hiszpanów z jednej srony atakował pół batalion lekkiej piechoty z drugiej wysunięte kompanie strzelców z batalionu francuskiego, wszystko było ostrzeliwane przez 6'cio funtową baterie francuską a od czoła atakował polski batalion piechoty liniowej z kompanią grenadierów i strzelców . Zrobili z tego wzgórza maszynke do mięsa.

Kolejna bitwa, w której miałem przyjemność brać udział.
Jako pułkownik francuski miałem pod swoją komendą 3 bataliony piechoty liniowej (w skład każdego wchodziły 4 kompanie fizylierów, kompania woltyżerska i grenadierska). Jeden z nich to przeciętni żołnierze (klasa C), pozostałe dwa to rekruci (klasa D). Oprócz tego do dyspozycji miałem 4 dział 6’cio funtowe i 2 haubice. Głównodowodzący miał pod swoją komendą również 3 bataliony piechoty (dwa klasy C i 1 klasy D), taką samą ilość artylerii oraz pułk ułanów (klasa C) i szwadron dragonów (klasa C).
Przeciwnik (Rosjanie) miał przewagę w kawalerii i piechocie (my byliśmy na pozycjach obronnych). Mieliśmy bronić małej wsi (dwa tereny zabudowane).
Z początku szło nam całkiem nieźle, nawet udało się pokiereszować przeciwnikowi jeden batalion piechoty (dostał szarżę na flankę i się załamał). Potem jednak przeciwnik wyprowadził działa na okoliczne wzgórze i zaczął grzmocić nam po zaprzęgach z amunicją, wykończył nam w ten sposób 75% posiadanej przez nas artylerii (utrata artylerii bardzo uspokaja :D). Dwukrotna przewaga kawalerii pozwoliła Rosjanom przepędzić naszą jazdę gdzie pieprz rośnie.
Jednak Rosjanie mieli ograniczony czas na zajęcie wsi, i w ostatnim etapie rzucili do ataku co mieli. Batalion piechoty który stał w jednym z atakowanych terenów miał niestety najgorszy wynik testu z możliwych załamał się i uciekł. W ten sposób bitwa zakończyła się remisem, a od zwycięstwa dzieliło nas tak niewiele (takie były założenia).

Gdyby gra trwała jeszcze z 5 etapów to by nas pewnie zadeptali tylu ich było :D
Zeka

Post autor: Zeka »

A słyszał ktoś o systemach Zvezdy i Italeri?
Gen.Szopen
Enfant de troupe

Post autor: Gen.Szopen »

Ja z systemów bitewnych gram LotR-a, i zaczynam w Mein Panzer
Świdnik-tu się urodziłem, tu się wychowałem, tu miłość swą do AVII wypielęgnowąłem
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 711 times
Been thanked: 405 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Gen.Szopen pisze:Ja z systemów bitewnych gram LotR-a, i zaczynam w Mein Panzer
Hoho :) , to jak Mein Panzer to mam nadzieję, że opiszesz nam swoje wrażenia niedługo 8)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 lutego 2006, 12:24 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Olsen
Enfant de troupe
Kontakt:

Post autor: Olsen »

Ja z krzsyiem zaczynam w MP:D Grałem w LotR'a!
"Nalot z lotu ptaka"-Aetius
shinjo
Sergent
Kontakt:

Post autor: shinjo »

Pirates (US Navy, France), Warhammer fantasy battle(niech żyje jedyna słuszna siła - Zielona), Nekromunda (outlanders - Ratskini) ,Battlefleet Gothic (Empire, Tau), oraz pare innych nietypowych (w zbiorach wiele Boardgames w postaci książkowej i pdf), Szukam ochotników na zbieraczy armi do Clan wars (bitewniak l5k) (oraz ewentualnych rozgrywek) oraz Full Thrust'a (kosmiczny bitewniak podobny do gothica ale bardziej realniej potraktowane realia kosmicznych bitew)
Jam Alfa i Omega.....a tam.....e tam
Demilisz
Enfant de troupe

Post autor: Demilisz »

Kiedyś Chronopia, ale że wydawca jązabił to teraz gram w Konfrontację. Gryfami z Akyllanii. Mam jeszcze kolo 600 pkt Rohanu z LotRa.
Awatar użytkownika
RyTo
Major

Post autor: RyTo »

Grałem kiedyś w 40-tkę. Teraz figurki, te pomalowane i te nie, kurzą mi się.

W ręcę wpadła mi też Bitwa pod Maratonem Zvezdy - był to błąd w zamówieniu ze strony sklepu internetowego, ale wybaczyłem im ze względu na temat. Ani razu jeszcze nie zagrałem, za to pociąłem sobie nieraz palce przy figurkach. A piechota perska nadal nie chce trzymać swoich prostokątnych tarcz...
Awatar użytkownika
Match
Captain

Post autor: Match »

Pirates of the Crimson Coast, proste, ale przyjemne i krótkie :cool:
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

WFB (Krasnoludy), W40k (Space marines i Imperial Guard), WAB (Macedonia), Piraci (głównie flota francuska).
Kontakt tylko na maila
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”