Program do robienia kart i żetonów

Dostępne w sieci instrukcje gier i ich tłumaczenia, cyberboardy (gameboxy) i różnego rodzaju inne moduły do grania w planszówki przez sieć, home rulesy, erraty i uzupełnienia zasad gier, wykazy żetonów, użyteczne programy do tworzenia gier i wszystko inne co się graczowi przydać może.

Re: Program do robienia kart i żetonów

Postby wizun » Wednesday, 21 December 2011, 00:26

By uniknąć pikseliozy należy przede wszystkim (w programach do grafiki rastrowej) projektować w dużej rozdzielczości (min. 300 dpi dla wydruków poligraficznych do bliskiego oglądania) i z odpowiedniej jakości częściami składowymi żetonu (np. rysunek żołnierza). W wektorowej grafice troszkę inaczej - ale również należy pamiętać o rozdzielczości (unikanie pikseliozy przy wydruku).
User avatar
wizun
Lieutenant
 
Posts: 537
Joined: Tuesday, 1 January 2008, 22:55
Location: Poznań i ziemia gnieźnieńska

Re: Program do robienia kart i żetonów

Postby dixie75 » Wednesday, 21 December 2011, 08:55

wizun wrote:By uniknąć pikseliozy należy przede wszystkim (w programach do grafiki rastrowej) projektować w dużej rozdzielczości (min. 300 dpi dla wydruków poligraficznych do bliskiego oglądania) i z odpowiedniej jakości częściami składowymi żetonu (np. rysunek żołnierza). W wektorowej grafice troszkę inaczej - ale również należy pamiętać o rozdzielczości (unikanie pikseliozy przy wydruku).

I podobnież czyniłem :)
Duży obrazek zmniejszałem do wymiaru żetonu, ale i tak widziałem pewną różnicę między "rastrem" i "wektorem". Możliwe, że to kwestia mechanizmu skalowania w obu programach, albo i obsługi przez nie drukarki, ale to drugie, to raczej kwestia systemowa powinna być...
Przy okazji, ciekawa sprawa; o ile pamiętam, to projektując żetony właśnie rozdzielczością się jakoś nieszczególnie przejmowałem, ale muszę to potestować, bo na horyzoncie mam już kilka pomysłów na kolejne elementy do gier, zatem dziękuję za zwrócenie uwagi graficznemu lajkonikowi :P
dixie75
Sous-lieutenant
 
Posts: 465
Joined: Monday, 21 June 2010, 08:06

Previous

Return to Akcesoria do Gier Planszowych

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest