[FAQ] Przegrana bitwa a karty bitewne

Gra wydawnictwa GMT Games (polska edycja wyd. Gołębiewski)
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

[FAQ] Przegrana bitwa a karty bitewne

Post autor: Andreas von Breslau »

Taka sytuacja: z poprzedniej walki zostały okopane karabiny maszynowe. W kolejnej rundzie akcji atakowana jest niemiecka armia bez okopów, która przegrywa walkę. Czy karabiny maszynowe spadają, czy nie?

W nowych zasadach, podobnie jak w starych nie jest to dla mnie do końca jasne. Punkt 9.5.4.2 mówi "Such a retained Combat Event Card can influence one other Combat per Action Round initiated by either player, in which case its conditions apply for the balance of the turn or until the player loses a battle while using it".

Następny punkt mówi z kolei "If a player loses a Combat any used Combat Card(s), whether played only for this combat or saved from previously Combat, are discarded".

Dalszy punkt 12.2.11 mówi "The losing player must discard all played and selected Combat Cards Events".

Czyli jeśli przegrywa się walkę, w której danej karty się nie używało lub nie mogło używać, to czy się je traci, czy nie? W świetle tego co pogrubiłem - chyba się nie traci.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Nie traci. Odrzuca się kartę, której się użyło w przegranej bitwie - nieważne, czy kartę tę zagrało się z ręki, czy była zachomikowana.

W Twoich cytatach mówią o tym te fragmenty:

:arrow: while using it - jeśli została użyta

:arrow: any used Combat Card(s) - każda użyta karta

:arrow: all played and selected Combat Cards Events - wszystkie karty zagrane (z ręki) i wybrane (spośród zachowanych z wcześniejszych walk).
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Gror
Adjudant
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Gror »

Andy pisze:Nie traci. Odrzuca się kartę, której się użyło w przegranej bitwie - nieważne, czy kartę tę zagrało się z ręki, czy była zachomikowana.

W Twoich cytatach mówią o tym te fragmenty:

:arrow: while using it - jeśli została użyta

:arrow: any used Combat Card(s) - każda użyta karta

:arrow: all played and selected Combat Cards Events - wszystkie karty zagrane (z ręki) i wybrane (spośród zachowanych z wcześniejszych walk).
Świetne wyjaśnienie, nic dadać nic ująć.

Ale tak już zupełnie pół żartem :D :lol: spoglądając na emblemacik z lewej strony pod nickiem jakoś Twoje posty tracą na wiarygodności :lol: :wink:
Gdyby jeszcze choć poczciwy Józef miał choć trochę poważniejszą minę :P
Oczywiście, gdyby ktoś nie zauważył to był taki mój głupawy żart :oops:
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

A, bo ja już jestem taki niejednoznaczny. :wink: Wszystko, co piszę, proszę traktować z przymrużeniem oka, z wyjątkiem kwestii reguł gier. Wtedy staję się porażająco poważny i przerażająco nudny. :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ścieżki chwały”