[K] The Last Crusade - ostatnia karta

Sprzedaż, kupno i zamiana gier planszowych. Wszelkie związane z tym ogłoszenia prosimy zamieszczać właśnie tutaj.
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

[K] The Last Crusade - ostatnia karta

Post autor: BEF Hero »

Panowie i Panie?
od 25 lat zbieram karty do tej gry - The Last Crusade
https://boardgamegeek.com/boardgame/291 ... sade/files
Prosta emocjonująca itd. Prawie IDEALNA!
Byłyby same plusy gdyby nie to, ŻE 25 LAT ZBIERAŁEM KARTY wymieniając się z kolegami z kilku miejsc na świecie. Ćwierć wieku !!! Długo prawda?
Dziś brakuje mi... JEDNEJ. Może ktoś z Was akurat ma?
Karta to GERMAN AMBUSH nr W390
Może... Ale to byłby cud... :)

Kupię albo wymienię.
Mam sporo na wymianę, jeśli jest jeszcze ktoś kto gra w TLC.
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [k] The Last Crusade - ostatnia karta

Post autor: Silver »

A nie lepiej dorobić sobie tą kartę a potem zakoszulkować wszystko, jeśli ta gra taka cenna?
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: [k] The Last Crusade - ostatnia karta

Post autor: BEF Hero »

Silver pisze: środa, 20 maja 2020, 22:37 A nie lepiej dorobić sobie tą kartę a potem zakoszulkować wszystko, jeśli ta gra taka cenna?
No niby można... I nawet tak kilka lat temu zrobiłem ale nie o to chodzi.
Dla mnie niektóre gry to małe dzieła sztuki, ta taka jest.
Twoje rozwiązanie przypomina sytuację gościa, który zbiera znaczki i żeby miał pełna serię, bo JEDNEGO mu brakuje, kseruje ten brakujący od kolegi i kładzie do klasera. MA CAŁĄ SERIĘ? Mam rację? ;)
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: [K] The Last Crusade - ostatnia karta

Post autor: BEF Hero »

I co? I JEST! :)
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: [K] The Last Crusade - ostatnia karta

Post autor: Raleen »

Gratulacje!

Bywa, że ludzie kasują wątki zakupowe po dokonaniu transakcji, ale ten koniecznie musimy zostawić! :)
Co najwyżej na początku dopisałbym w pierwszym poście NIEAKTUALNE (albo jakoś tak).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: [K] The Last Crusade - ostatnia karta

Post autor: RAJ »

Grało się... :)
Kiedyś miałem nawet kilka takich ambushy... Wszystkiego miałem po kilka, bo skupowałem wszystko od kumpli jak gra umarła...
Ale później diabli to wszystko wzięli, nawet nie wiem gdzie i kiedy.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [K] The Last Crusade - ostatnia karta

Post autor: Ogmios »

Znam ten ból, sam kompletuję stare Decipherowe Star Warsy i jestem na poziomie 80%. Można by się wymienić nadmiarami, jeśli kolega reflektuje.
https://boardgamegeek.com/boardgame/127 ... -card-game
Z TLC nie mam nic, kiedyś widziałem reklamy w czasopismach, ale nie zdarzyło mi się zetknąć z nią.
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: [K] The Last Crusade - ostatnia karta

Post autor: BEF Hero »

Nie zostałem uprawniony do podania imienia i nazwiska dobrodzieja, ale kartę dostałem za darmo.
Są jeszcze normalni ludzie na świecie, którzy nie przekładają zysku ponad wszystko.
DZIĘKUJĘ :)

BTW jak zmienić tytuł posta? ;)
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [K] The Last Crusade - ostatnia karta

Post autor: Silver »

A wy w to gracie czy kolekcjonujecie?
A jeśli gracie to z jakimiś protektorami?
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [K] The Last Crusade - ostatnia karta

Post autor: Ogmios »

BEF Hero pisze: piątek, 22 maja 2020, 16:17 BTW jak zmienić tytuł posta? ;)
Przez edycję posta, jeśli chcesz zmienić tytuł wątku to pierwszy post edytujesz i jest też tam pole z tytułem. Przy problemach mogę to zrobić np. ja jako mod.
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: [K] The Last Crusade - ostatnia karta

Post autor: BEF Hero »

Silver pisze: piątek, 22 maja 2020, 17:10 A wy w to gracie czy kolekcjonujecie?
A jeśli gracie to z jakimiś protektorami?
Gramy i to jak gramy!
TLC miało byc grą figurkową (sic!) a podobno projekt zrobiony był dla ułatwienia na kartach. Działało to w tym układzie tak dobrze, że zdecydowano się zostawić TLC jako karciankę. Były plany aby obejmowała wszystkie teatry działań i większość kampanii II wojny światowej. Sprzedawała się nieźle aż do słynnego krachu na rynku planszowych gier wojennych spowodowanym coraz większa dominacją ich komputerowych wersji. Zdecydowano się jeszcze wydać sowietów ale już nie "po kolekcjonersku" a wszystkie karty razem. Pojawiły się jakieś drobne dodruki. Znalazłem w necie czterech ludzi na świecie, którzy darzyli TLC podobna do mojej estymą. ONI MIELI KOMPLET WCZEŚNIEJ! Trochę się powymienialiśmy, trochę nadal gadamy...
Gra jest naprawdę przednia. Zupełnie bez przepinania się można w prosty, ale nie prostacki sposób odtworzyć walki pojedynczych drużyn i wozów bojowych. TLC jest rasową grą wojenną.
Nie trzeba mieć wszystkich kart, żeby grać. Sądzę, że jak zrobię remanent to z tego czym będę mógł się podzielić wyjdzie spokojnie zestaw na tyle duży, że będzie można pograć, wtedy chętnie oddam takowy kto będzie zainteresowany.
Kiedy przewali się już ten cyrk z wiadomo czym, spróbuję zrobić jakąś prezentację.
Wychodzi na to, że w Polsce komplet mają właściciele PEGAZA z Bydgoszczy i moja skromna osoba... :) WIEM! WIEM! Berger będzie krzyczał, że znów się chwalę ;)

Co do protektorów zaś to ostatnio najlepsze są te z Rebela w wersji premium. Rozmiar taki jak w większości gier GMT
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: [K] The Last Crusade - ostatnia karta

Post autor: Raleen »

BEF Hero pisze:WIEM! WIEM! Berger będzie krzyczał, że znów się chwalę ;)
Jak by on się nie chwalił :)
Czy ten PEGAZ w Bydgoszczy był swego czasu równie legendarny jak nasza księgarnia "U Izy"?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Giełda Gier Planszowych”