Instrukcja do Bzury 1939 (Dragon)

Dostępne w sieci instrukcje gier i ich tłumaczenia, cyberboardy (gameboxy) i różnego rodzaju inne moduły do grania w planszówki przez sieć, home rulesy, erraty i uzupełnienia zasad gier, wykazy żetonów, użyteczne programy do tworzenia gier i wszystko inne co się graczowi przydać może.
smokwawelski
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 1 października 2010, 17:10
Lokalizacja: Galway

Instrukcja do Bzury 1939 (Dragon)

Post autor: smokwawelski »

Witam

Ostatnio sprzatalem na strychu i znalazlem moje stare pudla a w nich Bzura 1939, Wieden 1683 oraz Wojny Napoleonskie wszystko produkcji Dragon.
Problem moj dotyczy jedynie gry Bzura 1939 poniewaz niestety nie posiadam do niej instrukcji. Szukalem dosyc dlugo i niestety nie udalo mi sie znalezc.
Czy jesli ktokolwiek posiada owa instrukcje czy moglby mi przeslac skana ?

Pozdrawiam i dziekuje.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez smokwawelski, łącznie zmieniany 1 raz.
WASHINGTON
Appointé
Posty: 35
Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2009, 20:42
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: WASHINGTON »

Ja Ci mogę zrobić ksero i wysłać, ale nie wiem czy formalnie nikt mi za to nie wlepi paru batów. Chodzi mi o prawa autorskie.
Czy ktoś się może autorytatywnie wypowiedzieć czy instrukcja do tak "wykopaliskowej" gry jak Bzura "ma jeszcze swoje prawa"?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Prawa autorskie nie wygasły. Jeśli to jest uzupełnienie zgubionego elementu, tzn. jak ktoś ma resztę gry, to ja nie widzę problemu, podobnie jeśli ktoś z kimś gra i użycza mu instrukcję, żeby się zapoznał. Poza tym jest oczywiście "pewien" problem. Przerabialiśmy to już kilkakrotnie, wraz z różnymi osobami pojawiającymi się na forum i dopytującymi się o to i owo, bo coś im się zgubiło.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
smokwawelski
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 1 października 2010, 17:10
Lokalizacja: Galway

Post autor: smokwawelski »

Bylbym bardzo wdzieczny za kserowki. Jesli to mozliwe.
Wysle adres na PW. Jak je dostane to postaram sie zeskanowac i wrzucic tu, bo moze ktos jest jeszcze w takiej potrzebie jak ja :-)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Na forum nie wrzucaj, bo to byłoby już złamanie prawa autorskiego.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
smokwawelski
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 1 października 2010, 17:10
Lokalizacja: Galway

Post autor: smokwawelski »

Acha ok. Nie bardzo znam sie na prawach autorskich :-) dzieki za info.
Awatar użytkownika
ToKu
Sergent-Major
Posty: 170
Rejestracja: wtorek, 25 września 2007, 09:35
Lokalizacja: Hiperborea

Post autor: ToKu »

A na marginesie można dodać, że jakby takie cudo jak prawa autorskie wprowadzono w wiekach średnich, to pewnie nadal byśmy w nich tkwili.

Sorry za offtop.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Na zachodzie jest zwyczaj, że udostępnia się zasady, a przynajmniej po jakimś czasie (dłuższym) od wydania. To rozwiązuje wszelkie problemy.

Z kolei u nas ja to załatwiałem do tej pory w ten sposób, że po prostu kontaktowałem się z niektórymi autorami/wydawcami i od nich uzyskiwałem zgodę, np. co do Roku 1920, Ostatniej wojny cesarzy, Hannibala ante portas, Peryklesa czy zachodnich gier Gołębiewskiego: Sukcesorów i PoGa, których zasady były do ściągnięcia na SiS (i wkrótce będą ponownie). Podobnie jest z wielu materiałami z czasopisma "Dragon", np. z grą "Pluton" Marka Domańskiego czy scenariuszami do "Napoleona 1796-1800" Roberta Sypka. Ale nie ze wszystkimi tak można.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
smokwawelski
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 1 października 2010, 17:10
Lokalizacja: Galway

Post autor: smokwawelski »

Washington, wyslalem priva do Ciebie. W kazdym razie jesli mozesz to wyslij do mnie kserowki.
Awatar użytkownika
malik
Caporal
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 20 marca 2021, 19:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 40 times
Been thanked: 19 times

Re: Instrukcja do Bzury 1939 (Dragon)

Post autor: malik »

Dzień dobry.
Czy instrukcja do Bzury jest jeszcze tutaj do znalezienia?
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria do gier planszowych”