Zmarł Marcin Bełza

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Zmarł Marcin Bełza

Post autor: Szary »

Podając za stroną Facecbookową klubu "Dębowa Tarcza":
Z przykrością informujemy, że zmarł Marcin „Myszor” Bełza, nasz przyjaciel i wieloletni prezes „Dębowej Tarczy”. Marcin odszedł 7 stycznia w wieku 47 lat.
Marcin był miłośnikiem i zawziętym propagatorem wargamingu oraz malarstwa figurkowego.
Rodzinie i najbliższym chcielibyśmy złożyć najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.
Trzymaj się Marcinie! Do zobaczenia przy stole – tam, po drugiej stronie.
R.I.P.
Bardzo smutna wiadomość. Przyznam, że choć znaliśmy się dość krótko, to Marcin był osobą, która "przekonała" mnie ostatecznie do bitewniaków przez swój zaraźliwy entuzjazm. Wieloletni prezes "Dębowej Tarczy" (a także jej niezwykle aktywny animator i bywalec), niektórzy poznać go też mogli na konwencie Gladius, gdzie prowadził Mordheima wraz z członkami klubu. Ostatni raz widziałem go gdzieś w połowie pandemii i rozmowę skończyliśmy życzeniami, by spotkać się przy stole wargamingowym "jak się to wszystko skończy". Niestety, nie sprawdziło się.

Pogrzeb jutro, na samą ceremonię już wejść się nie da (limity i obostrzenia), ale odprowadzenie trumny i asystowanie przy złożeniu do grobu jest już możliwe dla wszystkich.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Zmarł Marcin Bełza

Post autor: Raleen »

Wyrazy współczucia dla rodziny i wszystkich, którzy go znali.

Szukałem jakiegoś zdjęcia z Gladiusa z nim. Rzeczywiście był, tutaj stoi bokiem i pokazuje dzieciakom makietę:

Obrazek
http://portal.strategie.net.pl/PortalIm ... 20(50).JPG

Świeć Panie nad Jego duszą!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10331
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2006 times
Been thanked: 2734 times

Re: Zmarł Marcin Bełza

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Requiesat in Pacem.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Zmarł Marcin Bełza

Post autor: Raleen »

Przypomniałem sobie, że wtedy na Gladiusie ucięliśmy sobie nawet całkiem długą (jak na warunki konwentu) rozmowę na tematy hobbystyczne. To był jedyny raz kiedy go spotkałem, tak to bywa.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Zmarł Marcin Bełza

Post autor: Telamon »

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”