Strategie
https://strategie.net.pl/

Turniej OiM "Polcon 2012" - 25 sierpnia 2012 (Wrocław)
https://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=153&t=11096
Strona 1 z 1

Autor:  Adrian [ środa, 20 czerwca 2012, 22:52 ]
Tytuł:  Turniej OiM "Polcon 2012" - 25 sierpnia 2012 (Wrocław)

Witam na forum !

W ramach konwentu „POLCON 2012” odbędzie się turniej OiM na poziomie Podjazd. Konwent odbędzie się w terminie 23-26 sierpnia 2012 r, sam turniej planuje zrobić w sobotę tj. 25 sierpnia, we Wrocławiu w budynkach Uniwersytetu Przyrodniczego na pl. Grunwaldzki 24 A. istnieje możliwość noclegu na miejscu w pobliskich szkołach i akademikach. Sam konwent odbywa się w dobrze położonym miejscu, dojazd z dworca PKP jednym tramwajem to około 20 min w korkach. Rozpoczęcie planuje wstępnie na godzinę 11.00, i jeśli będą możliwości logistyczne, to przedłużymy turniej do wieczora, o ile nie będzie to kolidowało ewentualnym osobą spoza Wrocławia. Turniej ma patronat Wargamera. Prosiłbym o wstępne deklarację ewentualnych graczy, nawet niepewnych i takich którzy z różnych przyczyn mogą się wykruszyć do turnieju. Odnośnie terenów i stołów, mam wstępnie zaklepane 5 stołów z możliwością zwiększenia tej liczby, wraz z terenami. Dodam, że na miejscu ma być ekipa z Wargamera w tym współtwórca gry Rafał Szwelicki.
Na turnieju rzecz jasna obowiązuje regulamin turniejów Wargamera:
• Na turniejach dopuszczone są wszystkie podjazdy z listy armii w podręczniku głównym, dodatkach i z wszystkich oficjalnych materiałów ze strony Ogniem i Mieczem.
• Gracze mogą w każdej bitwie wystawiać podjazd w innym składzie, ale musi on należeć do tej samej frakcji. W tym wypadku gracz winien przygotować i przedstawić przed turniejem wszystkie planowane do użycia składy podjazdów. Należy wyraźnie zaznaczyć który z tych podjazdów jest podstawowym i weźmie udział w pierwszej bitwie. Zmiany składu podjazdu można dokonać przed wylosowaniem pary na kolejną rundę - podając wyniki ostatniej bitwy jednocześnie informujemy sędziego, którym wariantem z 3, które przygotowaliśmy na turniej, chcemy rozegrać następną rundę.
• Gracz zobowiązany jest posiadać czytelną rozpiskę każdego z wystawianych podjazdów. Rozpiska musi zawierać informacje o Sile, Punktach Zwiadu i Zwartości Podjazdu (w przypadku Zwartości musi mieć
wypełnioną tabelę Zwartości).
• Gracze przynoszą ze sobą, poza podjazdem, także umocnienia polowe w ilości takiej, jaką mogą potrzebować dla swojego podjazdu. Jeżeli nie będą oni posiadali takowych umocnień, nie będą mogli ich wystawić.
• Armie powinny być pomalowane. Ocena, czy dana podstawka jest pomalowana, należy do sędziego. Może on w skrajnych przypadkach uznać, że modele nie są pomalowane (np. gdy zostały jedynie pochlapane, czy wręcz zanurzone w farbie).
• Dopuszczone do grania są figurki niepomalowane, o ile są sklejone, przyklejone do podstawki i mają położony przynajmniej podkład. Modele bez podkładu i nie sklejone nie mogą być wystawiane.
• Za każdą niepomalowaną podstawkę gracz otrzymuje 1 Mały Punkt karny do klasyfikacji końcowej. Za każde pełne 3 niepomalowane podstawki – dodatkowo 1 Duży Punkt karny do klasyfikacji. Maksymalnie 15 % modeli w armii może być niepomalowanych.
• Obowiązują zasady WYSIWYG (What You See Is What You Get):
1. Obowiązuje całkowity zakaz proxowania - tzn. wystawiania jako modele danej formacji modeli innych formacji.
2. Jest to turniej organizowany przez firmę Wargamer i gramy na nim modelami firmy Wargamer. Nie dotyczy to terenu, przeszkód i umocnień polowych.
3. WYSIWYG nie obejmuje tarcz/kałkanów i arkebuzów (w przypadku jazdy). Jest to wyposażenie na tyle mało widoczne, że nie wprowadza to zamieszania. Jednocześnie gracz, który ma pełen WYSIWYG (kałkany tylko u doborowych formacji etc.) otrzymuje premię – 1 dodatkowy Duży Punkt do klasyfikacji końcowej.
• Dopuszczalne są konwersje modeli. Muszą one być zgłoszone sędziemu i to on decyduje o ich dopuszczeniu do turnieju.
• Gramy na poziomie Podjazd z wykorzystaniem materiałów z podręcznika „Ogniem i Mieczem”.
• Gramy na limitowaną (zapisywaną) amunicję i wszystkie zasady opcjonalne (z wyjątkiem zasady: Rzuty uśrednione i rozkaz grupowy), chyba że obaj gracze nie chcą danej zasady stosować.
• Obowiązuje Errata i uściślenia zasad czyli FAQ dostępny tak na forum, jak i na stronie Wargamera.

Autor:  Pablo [ czwartek, 21 czerwca 2012, 10:19 ]
Tytuł:  Re: Turniej OiM "Polcon 2012", 25 sierpnia 2012r Wrocław

Szkoda, że informacji nie ma na stronie OiM skoro to turniej WG.

Rozumiem, że dopuszczalne są jedynie konwersje modeli Wargamera.

Autor:  ragozd [ czwartek, 21 czerwca 2012, 23:26 ]
Tytuł:  Re: Turniej OiM "Polcon 2012", 25 sierpnia 2012r Wrocław

Pablo napisał(a):
Szkoda, że informacji nie ma na stronie OiM skoro to turniej WG.

Tak jak i pozostałych turniejów. Na stronie było tylko info o Mistrzostwach, i wzmianka o IV turnieju przy publikacji oficjalnego regulaminu. Reszta jest na forum.

Autor:  Pablo [ piątek, 22 czerwca 2012, 09:38 ]
Tytuł:  Re: Turniej OiM "Polcon 2012", 25 sierpnia 2012r Wrocław

Jak tak to spoko, życzę powodzenia i co najmniej tylu uczestników co na mistrzostwach na Grenadierze. ;)

Autor:  Ryoken [ niedziela, 2 września 2012, 00:10 ]
Tytuł:  Re: Turniej OiM "Polcon 2012", 25 sierpnia 2012r Wrocław

Graczy było chyba 4 (ale mogę się mylić) czyli dość kameralnie. A z ciekawostek - wygrała kobieta! :D
Sarmor może wie coś więcej...

Autor:  Sarmor [ niedziela, 2 września 2012, 09:23 ]
Tytuł:  Re: Turniej OiM "Polcon 2012" - 25 sierpnia 2012 (Wrocław)

Sarmor aż tak wiele nie wie, bo większość czasu spędził na Uniwersytecie, a nie w Szkole Polconowej. Nie doczekałem nawet początku turnieju OiM, który miał co najmniej 30 min opóźnienia (jak zresztą wszystkie turnieje na Polconie).
Ale rozumiem, że mimo 4 uczestników turniej się odbył? Bo słyszałem też wersję, że przy takiej liczbie z turnieju zrezygnowano.

W ogóle dość zaskakujące były liczby uczestników poszczególnych turniejów: najwięcej było graczy Władcy Pierścieni, na drugim miejscu Infinity, garstka Wh40k i 4 OiM.

Autor:  ragozd [ niedziela, 2 września 2012, 12:45 ]
Tytuł:  Re: Turniej OiM "Polcon 2012" - 25 sierpnia 2012 (Wrocław)

Więcej jest tu
http://forum.oim.wargamer.pl/viewtopic. ... 0&start=40

Autor:  Sarmor [ niedziela, 2 września 2012, 16:56 ]
Tytuł:  Re: Turniej OiM "Polcon 2012" - 25 sierpnia 2012 (Wrocław)

A można to zobaczyć bez rejestracji? Bo mnie od razu kieruje do logowania.

Autor:  Ryoken [ niedziela, 2 września 2012, 23:02 ]
Tytuł:  Re: Turniej OiM "Polcon 2012" - 25 sierpnia 2012 (Wrocław)

No ja kątem oka zaglądałem i jeden z "naszych" grał także (przed turniejem BT) w OiM.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/