Prośba laika co do wyceny i sprzedaży

Sprzedaż, kupno i zamiana gier planszowych. Wszelkie związane z tym ogłoszenia prosimy zamieszczać właśnie tutaj.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Prośba laika co do wyceny i sprzedaży

Post autor: Leliwa »

Hamilkarze, przejrzyj proszę listę pod względem poprawości i pełności tytułów. (zdarzają się niestety literówki), Będzie łatwiej kojarzyć gry. Jeśli o mnie chodzi to ewentualnie mógłbym być zainteresowany Clash of Giants II - Ypres and Galicia (pozycja 39), mógłbym nawet co nieco z innym chętnym policytować, Niech Tomek odpoczywa w pokoju!
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
pietia2014
Adjudant
Posty: 268
Rejestracja: wtorek, 14 października 2014, 13:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Been thanked: 2 times

Re: Prośba laika co do wyceny i sprzedaży

Post autor: pietia2014 »

Coś mi tu nie gra. Licytacje są chyba wbrew zasadom tego forum (i nie tylko), a wymagane jest podanie ceny przez sprzedającego (jako pierwszego). Poza tym każdy szanujący się sprzedawca sprzeda zawsze temu, kto oferuje podaną przez niego cenę, a nie osobie, która ją przelicytuje. A tu jest wolna amerykanka z tego co widzę. Z aukcjami to na allegro niech kolega wystawia. Proszę administrację o zajęcia stanowiska.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Prośba laika co do wyceny i sprzedaży

Post autor: Raleen »

Jest w tym wątku zamieszczony regulamin pisania ogłoszeń i zawiera on jedynie wskazania nazwałbym je techniczno-porządkowymi, tzn. dotyczące wyraźnego oznaczania w tytule czy to jest wątek ze sprzedażą gier - wtedy dajemy: [S] albo [Sprzedam], czy dotyczy kupna gier - wtedy dajemy: [K] albo [Kupię], czy założyciel wątku dopuszcza wymianę - wtedy daje: [W] albo [Wymienię], mogą być też kombinacje powyższych np. [S/W] - sprzedam/wymienię. Jak ktoś wystawia grę na allegro alb e-bay'u to powinien dawać na początku ogłoszenia: [Sprzedam-allegro], albo odpowiednio [Sprzedam e-bay]. Drugi wymóg dotyczy tego by zamieszczać informację o tym, że ogłoszenie jest nieaktualne po tym jak już gra została sprzedana/kupiona/wymieniona, tak żeby ktoś kto na nie trafi nie był wprowadzany w błąd, że ma do czynienia z aktualną ofertą:
https://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=119&t=7663
Poza tym nie ma innych zastrzeżeń. Jeśli ktoś chce robić licytację to jak najbardziej może, podobnie jak na allegro czy innych portalach tego typu. Komu to nie pasuje, po prostu nie bierze w tym udziału. Generalnie jesteśmy elastyczni.

Jedyny problem to sytuacja, gdyby ktoś komuś nie zapłacił albo nie wysłał tego za co druga strona zapłaciła. Tutaj zaznaczę, że nie bierzemy odpowiedzialności za to kto, o co i z kim się umawia. Forum jest jedynie platformą do komunikacji. Na przestrzeni wielu lat mieliśmy tylko jeden taki przypadek, że ktoś przelał komuś pieniądze, a ten nie wysłał mu tego o co się umówili, ale dotyczył on figurek (przynajmniej poza tym nikt nie zgłaszał żadnych problemów). Współpracowaliśmy wtedy z Policją. W każdym razie ta osoba (znana mi z jednego z konwentów) ma zablokowany dostęp do forum i trwale zniknęła z naszego środowiska.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
pietia2014
Adjudant
Posty: 268
Rejestracja: wtorek, 14 października 2014, 13:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Been thanked: 2 times

Re: Prośba laika co do wyceny i sprzedaży

Post autor: pietia2014 »

To przepraszam, nie wiedziałem o licytacjach i że można nie podawać ceny. Jak dotąd nie spotkałem się na tym forum z aukcją, ani też z brakiem cen w wątku dotyczącym sprzedaży. Może to i dobry pomysł?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Prośba laika co do wyceny i sprzedaży

Post autor: Raleen »

Niech sobie każdy sprzedaje i kupuje jak mu pasuje. My się generalnie jako administracja forum nie wtrącamy. Jak komuś nie pasują takie warunki sprzedawania to po prostu niech nie bierze udziału. Faktycznie aukcje były rzadkie, ale tu jest też szczególna sytuacja, bo jest wyprzedaż bardzo wielu tytułów przez osobę nie do końca zorientowaną w cenach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ChevalierVernix
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek, 6 września 2010, 19:25
Lokalizacja: obecnie Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Prośba laika co do wyceny i sprzedaży

Post autor: ChevalierVernix »

Przepraszam za pytanie, ale czy ktoś z Was wie, kim była osoba zmarła? (nazwisko)? Wiem, że Tomek. Przez jakiś czas wymieniałem korespondencję mailową z Tomkiem z B-Białej, który mógł mieć taką kolekcję gier, czasem się wymienialiśmy tytułami..Chyba nie było go tu na forum, z tego co pamiętam..Napiszę do niego zaraz..
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Prośba laika co do wyceny i sprzedaży

Post autor: Raleen »

Napisz do Hamilkara to na PW pewnie prędzej Ci odpisze.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Hamilkar
Appointé
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 26 listopada 2018, 14:05
Been thanked: 1 time

Re: Prośba laika co do wyceny i sprzedaży

Post autor: Hamilkar »

Czołem Kolegom.
Byłem wyjęty - sprawy domowe - od piątku do dzisiaj, więc dopiero jutro ogarnę. Tak jak pisałem wcześniej, co do pierwszeństwa liczą się wpisy pod postem, ale i cena. Zrozumcie: nie naliczam wysokich cen, ale i nie chciałbym rozdać tego co Kuzyn zbierał kilka lat. Np. wiadomo, że gra sprzedaje się (nie zaleguje na aukcjach) po 70 zł, to jak ktoś proponuje mi cenę 30 zł za nią, to nie jest to dla mnie poważna oferta. Z drugiej strony nie jestem z betonu i akceptuje negocjacje, ale poważne.
POZDRAWIA PAWEŁ
Awatar użytkownika
Hamilkar
Appointé
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 26 listopada 2018, 14:05
Been thanked: 1 time

Re: Prośba laika co do wyceny i sprzedaży

Post autor: Hamilkar »

ChevalierVernix pisze:Przepraszam za pytanie, ale czy ktoś z Was wie, kim była osoba zmarła? (nazwisko)? Wiem, że Tomek. Przez jakiś czas wymieniałem korespondencję mailową z Tomkiem z B-Białej, który mógł mieć taką kolekcję gier, czasem się wymienialiśmy tytułami..Chyba nie było go tu na forum, z tego co pamiętam..Napiszę do niego zaraz..

Tak Kolego, o tego Tomka chodzi. To mój Kuzyn. Zmarł w listopadzie zeszłego roku.
POZDRAWIA PAWEŁ
Awatar użytkownika
rastula
Sergent-Major
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 27 września 2013, 14:03
Lokalizacja: Kernwerk
Kontakt:

Re: Prośba laika co do wyceny i sprzedaży

Post autor: rastula »

Ja nie bardzo rozumiem? Mam zaproponować cenę na grę? Gdzie ją wysłać, na maila z 1 postu?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Prośba laika co do wyceny i sprzedaży

Post autor: Raleen »

rastula pisze:Ja nie bardzo rozumiem? Mam zaproponować cenę na grę? Gdzie ją wysłać, na maila z 1 postu?
Albo przez PW. Przynajmniej tak ja to rozumiem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ChevalierVernix
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek, 6 września 2010, 19:25
Lokalizacja: obecnie Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Prośba laika co do wyceny i sprzedaży

Post autor: ChevalierVernix »

Hamilkar pisze:
ChevalierVernix pisze:Przepraszam za pytanie, ale czy ktoś z Was wie, kim była osoba zmarła? (nazwisko)? Wiem, że Tomek. Przez jakiś czas wymieniałem korespondencję mailową z Tomkiem z B-Białej, który mógł mieć taką kolekcję gier, czasem się wymienialiśmy tytułami..Chyba nie było go tu na forum, z tego co pamiętam..Napiszę do niego zaraz..

Tak Kolego, o tego Tomka chodzi. To mój Kuzyn. Zmarł w listopadzie zeszłego roku.
Dziękuję Ci za wiadomość. Bardzo mi przykro, nie miałem pojęcia... Niech spoczywa w pokoju.
Awatar użytkownika
Kristo.kk
Adjoint
Posty: 705
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: Prośba laika co do wyceny i sprzedaży

Post autor: Kristo.kk »

Cześć
Jestem zainteresowany kupnem trzech gier.
97. Kircholm 1605
99. Waterloo 1815
100. Grunwald 1410
Awatar użytkownika
Hamilkar
Appointé
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 26 listopada 2018, 14:05
Been thanked: 1 time

Re: Prośba laika co do wyceny i sprzedaży

Post autor: Hamilkar »

Witajcie.
Na wstępie bardzo Was przepraszam za opieszałość w odpowiedziach, ale czekałem na wycenę gier, a i też sprawy zawodowe i domowe nie pozwalały mi na poświęcenie czasu w tym temacie. Potem awaria komputera ohhhh...Bardzo Was proszę o jeszcze trochę cierpliwości.
Zamierzam zamieścić całkiem nowy temat - w piątek - na giełdzie z listą wycenionych gier i wtedy poproszę o posty w temacie z propozycjami zakupu. Raz jeszcze proszę - wybaczcie. Chyba mnie to przerosło :shock: . Mój Drogi Kuzyn zakupił sporo w ciągu kilku lat i ogarnięcie tego zajmuje mi sporo czasu :o Noooo, ale już dobijam do mety z cenami, uaktualnioną listą i zdjęciami. Sądzę, że nie są wygórowane.

Pozdrawia
Paweł Głowacki

P.S. Proszę nie piszcie już. Nie pomoże mi to. 8-) Poczekajcie na mój post.
POZDRAWIA PAWEŁ
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Prośba laika co do wyceny i sprzedaży

Post autor: Leliwa »

Trzymamy kciuki. Żeby się nie powtarzać, z pisaniem jeszcze raz tego samego, to mógłbyś po prostu zebrać do kupy to co ludziska napisali w kwestii zakupu i zadać publicznie pytanie, czy zgadzają się na twoje ceny. To by zaoszczędziło pisania do każdego z osobna. Jeśli ktoś by nie potwierdził w jakimś terminie to po prostu go wykreślić. Bo to co napisali, to można już uważać za ofertę kupna.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Zablokowany

Wróć do „Giełda Gier Planszowych”