Szukam instrukcji do "Bzury 1939" Dragona

Dostępne w sieci instrukcje gier i ich tłumaczenia, cyberboardy (gameboxy) i różnego rodzaju inne moduły do grania w planszówki przez sieć, home rulesy, erraty i uzupełnienia zasad gier, wykazy żetonów, użyteczne programy do tworzenia gier i wszystko inne co się graczowi przydać może.
popek
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 8 sierpnia 2006, 23:19

Szukam instrukcji do "Bzury 1939" Dragona

Post autor: popek »

Witam.
Pewnego dnia zapragnąłem spróbować tego typu rozgrywki. W tym celu zakupiłem na allegro grę Dragona- Bzura 1939. Niestety po odebraniu paczki okazało się, że wszystko jest oprócz instrukcji. Allegrowicz bardzo przepraszał, twierdził, że spodziewał się iż ona tam jest.
Chcąc naprawić tą pomyłkę, próbuje rożnych kontaktów w celu zrobienia kopii, podesłał instrukcje do "Bagration 1944" i "Charków 1942".

Ponieważ w tego typu gry jeszcze nie grałem, sytuacja militarna nad Bzurą ( rozplanowanie wojsk ) też mi jest obca. Dlatego zależy mi na instrukcji konkretnie do tej gry.

Oczywiście w grę wchodzi instrukcja pod każdą postacią (text,scan,...). Przy okazji chętnie usłyszałbym opinie na temat "kompatybilności" instrukcji Dragona.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez popek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Bzur było kilka, ja przyznam się, że mam najnowszą, więc nie wiem czy Ci będzie to pasowac do tego co kupiłeś, więc najpierw najlepiej sprecyzuj, która to Bzura. Może któryś z kolegów ma starą Bzurę to poratuje. Jak nie będzie to ew. mogę Ci pomóc nową. Zakładam oczywiście, że masz właściwą grę :)

Jeśli byś przypadkiem mieszkał w Warszawie to byłoby jeszcze łatwiej. :wink:

Mam nadzieję, że Ci się nie śpieszy bardzo...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
popek
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 8 sierpnia 2006, 23:19

Post autor: popek »

Myślałem, że Dragon wydał tylko jedną Bzurę. Ale śpieszę ze zdjęciem :
Obrazek.
Warszawa pasuje w 100%. A co do pośpiechu to, nie śpieszy mi się - chłodne, jesienne wieczory przede mną :).
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 78 times
Been thanked: 181 times

Post autor: Darth Stalin »

Fakt, że Bzury wyszły w sumie trzy.
Ta, która posiada Kolega, to ta "najpierwsza".

Dwie pozostałe, to najpierw w dwóch częściach w "Dragon Hobby", w sumie niedokończona, i ostatnia wydana przze TiS.

Czyli potrzebna jest Koledze instrukcja do owej pierwszej Bzury.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Czy to rzeczywiście jest najpierwsza? Widzę wyraźnie pudełko, a ja kupowałem jeszcze w folii. Chyba, że to to samo, tylko później zapakowane solidniej.

Popku, jeżeli zawiodą inne próby pozyskania instrukcji w estetyczniejszej formie, mogę zrobić ksero.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
popek
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 8 sierpnia 2006, 23:19

Post autor: popek »

Andy, nie liczyłem na nic więcej poza kopię w dowolnej postaci. A ksero jest dość wygodną formą. Kwestią jest czy w insukcji były kolory i mają one jakiekolwiek znaczenie.
Także jeżeli to nie kłopot to bym się pisął na to ksero, oczywiście koszty pokrywam.
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

Kolejny który przybywa na forum tylko po to żeby dostać instrukcje a potem znika ?

http://rapidshare.de/files/29970323/Bzu ... a.rar.html

Dla niekumatych :
1 - Na dole wciskamy przycisk "FREE"
2 - Czekamy do końca odliczania
3 - Wpisujemy kod i dajemy "DOWNLOAD"
4 - Zapisujemy plik na dysku

Po zapisaniu trzeba rozpakować.
Jest to instukcja najprawdopodobniej z 1 edycji Bzury.
Nie jestem w 100% pewniem bo kupowałem przez forum gier planszowych (tzn umówiłem sie z gościem na mieście) pytałem o pudełko ale mówił że gra była zafoliowana.

Plik usuwają z serweru po 30 dniach od ostatniego ściągnięcia.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Na pierwszy rzut oka wygląda, że to jest dokładnie to, co mam w domu. Jak znajdę chwilkę, to przyjrzę się bliżej.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
popek
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 8 sierpnia 2006, 23:19

Post autor: popek »

Gonzo : Wielkie dzieki za skan. Dzieki poszukiwaniom instrukcji do Bzury nie tylko ja trafiłem na Wasze forum. Mam nadzieję, że pewna osoba -autor paru gier, mile tutaj ocenianych, po udanej przeprowadzce zacznie się też tu udzielać.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki.

PS. Jeżeli to Twoje zdjęcia to prosiłbym o poprawkę "Tor etapów i uzupełnień wojsk", bo jest nieczytelny.
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

popek pisze:PS. Jeżeli to Twoje zdjęcia to prosiłbym o poprawkę "Tor etapów i uzupełnień wojsk", bo jest nieczytelny.
Jest na 3 zdjęciach - jedno z daleka (troche nieczytelne) a także dwa z bliska z taką samą nazwą , tej samej strony i numerkami 1 i 2 tylko z bliska (już czytelne).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria do gier planszowych”