Wyprzedaż w MMP

Sprzedaż, kupno i zamiana gier planszowych. Wszelkie związane z tym ogłoszenia prosimy zamieszczać właśnie tutaj.
Awatar użytkownika
El Caudillo
Wachmistrz
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 04:31
Has thanked: 25 times
Been thanked: 26 times

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: El Caudillo »

Żeby to miało sens...
1. Najlepiej, niech skrzykną się osoby ze swojej okolicy. Ja działam w stolicy, więc chętnie tu będę sie umawiał.
2. Proszę przeczytać cały wątek, żeby później nie było zdziwienia. Wyjątkowej uwadze polecam posty Jacusia44- Wielce prawdopodobne, że duża paczka, jako że wpływa do strefy UE, zostanie obłożona podatkiem VAT. Poza tym należy doliczyć koszt przesyłki. Wtedy koszt gry +23% + koszt wysyłki.
3. Jeżeli dojdzie VAT, koszty dzielimy na ilość zamówionych gier (żeby było sprawiedliwie). Koszt przesyłki także dzielimy na ilość zamówionych tytułów. Dopiera taka suma daje nam ostateczną wartość zamówienia osobistego!

Czekam do jutra do południa na tych, którzy są zainteresowani.
To był mój błąd. Rosja straciła co najmniej 150 000 zabitych. Dla każdego innego kraju takie ofiary oznaczałyby koniec wojny (..)

Gen. Walerij Załużny o przyczynach niepowodzeń letniej ofensywy armii ukraińskiej.
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 39 times
Been thanked: 154 times

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: Ulysses »

El Caudillo pisze: wtorek, 9 czerwca 2020, 20:14 Żeby to miało sens...
1. Najlepiej, niech skrzykną się osoby ze swojej okolicy. Ja działam w stolicy, więc chętnie tu będę sie umawiał.
2. Proszę przeczytać cały wątek, żeby później nie było zdziwienia. Wyjątkowej uwadze polecam posty Jacusia44- Wielce prawdopodobne, że duża paczka, jako że wpływa do strefy UE, zostanie obłożona podatkiem VAT. Poza tym należy doliczyć koszt przesyłki. Wtedy koszt gry +23% + koszt wysyłki.
3. Jeżeli dojdzie VAT, koszty dzielimy na ilość zamówionych gier (żeby było sprawiedliwie). Koszt przesyłki także dzielimy na ilość zamówionych tytułów. Dopiera taka suma daje nam ostateczną wartość zamówienia osobistego!

Czekam do jutra do południa na tych, którzy są zainteresowani.

Ok. Rozumiem, tylko jak robimy to fizycznie. Przelewy itd. Paczki trafią do jednej osoby w Polsce, która roześle je dalej, czy poszczególne gry do osób, które je zamówiły. Ja nie jestem z Warszawy.
Awatar użytkownika
El Caudillo
Wachmistrz
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 04:31
Has thanked: 25 times
Been thanked: 26 times

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: El Caudillo »

Właśnie żeby uniknąć takich sytuacji, pisałem o miastach. Nie jestem żadnym organizatorem, tylko próbuję ograniczyć koszt swojego zamówienia i w tym celu razem z innymi kilkoma osobami mógłbym się zrzucić na taki pomysł. Najdroższe w takim zamówieniu nie będą same gry, a koszt dostarczenia. :/

Mogę w swoim mieście umówić się w punkcie kontaktowym i odebrać, co trzeba. W Wawie takie zamówienie - być może można umówić się o odebrać na Cargo. Na razie chcę nawiązać kontakt z MMP, czy taką większą dostawę w ogóle zorganizują, później myślałbym o technicznej stronie...
To był mój błąd. Rosja straciła co najmniej 150 000 zabitych. Dla każdego innego kraju takie ofiary oznaczałyby koniec wojny (..)

Gen. Walerij Załużny o przyczynach niepowodzeń letniej ofensywy armii ukraińskiej.
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 39 times
Been thanked: 154 times

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: Ulysses »

El Caudillo pisze: wtorek, 9 czerwca 2020, 20:51 Właśnie żeby uniknąć takich sytuacji, pisałem o miastach. Nie jestem żadnym organizatorem, tylko próbuję ograniczyć koszt swojego zamówienia i w tym celu razem z innymi kilkoma osobami mógłbym się zrzucić na taki pomysł. Najdroższe w takim zamówieniu nie będą same gry, a koszt dostarczenia. :/

Mogę w swoim mieście umówić się w punkcie kontaktowym i odebrać, co trzeba. W Wawie takie zamówienie - być może można umówić się o odebrać na Cargo. Na razie chcę nawiązać kontakt z MMP, czy taką większą dostawę w ogóle zorganizują, później myślałbym o technicznej stronie...
Raz jeszcze ok i rozumiem :D Chyba trzeba poczekać co odpowie MMP. Wtedy będziemy mogli gadać dalej.
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 536
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 145 times
Been thanked: 196 times

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: jacus1944 »

W sytuacji gdy paczka zostaje obciążona podatkiem Vat adresat paczki otrzyma list polecony od Poczty Polskiej, w którym będzie nr pod którym Poczta magazynuje paczkę w czasie całej procedury podatkowej. Ponadto w piśmie będzie podany adres e-mail, na który trzeba wysłać odpowiedzi na 4 pytania. Co jest w paczce, ile to waży, ile kosztuje i koniecznie printscreen maila z zamówieniem przetłumaczonym na j. polski. Ja mam pocztę w gmail i tam w prawym górnym rogu jest automatyczna opcja tłumaczenia z angielskiego na polski, więc bez problemu przesyłałem w tłumaczeniu. Nie wiem jak zareagują przy wysłaniu zamówienia w j. angielskim. Po przesłaniu tych danych w ciągu kilku dni listonosz przyniesie paczkę za pobraniem w wysokości naliczonego podatku VAT albo awizo...
pikus
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 21 maja 2019, 00:34

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: pikus »

Ja też - Operation Mercury.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: RAJ »

Też jestem zainteresowany Operation Mecury (Warszawa).

Co do vat - należałoby go podzielić w zależności od wartości indywidualnych zakupów a nie ilości gier. Koszt oraz vat przesyłki może być od ilości gier.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: Raleen »

Chyba jedyne wyjście to po prostu musisz zamówić to na siebie i potem przekazać zainteresowanym, rozliczając się z nimi, a osobom spoza Warszawy przesłać na ich koszt.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: Leliwa »

Raleen pisze: wtorek, 9 czerwca 2020, 20:05 Jak pisałem, chętnie się podepnę. Interesowałyby mnie:

- Operation Mercury
- Panzer Battles 11th Panzer on the Chir River
Zamawiaj, jak się uda to może zagramy tak jak w Devils Cauldron z debejem. To ten sam system.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 856
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 260 times
Kontakt:

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: dbj »

Jestem chętny na Operację Merkury. Chętnie się podepne.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 208
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 32 times

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: karawanken »

A coś w ogóle wiadomo?
Johnny731
Appointé
Posty: 31
Rejestracja: sobota, 2 czerwca 2012, 21:24

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: Johnny731 »

Także jestem chętny na "Operation Mercury".

Poprawka: Cóż, jeżeli tylko Warszawa (przepraszam, przeoczyłem to), to ja także odpadam. No chyba, że znajdzie się dobra dusza i wyśle paczkomatem.
Ostatnio zmieniony środa, 10 czerwca 2020, 15:09 przez Johnny731, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
havoc00
Appointé
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2012, 21:29
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: havoc00 »

Poprawka: nie przeskoczyło mi ze strony na stronę i doczytałem, że to tylko stolicowo się ogarnia, więc odpada. :(

Na marginesie, może komuś się przyda: https://boardgamegeek.com/thread/210747 ... ing-europe
Awatar użytkownika
El Caudillo
Wachmistrz
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 04:31
Has thanked: 25 times
Been thanked: 26 times

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: El Caudillo »

Napisałem mail do MMP, na który nie ma odzewu. Tyle, ze podobno ta ekipa tak ma i nie wdaje się w dyskusje w czasie promocji, kiedy maja setki gier do wyslania.
Koszt wysyłki 65s, wiec na pewno dojdzie VAT. Dodatkowo, paczka może zostać oclona (do 150e zwolnienie z cła)... nie wiem ile naliczają celnicy na gry (zabawki?) z USA. Cena po zakupie induwidualnym w sklepie online robi się z kosmosu, nawet przy takiej promocji...

Aha, promocja trwa do Dnia Ojca w USA, wiec jeszcze każdy zdąży ogarnąć temat...
To był mój błąd. Rosja straciła co najmniej 150 000 zabitych. Dla każdego innego kraju takie ofiary oznaczałyby koniec wojny (..)

Gen. Walerij Załużny o przyczynach niepowodzeń letniej ofensywy armii ukraińskiej.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Wyprzedaż w MMP

Post autor: RAJ »

Cło to 2%. Dla porównania - cena w forcie gier to 825 zł.

Wrzuciłem 4 sztuki do koszyka i pokazał mi 160$ kosztu przesyłki (jak była 1 sztuka to pokazywał 78$).

Zakładając, że gra to 40$, przesyłka po podziale wyjdzie około 40$, to by było razem 80$. kurs zaporowo 4PLN czyli 320 zł +23% +2% = 400 zł.

IMHO warto nawet bez dopytywania wziąć.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Giełda Gier Planszowych”