Wyprzedaż w MMP

Sprzedaż, kupno i zamiana gier planszowych. Wszelkie związane z tym ogłoszenia prosimy zamieszczać właśnie tutaj.
Awatar użytkownika
havoc00
Appointé
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2012, 21:29
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: havoc00 »

Chyba, że sklepy w Polszy się zainteresują, zakupią i nieco drożej puszczą w obieg (na jakimś pre-orderze)? Aż boli, że trzy gry z listy śmigną mi koło nosa w takich szalonych cenach... :(
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 31 times

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: karawanken »

Na BGG też jest cały temat pełen narzekań. Więc pocieszające jest to, że cała Europa cierpi. Ale po takich akcjach człowiek na "promocje" w polskich sklepach patrzy tylko z politowaniem.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: RAJ »

Wiesz, pozbywają się tytułów, które od lat leżą im na magazynie.
Poza tym są producentem a nie sklepem, więc oni zapłacili za te gry dużo mniej niż sklepy, zwłaszcza polskie, które najczęściej kupują od hurtowni a nie bezpośrednio od wydawcy.
Więc sklep ma jeszcze jednego pośrednika pomiędzy.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 31 times

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: karawanken »

Niby tak. Polscy wydawcy też często pozbywają się gier za bezcen.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: Silver »

Wystawią grę z dużą przeceną (Op Mercury - czy to jakaś wybitna gra jest?) i może sporo osób się na to załapie, a przy okazji rozniesie się reklama i inne gry też może ktoś dodatkowo zamówi.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: dbj »

Silver pisze: piątek, 12 czerwca 2020, 13:07 Wystawią grę z dużą przeceną (Op Mercury - czy to jakaś wybitna gra jest?) i może sporo osób się na to załapie, a przy okazji rozniesie się reklama i inne gry też może ktoś dodatkowo zamówi.
System jest wybitny, pod warunkiem, że komuś nie przeszkadza długość rozgrywki i ilość miejsca na nią potrzebna. I o ile operacja Market-Garden czy Normandia w tym systemie do rozegrania to potworki, o tyle Op Mercury wydaje się być zjadliwa jako cała operacja, stąd zainteresowanie. Z tym, że szacunki graczy mogą nie pokryć się z rzeczywistością. I jeszcze ta cena! Myślę że 400 zł to rozsądna, ale i tak trochę dużo jak na grę czysto kolekcjonerską, bo w całości może raz trafi na stół.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 142 times
Been thanked: 191 times

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: jacus1944 »

Straszne ceny wysyłki. W Nobleknight wysyłka jednej gry to ok. 25 dolarów. Chyba, że MMP wysyła opcją przyspieszoną i dlatego takie ceny.
Awatar użytkownika
El Caudillo
Wachmistrz
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 04:31
Has thanked: 25 times
Been thanked: 26 times

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: El Caudillo »

Nadal żadnego odzewu ani suportu od MMP.
Ja rezygnuję ze zbiorowego zamawiania. Mam nadzieję, że koledzy mocno zainteresowni dogadają się między sobą i zdobędą, czego szukają.
To był mój błąd. Rosja straciła co najmniej 150 000 zabitych. Dla każdego innego kraju takie ofiary oznaczałyby koniec wojny (..)

Gen. Walerij Załużny o przyczynach niepowodzeń letniej ofensywy armii ukraińskiej.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: RAJ »

Czy jest ktoś inny gotowy sie podjąć pociągnięcia sprawy?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: Raleen »

Wydaje mi się, że musicie się podzielić się na grupy mniej więcej 3-4 osobowe, bo jak jednorazowe zamówienie będzie zbyt duże, to może wyglądać jak działalność komercyjna. I jak jest mniejsza ekipa to pewne rzeczy sprawniej się załatwia.

A osoby spoza Warszawy (myślę, że może być ich sporo) niech się też umówią i zrobią osobne zamówienie. Jeden odbiera i wysyła reszcie paczkomatem albo w inny sposób. Oczywiście kwestia zaufania i tego jak rozliczycie płatności. W każdym razie wydaje mi się, że to kto gdzie mieszka nie powinno stanowić problemu.

Ja po namyśle jednak odpuszczam temat.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: RAJ »

No to inaczej. Zakładając, że znajdę osobę, która się tym zajmie, to ilu warszawiaków byłoby nadal zainteresowanych zakupem?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: dbj »

Temat zszedł już chyba z pierwszych stron gazet. Też jestem ciekawy czy nadal są chętni, z tym, że niekoniecznie z Warszawy.
Z drugiej strony, jak się popatrzy na zainteresowanie Operation Mercury i założy, że przynajmiej część tych egzemplarzy zawita do Polski, to już niedługo będzie można kupić nieśmigane używki w rozsądnej cenie. Chyba, że polska rzeczywistość okaże się brutalna i tylko jeden gracz kupi jeden egzemplarz.

EDIT 16.06.2020: Odpuszczam narazie zakupy na wyprzedaży MMP.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Giełda Gier Planszowych”