Mathandel 6

Sprzedaż, kupno i zamiana gier planszowych. Wszelkie związane z tym ogłoszenia prosimy zamieszczać właśnie tutaj.
Awatar użytkownika
waffel
Zauriad-praporszczik
Posty: 201
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2007, 16:36
Lokalizacja: Warszawa

Mathandel 6

Post autor: waffel »

Trwa właśnie planszowy Mathandel 6. Szkoda, że forum leżało przez długi czas, bo ogłosiłbym wcześniej.

Na czym to polega? Każdy wrzuca na BGG gry, które chętnie by wymienił. Następnie wysyła do organizatora listę, które gry z listy chciałby dostać za swoje propozycje. Program oblicza, jakie można zrobić pętle: ja dostaję grę od A, A od B, B ode mnie. To tak w skrócie, więcej szczegółów w linku:

http://www.boardgamegeek.com/geeklist/5 ... th-trade-6

Przeczytajcie i weźcie udział :) do zgarnięcia z gier wojennych w tej chwili jest nowy Hammer of the Scots, mój CoH: AtB, Field Commander: Alexander i Perikles, ale też jeszcze gorący Hearts and Minds. Wrzucajcie gier ile wlezie - nic to nie kosztuje, a jeśli uznacie że nie ma nic ciekawego (bo oczywiście 99% to gry niewojenne) to najwyżej na nic się nie zamienicie. A ogłaszam to tutaj żeby przybyło na liście trochę pozycji wojennych. Ja biorę w tym udział któryś już raz i dopiero teraz wpadłem na pomysł żeby zainteresować tym strategów.

Śpieszcie się, bo gry można dodawać już tylko dzisiaj.
Awatar użytkownika
kamis
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2020, 17:51
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mathandel 6

Post autor: kamis »

Wybaczcie odkopanie tematu, ale na Wyjdzie w Graniu pojawił się artykuł na temat tej inicjatywy, który może kogoś tu zainteresuje, link:

Sekretne (drugie) życie planszówek… na MatHandlu

Mieliście kiedyś okazję skorzystać?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: Mathandel 6

Post autor: Raleen »

W polskich warunkach w przypadku gier wojennych chyba za dużo kombinowania i kalkulowania co się komu jak bardzo opłaca i co chciałby w zamian.
Sama idea jest fajna tylko trzeba do niej więcej ludzi i sporo różnych gier, żeby było do wyboru. Jeszcze inny problem to żeby gry były w miarę zadbane, a różnie z tym bywa.
Myślę, że w przypadku lżejszych tytułów może się sprawdzać, podobnie w przypadku eurogier i tam bym widział szerokie zastosowanie tego pomysłu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Mathandel 6

Post autor: Ogmios »

Wziąłem udział w ostatniej edycji, nawet udało mi się zrobić trzy wymiany. Jeśli macie jakieś zbędne gry, zwłaszcza europodobne, warto spróbować, nic specjalnie trudnego. Trzeba mieć konto na boardgamegeeku i gry-planszowe, na bgg w wyznaczonym wątku robimy posty z grami, ich numery potem są wykorzystywane na drugim etapie do tworzenia listy preferencji (dlatego nie wolno usuwać tych postów, bo sypnie się system), którą potem przesyłamy do organizatora, a on potem na koniec Mathandlu przepuszcza wszystkie przez program ustawiający wymiany i dostajemy kto komu ma co wysłać. Program preferuje ilość wymian, dlatego najczęściej wysyłamy grę komuś innemu, niż od kogo dostaniemy nową (tworzy łańcuchy typu A->B, B->C, C->A, tylko dłuższe). Ale na pewno będzie zgodnie z listą preferencji, kwestia tylko potem stanu faktycznego gry, dlatego posty muszą być odpowiednio opisane.

Naprawdę fajna inicjatywa, można to traktować nawet jako metodę zapoznania się z wieloma nowymi grami, na zasadzie wymienię, ogram nowe, znowu wymienię. Obecnie jest dogrywka, posty z grami można umieszczać do 8 marca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Giełda Gier Planszowych”