Artur Sęk (Kromlech EU) nie żyje

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Artur Sęk (Kromlech EU) nie żyje

Post autor: Telamon »

https://www.facebook.com/kromlech.eu
It is with great sadness that we write to inform you that Artur Sęk, founder of Kromlech, beloved husband and father, passed away. He was a person known not only in our studio, but even before the creation of Kromlech, among the hobby stores, conventions and Polish Warhammer fans. Our thoughts go to Artur's family and loved ones. We will all miss him dearly.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: Artur Sęk (Kromlech EU) nie żyje

Post autor: Raleen »

Smutna wiadomość!

Świeć Panie nad jego duszą!

Z tego co się orientuję to nie jedyna osoba ze środowiska producentów figurek i sprzedawców bitewniaków w Polsce, która miała poważne problemy z Covidem.

Zastanawiałem się czy to z nim rozmawiałem, gdy swego czasu załatwiałem nagrody od Kromlecha do nas na konkurs modelarski, ale to byli jednak dwaj inni ludzie, więc firma będzie działać. Życzę im oczywiście jak najlepiej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
teilweise
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: środa, 5 października 2016, 22:40
Lokalizacja: Sulęcin/Oderbruch Gebiet
Has thanked: 17 times
Been thanked: 16 times

Re: Artur Sęk (Kromlech EU) nie żyje

Post autor: teilweise »

Nie znałem go w ogóle. W jakim wieku odszedł, podobno przedwcześnie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: Artur Sęk (Kromlech EU) nie żyje

Post autor: Raleen »

Pozwolę sobie tutaj wrzucić jego fotkę, za profilem Kromlecha na FB.

Obrazek

Nie wygląda na szczególnie leciwego...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Biały Vilk
Sous-lieutenant
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 22:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 36 times
Been thanked: 59 times

Re: Artur Sęk (Kromlech EU) nie żyje

Post autor: Biały Vilk »

Czy pracował kiedyś w sklepie na Pięknej, jak nie było jeszcze Wargamera? To była "Strefa 51", przeniesiona z podziemi Centralnego? Pamiętam ksywkę — "Sęku".
"Zjeżdżaj z drogi, ty gnojku!" - adm. Andrew B. Cunningham z pokładu "Warspite" do dowódcy HMS "Griffin", będącego na linii strzału
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Artur Sęk (Kromlech EU) nie żyje

Post autor: Szary »

O ile się orientuję, to tak - nawet Copernicus Corporation wspominało o tym w nekrologu jaki u siebie wrzucili. Szkoda człowieka. Mam nadzieję, że rodzina poradzi sobie jakoś z tą tragedią.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: Artur Sęk (Kromlech EU) nie żyje

Post autor: Raleen »

W zamierzchłych czasach byłem parę razy w sklepie "Strefa 51", więc tam mogłem go spotkać, ale to było ponad 20 lat temu. Po upadku księgarni "U Izy" to był przez pewien czas sklep, który starał się choć trochę przejąć schedę po niej i zagospodarować planszówkowców wojennych.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”