2'gi pułk ułanów

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
Kiedryn
Sergent
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:59
Lokalizacja: Wawa

2'gi pułk ułanów

Post autor: Kiedryn »

W tym temacie pojawiać się będzie krok po kroku jak robię polskich ułanów 2'go pułku, w mundurach jakie obowiązywały do roku 1810.

http://www.histofig.com/history/empire/ ... ogne07.gif

Tu link do strony gdzie możecie sobie obejrzeć jak taki żołnierz powinien wyglądać. Wprawdzie strona jest po francusku ale obrazki są językiem który potrafią "przeczytać" wszyscy.

Na warsztat idzie dawny zestaw (a dokładniej 2 zestawy) ESCI teraz produkowany przez Italeri.
http://www.plasticsoldierreview.com/Rev ... C&code=218

Pułk ten jest przygotowywany pod przepisy Napoleonic Warfare, będą to 3 szwadrony po 2 kompanie w tym jedna wyborcza.

Więc zaczynamy. Figurki wycinam z wyprasek i myję wodą z mydłem, usuwa to tłuszcze i inne zabrudzenia z figurek, trzeba to będzie jeszcze raz powtórzyć przed malowaniem.
Obrazek

Zestaw ten ma taką drobną przypadłość... podstawki pod konie są osobno więc trzeba je przymocować. Klej się tu nie sprawdza, ja podgrzewałem kawałek spinacza i roztapiałem plastik. W ten sposób połączenie jest pewne.
Obrazek

Teraz na wcześniej przygotowane podstawki przyklejam konie, najlepszy jest do tego jakiś klej dwuskładnikowy. Podstawki mają wymiary 2x5cm, kawałek plastiku podklejony blaszką. Dzięki temu można ustawiać po kilka figurek na jednej podstawce magnetycznej reprezentującą kompanie. Blaszki wycinam z puszek po orzeszkach...
Obrazek

Obrazek

Kolejną rzeczą jest dorobienie odpowiednich lanc. Te z pudełka niestety są za krótkie. Lanca miał 2,25m więc w skali 1/72 powinna mieć 3,125 cm to co jest w pudełku jest o pół metra za krótkie :D. Jako nowe lance będą robić rozgięte i odpowiednio przycięte spinacze. Na zdjęciu jedna kompania.
Obrazek

Cały pułk w komplecie, wszystkie 6 kompani ustawione szwadronami.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”