[K] Forgotten Heroes Vietnam

Sprzedaż, kupno i zamiana figurek oraz innych akcesoriów wargamingowych i modelarskich. Wszelkie związane z tym ogłoszenia prosimy zamieszczać właśnie tutaj.
ODPOWIEDZ
Kosma
Caporal-Fourrier

[K] Forgotten Heroes Vietnam

Post autor: Kosma » sobota, 16 sierpnia 2014, 13:20

W dobrej cenie, w conajmniej b. dobrym stanie, kompletny.
Kosma
Caporal-Fourrier

Re: [K] Forgotten Heroes Vietnam

Post autor: Kosma » środa, 20 sierpnia 2014, 13:13

Up!
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Has thanked: 172 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Post autor: Telamon » środa, 20 sierpnia 2014, 13:14

Wątpię aby ktoś to posiadał.
Kosma
Caporal-Fourrier

Post autor: Kosma » środa, 20 sierpnia 2014, 14:02

Dlaczegóż to?
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Has thanked: 172 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Post autor: Telamon » środa, 20 sierpnia 2014, 14:11

Bo nie kojarzę aby w ciągu dwóch ostatnich lat ktoś z forum (więc raczej tez w Polsce) chwalił się rozgrywką bądź choćby posiadaniem tego systemu. Doradzam przeszukać e-bay, amazon albo kupić nowe.

Chyba, że to planszówka jest... tedy musisz się skierować do działu planszówek.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 246 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Post autor: Raleen » środa, 20 sierpnia 2014, 15:01

Mi się zdaje, że to jest planszówka, ale niech kolega potwierdzi.

Niestety kolega to chyba kolejna ofiara debilnego zmieniania nazewnictwa przez sprzedawców eurogier. Dla nich gra bitewna to jest "gra o bitwie", więc jak jest planszówka o bitwie, to jest bitewna :). Dla mnie, tradycyjnie, gra bitewna = gra figurkowa.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Kosma
Caporal-Fourrier

Post autor: Kosma » środa, 20 sierpnia 2014, 19:38

Czyli w tutejszej nomenklaturze to nie jest gra bitewna tylko gra planszowa? Chodzi mi, oczywiście, o grę LnL Publishing. Czyli jak gra bitewna (wargame?) to musi być koniecznie z figurkami? :lol: Dla mnie to raczej gra figurkowa jest, ale ja stary jestem i może mi się coś mylić.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » środa, 20 sierpnia 2014, 20:11

Kosma pisze:Czyli w tutejszej nomenklaturze to nie jest gra bitewna tylko gra planszowa? Chodzi mi, oczywiście, o grę LnL Publishing. Czyli jak gra bitewna (wargame?) to musi być koniecznie z figurkami? :lol: Dla mnie to raczej gra figurkowa jest, ale ja stary jestem i może mi się coś mylić.
Nie w TUTEJSZEJ nomenklaturze tylko w POWSZECHNIE OBOWIĄZUJĄCEJ nomenklaturze, wszędzie poza... środowiskiem eurograczy :). Dodam, że jest to starsza nomenklatura, bo istniała długo zanim pojawiły się eurogry.

GRA BITEWNA = GRA FIGURKOWA

(najłatwiej rozpoznać taką grę po tym, że rozgrywa się ją z użyciem malowanych figurek na stole i używa miarki do mierzenia odległości między figurkami albo oddziałami figurek).

Tu jest przykład gry bitewnej:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=132
Albo tutaj:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=132

Gry bitewne powinny Ci się kojarzyć np. z "Warhammerem", "Warhammerem 40.000" itp.

Jeśli chodziło Ci o tą grę:

http://boardgamegeek.com/boardgame/6542 ... es-vietnam

To jest to planszowa gra wojenna (albo krócej: gra wojenna), a nie gra bitewna.

Rozejrzyj się dookoła po części naszego forum zatytułowanej "Gry bitewne" to zobaczysz jakie gry tutaj są dyskutowane i dla wszystkich jest to raczej oczywiste. Nikt im nie narzucał takiego rozumienia pojęcia "gry bitewne", po prostu tak jest ono rozumiane przez wszystkich, którzy zajmują się wargamingiem.

Planszowe gry wojenne o II wojnie św. i okresie powojennym są tutaj:
http://strategie.net.pl/viewforum.php?f=40

A tu jest Giełda Gier Planszowych, gdzie się kupuje i sprzedaje takie gry:
http://strategie.net.pl/viewforum.php?f=119

My się na tym forum eurogrami zasadniczo nie zajmujemy. Dla nas gry planszowe to głównie gry wojenne i historyczne (np. także o tematyce politycznej jak "Twilight Struggle").
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Kosma
Caporal-Fourrier

Post autor: Kosma » środa, 20 sierpnia 2014, 21:30

Jeśli dobrze rozumiem to Warhammer Fantasy Battle to gra wojenna, ale Warhammer Discwars to już nie gra wojenna? :lol:
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Kontakt:

Post autor: AWu » środa, 20 sierpnia 2014, 21:34

Gry planszowe od bitewnych różnią się brakiem planszy w tych drugich..

Algorytm działania na przyszłość:
Czy gra o która pytam ma plansze?

Tak : jest planszowa złe miejsce

Nie: ---> czy ma figurki?

Tak : ---> To dobre miejsce.

Nie - To najprawdopodobniej złe miejsce
Gry bitewne nie mają planszy (gra się na makiecie) i mają figurki.

To, że wszystkie są wargamesami to sprawa angielskiego, w polskim od końca lat 80-tych tłumaczenia są przyjęte i dość jasne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » środa, 20 sierpnia 2014, 21:57

Kosma pisze:Jeśli dobrze rozumiem to Warhammer Fantasy Battle to gra wojenna, ale Warhammer Discwars to już nie gra wojenna? :lol:
WFB w tradycyjnej formie (z figurkami) to gra bitewna.

O tym drugim pierwsze słyszę. Zajrzałem na BGG aż żeby zobaczyć. Wygląda faktycznie jak połączenie dwóch światów, ale nie zaskoczyłeś mnie. Prowadzę to forum już prawie 9 lat i też różne rzeczy widziałem. Oczywiście ja zdaję sobie sprawę, że znajdziesz różne gry, które nie do końca pasują do tego podziału i go zaburzają, ale my się na tym forum zajmujemy zasadniczo grami historycznymi, a te różne "dziwne" gry na ogół historyczne nie są i często są to produkcje, które należałoby zaliczyć do eurogier.

W ramach szeroko rozumianego wargamingu występują takie dwie kategorie jak podaliśmy wyżej. Jak ktoś wchodzi w ten świat to dobrze jest sobie przyswoić jak w jego ramach pewne rzeczy są nazywane. Natomiast w świecie eurogier jest dziesiątki różnych kategorii, często bezsensownych i krzyżujących się ze sobą, a tak naprawdę wszystko to można wrzucić do jednego worka (wspólną cechą tych gier jest to, że są abstrakcyjne i to je wszystkie łączy niezależnie od różnych, wymyślanych co jakiś czas na blogach podziałów i klasyfikacji).

AWu najlepiej to ujął w tym zdaniu:
AWu pisze:Gry bitewne nie mają planszy (gra się na makiecie) i mają figurki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Giełda Gier Bitewnych”