Podstawki pod figurki, poniekąd uniwersalne

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.

Podstawki pod figurki, poniekąd uniwersalne

Postby wrzucnaluz » Wednesday, 26 April 2017, 18:50

Witam, pewnego dnia przeglądając internet doszedłem do wniosku, że jest kilka systemów gier bitewnych, ale jak to wiadomo co inna gra to inne figurki i podstawki. Pomyślałem, fajnie by sobie pograć np. WarHammer: AoS, OldHammer, Kings of War czy używać figurek jako pionków w grach planszowych i RPG. Podstawową różnicą są podstawki bo figurki zawsze możemy z konwertować. Do z obrazowania mojej myśli użyłem trzy figurki Liberatorów z AoS. Zainstalowane są na wytoczone podstawki o średnicy 20 mm i grubości 2mm. Figurka służy jako pionek. Zdjęcie poniżej.
Image
Dorobiłem podstawki okrągłe o średnicy 32 mm, grubości 4 mm i wgłębieniu 20 mm, i głębokości 1,5 mm, różnica między grubością a głębokością jest 0,5 mm bo wiadomo jak chcielibyśmy udekorować podstawki.Figurki mają zastosowanie oryginalne. Zdjęcie poniżej.
Image
Zrobiłem podstawki z MDF 25 x 25 mm o grubości 6 mm(można użyć cieńszego ja miałem akurat takie), również z wgłębieniem na 20 mm ale będę poprawiał sposób ich wykonania. Jak do pracuję to się podzielę. Zastosowanie do KoW lub OH jako Men At Arms. W KoW figurki są już odlanym kółkiem 20 mm(mogę się mylić w wymiarze). Zdjęcie poniżej.
Image
zdjęcie poglądowe z podstawkami wszystkimi. Po prawej jedna okrągła podstawka ze starą monetą 20 groszy. Można używać podkładek metalowych(mają jeden minus są odlewane i mają od 20 do 21 mm)
Image
Temat założony myślę, że w odpowiednim dziale. W planach chcę zrobić sześciokątną. Na pewno podzielę się wynikami pracy w tym temacie.
wrzucnaluz
Caporal
 
Posts: 54
Joined: Wednesday, 16 March 2016, 18:56

Re: Podstawki pod figurki, poniekąd uniwersalne

Postby wrzucnaluz » Thursday, 27 April 2017, 22:34

Sześciokątna podstawka jak obiecałem, akurat taki wałek miałem.
Image
wrzucnaluz
Caporal
 
Posts: 54
Joined: Wednesday, 16 March 2016, 18:56

Re: Podstawki pod figurki, poniekąd uniwersalne

Postby wrzucnaluz » Thursday, 4 May 2017, 15:07

na próbę zrobiłem podstawki kwadratowe 20x20 mm, Materiał trochę pokiereszowany, a podstawka zrobiona na próbę czy wyjdzie i wyszło dobrze ale z siebie jestem zadowolony na 50%. Dodaję trzy zdjęcia z Liberatorem, Wikingiem zvezdy 1:72(Figurka ma podstawkę z podkładki) i samej podstawki.
Image
Image
Image
Jedna figurka Liberatora na okrągłej podstawce waży 30g +/- 1g, więc nie jest to mega ciężar, żeby mieć 3 kg to musieli byśmy mieć ze 100 takich figurek. A tak nawiasem mówiąc cięższe dzieci mają plecaki do szkoło ;)
wrzucnaluz
Caporal
 
Posts: 54
Joined: Wednesday, 16 March 2016, 18:56


Return to Ogólnie o grach bitewnych

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests