[A] Projekty, projekty i jeszcze raz projekty!

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
AWu
Censor
Kontakt:

Re: [A] Projekty, projekty i jeszcze raz projekty!

Post autor: AWu » wtorek, 8 kwietnia 2014, 12:19

Jarek pisze:Jeśli Telamon był inspiracją dla Ciszy do tego krótkiego tekstu, to znając moje plany i zawartość kartonów napisał by doktorat :D
Ale czy się tego wyzbywasz? (poza wikingami?)

Ja mam moja pierwszą armię bitewniakową i pierwszą historyczną wciąż na półkach (i jest szansa, że tą historyczną jeszcze pogram - to jest przewaga wargamingu historycznego)

A Telamon wyprzedaje co parę miesięcy i w nic nie gra :>
Jego święte prawo i nie można mu IMHO robić bur z tego powodu (zapracowuje na nie inaczej) a najwyżej się podśmiechiwać.

Ale twoje podejście (chyba) a moje na pewno jest jednak diametralnie inne.

Jako kolejny case dam przykład taki, że ugadaliśmy się z Zeka na napoleonki Marcina.
Uzgodniliśmy podstawkowanie i tka dalej, Nie wiem czy zagramy, ale projekt prawie grupowy jest.
Mocno kibicuje kolegom od 1812 w 28mm od nas choć ostatnio ucichli.

Takie wspólne projekty mają szanse zadziałania.
Gigantyzm z produkcją makiet w naszych warunkach nie będzie zbyt dobrze działał niestety..
Goldi pisze:A co komu do moich zabawek i projektów? A może ja lubię sobie poskakac ze skali w skale itd? Jak sie nie podoba to....ja mam z kim grać.
Podejrzewam, że apel był kierowany do zupełnie innej grupy niż Ty :>
Goldi
Sous-lieutenant

Post autor: Goldi » wtorek, 8 kwietnia 2014, 12:54

Ej AWu nie gadaj po weekendzie majowym pogramy z Tele w M&T :)
Ja tam mam swój ulubiony okres historyczny i mam do niego kilka armii (WAB w skali 72 i 28) nie moja wina, że część ludzi uważa ten okres za nudny :>
Ma Anglia Nelsona i Francja Villeneuve'a,
Medina-Sidonia w Hiszpanii żył.
A kto dziś pamięta Arenda Dickmanna?
To polski admirał, co z Szwedem się bił.
Awatar użytkownika
Jarek
Général de Division Commandant de place

Post autor: Jarek » wtorek, 8 kwietnia 2014, 12:58

No nie. Nie pozbywam się, magazynuję co mogę. Ale miejsca mam coraz mniej i patrzę w kierunku mniejszych skal. Znowu odgrzebałem BCK i CWC np. (i rozwiązałem swoje dylematy co do podstawkowania jednostek - zamiast jednym sposobem będę robił w 3 :) dla każdego z wybranych okresów inny).
A świadomość, że zbieram i maluję wyłącznie dla własnej przyjemności pozbawia mnie problemu jakim są ewentualne gusty i oczekiwania przeciwników, których nie mam. Mogę sobie pozwolić na różne ekstrawagancje, jak np. planowane armie do DBA w 28 mm w oparciu o Greków z Victrixa. :D
Awatar użytkownika
AWu
Censor
Kontakt:

Post autor: AWu » wtorek, 8 kwietnia 2014, 13:00

Jarek pisze: różne ekstrawagancje, jak np. planowane armie do DBA w 28 mm w oparciu o Greków z Victrixa. :D
Świetny pomysł pod warunkiem, że zrobisz dwie :>
Awatar użytkownika
Jarek
Général de Division Commandant de place

Post autor: Jarek » wtorek, 8 kwietnia 2014, 13:03

Zawsze zaczynam robić dwie.
A kończę ja w art. Ciszy :D
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Telamon » wtorek, 8 kwietnia 2014, 13:10

A Telamon wyprzedaje co parę miesięcy i w nic nie gra :>
Jego święte prawo i nie można mu IMHO robić bur z tego powodu (zapracowuje na nie inaczej) a najwyżej się podśmiechiwać.
Jedyne czego się całkowicie wyzbyłem to były autka do II wojny. Reszta siedzi w pudełkach, nawet Maków (tych nadających się do czegokolwiek) się trochę ostało. Black Knightów nie liczę bo byli kupieni z myślą o sprzedaży z zyskiem. Inni też sprzedają, swojego czasu widywałem nawet całe armie-startery do FoGa.
Nie gram bo nie bardzo mam póki co z kim ("Polska w budowie" i takie tam), aczkolwiek myślę iż w tym roku jednak trochę pogram w M&T (po majówce raczej nie dam wystawić wszystkiego co mam pomalowanego ale jeżeli to nie będzie przeciwnikowi przeszkadzać mogę zagrać). Ja skończyłem pierwszą kompanię, Corsarii też coś maluje... Goldii powinien coś pomalować. :P
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Kontakt:

Post autor: Cisza » wtorek, 8 kwietnia 2014, 21:00

Starałem się unikać odniesień do konkretnych osób, bo to nic by nie dało, a tylko pokazać pewne moim zdaniem niekorzystne tendencje.

Nikogo nie zamierzam pouczać, a jedynie napisałem, że pewien chaos i zostawianie kogoś z siłami przygotowanymi do systemu, który nagle się całej ekipie znudził jest nieco zniechęcające i irytujące.

To że mamy stosunkowo mniej pieniędzy na hobby niż gracze na zachodzie też oznacza, że warto robić zakupy przemyślane i zaplanowane, tak aby armie można było wykorzystywać w grach, a nie magazynować w pudełkach. Dlatego np. lubię systemy ze standardowym podstawkowaniem, bo wiem, że te same oddziały mogę wykorzystywać w różnych systemach bez przebazowywania.

Sam przeszedłem też droge od armii do mniejszegho systemu do wiekszych sił. Najpierw wykonałem Traków do DBA, a później rozwinąłem tak, że mam już siły do FOG'a, tak samo zrobiłem z Grekami, a teraz robię z armią Lizymacha.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
Censor
Kontakt:

Post autor: AWu » wtorek, 8 kwietnia 2014, 21:16

A w czym cię porzucono z armią i innym się znudziło?
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Kontakt:

Post autor: Cisza » wtorek, 8 kwietnia 2014, 21:32

AWu pisze:A w czym cię porzucono z armią i innym się znudziło?
Ja miałem w zasadzie taki przypadek jeden z Warmaster Ancients i szybko przerzuciłem się na inne systemy. Przy okazji np. Pól Chwały miałem jednak możliwość porozmawiania z ludźmi i to i owo o niedokończonych projektach, w które zainwestowali czas i pieniądze była okazja usłyszeć. Nie będę wymieniał, kto, co i dlaczego, bo nie o to chodzi.

Chodzi mi o to aby powstawały ekipy wiedzące jaką epokę, jaką skalę i systemy chcą robić, wzbogacały swoje armie, rozbudowywały, wykonywały teren itd. itp. Widzę, że jest z tym lepiej niż było kiedyś, ale nadal uważam, że środowisko stać na większe zorganizowanie (w W-wie musimy np. wrócić do renesansu i wojen włoskich w 15mm).
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Censor
Kontakt:

Post autor: AWu » wtorek, 8 kwietnia 2014, 21:58

Wróćcie, to temat dość ciekawy i chętnie bym kiedyś zobaczył jak to chodzi.

A do trwania w długoterminowych projektach potrzeba do tego graczy, którzy się interesują..
WMA miało pecha bo angażowało graczy turniejowych. Oni grają w to w co grają ludzie i są turnieje.
Jak Sosna przestał promować to się rozeszli. Bo przedkładają grę nad klimat.

A do trwałych grup w konkretnych klimatach trzeba od drugiej strony.
Im mniej mentalności turniejowej tym lepiej, bo przypadkowi ludzie nie pociągną długo i zostanie jeden na 10-ciu.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Kontakt:

Post autor: Cisza » wtorek, 8 kwietnia 2014, 23:23

AWu pisze:Wróćcie, to temat dość ciekawy i chętnie bym kiedyś zobaczył jak to chodzi.

A do trwania w długoterminowych projektach potrzeba do tego graczy, którzy się interesują..
WMA miało pecha bo angażowało graczy turniejowych. Oni grają w to w co grają ludzie i są turnieje.
Jak Sosna przestał promować to się rozeszli. Bo przedkładają grę nad klimat.

A do trwałych grup w konkretnych klimatach trzeba od drugiej strony.
Im mniej mentalności turniejowej tym lepiej, bo przypadkowi ludzie nie pociągną długo i zostanie jeden na 10-ciu.
W pełni się zgadzam.

Chętnie też zorganizuję jakąś gierkę WMA, bo mam w pełni grywalnych Partów i późny Rzym republikański (tego drugiego wystarczy też na wojny domowe). Da się też złożyć Scytów i Greków.
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Censor
Kontakt:

Post autor: AWu » środa, 9 kwietnia 2014, 00:16

Akurat mnie ten system mimo początkowego zainteresowania nie przekonał do siebie, wolę w wersji fantasy bo bitwa mi nie wyglądała.
Ale mogę zagrać kiedyś.
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major

Post autor: psborsuk » środa, 9 kwietnia 2014, 08:19

Generalnie zgadzam się z przesłaniem artykułu (zwłaszcza mając w pamięci moje schowki wypełnione pudełkami z figurkowymi różnościami).
A co do zostawania na lodzie z daną armią/systemem, to niestety zdarza się wszędzie, i (prawie) każdemu. Często lekarstwem na to jest posiadanie 2 armii, wtedy łatwiej przekonać kogoś do gry. Ale na ich przygotowanie trzeba przeznaczyć dwa razy więcej czasu, którego nie mamy niestety najwięcej.
Goldi
Sous-lieutenant

Post autor: Goldi » środa, 9 kwietnia 2014, 09:40

AWu pisze: Im mniej mentalności turniejowej tym lepiej, bo przypadkowi ludzie nie pociągną długo i zostanie jeden na 10-ciu.
Pewnie AWu kiście się tam jak kapusta w beczce....i najlepiej załóżcie kółko wzajemnego poklepywania się po plecach ;)
Ja tam wole zainteresować i zobaczyć na pierwszym turnieju 30 osób... niech potem z tego zostanie 5... będę miał 5 nowych graczy, a jak będzie trzeba zorganizuje się nowy pokaz i nowy tur... a i jeszcze 25 będzie tanio figurki wyprzedawać, dla mnie bomba ;)
Ma Anglia Nelsona i Francja Villeneuve'a,
Medina-Sidonia w Hiszpanii żył.
A kto dziś pamięta Arenda Dickmanna?
To polski admirał, co z Szwedem się bił.
Awatar użytkownika
Sarmor
Major General
Kontakt:

Post autor: Sarmor » środa, 9 kwietnia 2014, 10:42

A potem ekipa organizująca turnieje nie będzie miała na to czasu i system w okolicy umrze. :P
Ale na poważnie, to gdzie masz takie środowisko, że na pierwszy turniej przychodzi 30 osób?
"For when countries are in conflict, then we find the soldier's part
Is to clean up all the troubles that the politicians start."

The Node / Sturmovik Commander PL Zapraszam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”